Bancor (BNT) Nedir? Nasıl Çalışır?

Bancor, piyasalara likidite sağlamak için tasarlanmış, kullanıcıların farklı kriptopara birimlerini doğrudan ve anında dönüştürmelerine olanak tanıyan bir merkeziyetsiz finans uygulamasıdır. BNT ise Bancor blokzinciri protokolünün yerel kriptopara birimidir. Bancor (BNT) nedir ve nasıl çalışır sorularının yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Bancor (BNT) Nasıl Çalışır?

Bancor, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuş ve blokzincirleri arasında otomatik ve merkeziyetsiz takas sağlayan bir zincir üstü likidite protokolüdür. Bancor, 2017'de Eyal Hertzog, Galia Benartzi ve Guy Benartzi tarafından İsrail'de geliştirilmiştir. Geliştiricileri Bancor adını, 1944'te Bretton Woods konferansında Bancor ifadesi ile uluslar üzeri bir rezerv para önerisi yapan John Maynard Keynes'e gönderme yapmak için seçtiklerini belirtmişlerdir.

Ethereum programlanabilir bir ağdır ve üzerinde DApp yani merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulabilir. Bancor da bu yöntemle çalışan, BNT aracılığı ile herhangi bir jetondan başka bir jetona takas sağlayan bir merkeziyetsiz finans uygulamasıdır.

Bancor (BNT) Nasıl Saklanır?

Likidite havuzları için açık kaynaklı bir standart sağlayan Bancor (BNT), Ethereum blokzincirinde üretilmiştir. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile Bancor (BNT) bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Bancor (BNT) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Bancor (BNT) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk'e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk Lirası göndererek Bancor (BNT) alabilirsiniz.

Bancor (BNT) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Bancor (BNT)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman'ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Bancor (BNT) bölümünü izleyebilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat