BtcTurk Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

BtcTurk mobil uygulamasını nasıl indirebilirim? BtcTurk'e nasıl kayıt olabilirim? Daha önce BtcTurk hesabı olanlar uygulamaya nasıl giriş yapabilir? Nasıl Bitcoin alıp satabilirim? Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim? Tüm detayları bu yazıda.

ÖNEMLİ UYARI: BtcTurk mobil uygulaması, Android işletim sistemli cihazlar için Google Play mağazasında BTCTurk, iOS işletim sistemli cihazlar için AppStore uygulama mağazasında Eliptik Yazılım ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yayınlanmaktadır. iOS işletim sistemli cihazlar için buraya, Android işletim sistemli cihazlar için buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz. Başka kaynaklardan ya da farklı yayıncılar tarafından paylaşılan uygulamaları dikkate almamanızı önemle hatırlatırız!

🔹 BtcTurk mobil uygulamasına nasıl giriş yapılır?
🔹 Bitcoin alış satış ekranı özellikleri,
🔹 TL Cüzdanı,
🔹 Bitcoin Cüzdanı,
🔹 Bitcoin ve Türk Lirası yatırma-çekme işlemleri
🔹 Hesap ve Güvenlik ekranı,
🔹 Varlıklarım ekranı


BtcTurk mobil uygulamasını cihazınızın uygulama marketinden indirdikten sonra uygulamayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

UYGULAMAYA GİRİŞ

BtcTurk mobil uygulamasına üye girişi yapabilmek için BtcTurk hesabına sahip olmalısınız. Henüz BtcTurk'e üye değilseniz buraya tıklayarak BtcTurk'e üye olabilirsiniz. Dilerseniz, mobil uygulama üzerinden de hesap oluşturabilirsiniz.

"Giriş Yap" butonuna basarak BtcTurk'e kayıtlı olduğunuz e-posta adresi ve şifre ile üye girişi yapabilirsiniz. Ardından 2 aşamalı doğruma kodunu girmeniz gerekiyor. SMS ile gönderilen veya Authenticator ile ürettiğiniz geçici kodu girdikten sonra, ilk defa giriş yaptığınız cihazı doğrulamanız için e-posta adresinize gönderilen kodu girmelisiniz. Cihaz Doğrulama Kodu'nu girdikten sonra, uygulama sizden 4 basamaklı bir mobil  PIN kodu belirlemenizi isteyecektir. Mobil uygulama PIN kodu, BtcTurk uygulamasının kontrolünüz dışında kullanılmasını engellemek için zorunlu tutulmaktadır. Lütfen, kolay tahmin edilmeyecek bir PIN kodu belirlemeye özen gösteriniz.

Lütfen dikkat: E-posta adresi ve şifrenizi girdikten sonra, size özel üretilmiş ve daha önceki girişlerinizde de gösterilen görselden farklı bir görsel görüyorsanız ya da herhangi bir güvenlik görseli görmüyorsanız, 2 aşamalı doğrulama kodunuzu kesinlikle girmeyiniz.

BITCOIN ALIŞ SATIŞ

Mobil PIN kodunuzu belirledikten sonra BtcTurk uygulamasını kullanmaya hazırsınız. Bitcoin Alış Satış ekranında kolayca Bitcoin alıp satabilirsiniz.

Eğer daha önce BtcTurk hesabınıza Türk Lirası gönderdiyseniz, 10TL ve üzeri tutarda Bitcoin alabilmek için tutarı girerek Bitcoin Al butonuna basın. Hesap bakiyenizin tamamıyla Bitcoin almak isterseniz, tutar alanındaki Maksimum butonuna basabilirsiniz. Bitcoin alış isteğinizi onayladıktan sonra alış işlemi tamamlanır ve Bitcoin miktarı anında BtcTurk hesabınıza eklenir.

Hesabınızdaki Bitcoin'i satmak için Bitcoin Satış sekmesine geçebilirsiniz. Tutar alanına satmak istediğiniz 0.005BTC ve üzeri tutarı girebilir veya Maksimum butonuna basarak tüm bakiyenizi satabilirsiniz. Bitcoin Sat butonuna basarak satış işleminizi onayladığınızda, işlemin Türk Lirası karşılığı anında BtcTurk hesabınıza eklenecektir.

MENÜ

Alış satış ekranını sağa doğru kaydırarak veya sol üstteki butona basarak menüye ulaşabilirsiniz.

BtcTurk'e Türk Lirası Yatırma

TL Cüzdanı, BtcTurk hesabınıza Türk Lirası yatırabilmek için BtcTurk'ün banka hesap bilgilerine ulaşabilmeniz, BtcTurk hesabınızdan Türk Lirası çekme talimatı verebilmeniz ve Papara ile 7/24 Türk Lirası yatırıp çekebilmeniz için tasarlandı.

Menüden TL Cüzdanı'nı seçtikten sonra banka veya ödeme kuruluşları aracılığıyla Türk Lirası yatırabilirsiniz. Banka transferi ile Türk Lirası yatırmak isterseniz önce Banka Havale/EFT menüsüne girmelisiniz. Listedeki bankalardan herhangi birinde hesabınız varsa, ilgili bankayı seçerek BtcTurk hesabınıza tatil günleri de dahil olmak üzere 7/24 para yatırabilirsiniz. Eğer listedeki bankalardan birinde hesabınız yoksa, Ziraat Bankası, Akbank, Fibabanka veya Denizbank'ı seçerek, bu bankalara haftasonları ve resmi tatil günleri haricinde 09.00 - 16.45 saatleri arasında para transfer edebilirsiniz.

Para yatırmak istediğiniz bankayı seçtikten sonra, hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz. BtcTurk hesabınıza Türk Lirası yatırmak için, bankanızın internet veya mobil şubesinden, ekrandaki hesap bilgilerini kullanarak para transferi işlemini gerçekleştirmelisiniz. Transfer ettiğiniz tutar yaklaşık 5-10 dakika içerisinde BtcTurk bakiyenize eklenecektir.

⚠️ BtcTurk'e sadece kendi adınıza açılmış, bireysel Türk Lirası hesabınızdan para transfer edebilirsiniz. BtcTurk hesabına para göndermeden önce, banka hesabınıza bağlı TC kimlik numarasının BtcTurk'te kayıtlı TC kimlik numaranız ile aynı olup olmadığını kontrol ediniz. Bir başka kişi, kuruluş veya şahıs şirketleri adına vergi kimlik numarası ile açılmış banka hesaplarından yapılan transferler kabul edilmemektedir.

💡 Eğer Akbank müşterisiyseniz, Akbank Direkt mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Ödeme yap butonuna tıklayıp Kripto platform işlemleri menüsünden BtcTurk'ü seçerek Akbank hesabınızdan BtcTurk hesabınıza kolayca Türk Lirası yatırabilirsiniz.

BtcTurk'ten Türk Lirası Çekme

Menüden TL Cüzdanı'nı seçtikten sonra banka veya ödeme kuruluşları aracılığıyla Türk Lirası çekebilirsiniz. Türk Lirası Çekme bölümünden Banka Havale / EFT menüsüne girdikten sonra 24 saatlik ve günlük kalan Türk Lirası çekme limitinizi ve TL çekme işlemlerine ait uyarıları okuduktan sonra Türk Lirası çekmek istediğiniz hesabınızı seçerek 10TL ve üzeri Türk Lirası çekme talimatı verebilirsiniz. BtcTurk'teki TL bakiyenizin tamamını çekmek isterseniz, tutar alanındaki Maksimum butonuna basabilirsiniz. Eğer henüz Türk Lirası çekeceğiniz hesabı tanımlamadıysanız, Yeni Banka Hesabı Ekle butonuna basarak, Türk Lirası çekmek istediğiniz banka bilgilerini girebilirsiniz.

Eğer Akbank, Denizbank, Fibabanka, Vakıfbank veya Ziraat Bankası'nda kendi adınıza açılmış bir vadesiz Türk Lirası hesabınız varsa, 7/24 Türk Lirası çekme talimatı verebilirisiniz. Diğer bankalardaki hesaplarınıza haftasonları ve resmi tatil günleri hariç 09.00 - 16.45 saatleri arasında para çekebilirsiniz.

⚠️ BtcTurk'ten sadece kendi adınıza açılmış, bireysel Türk Lirası hesabınıza Türk Lirası çekebilirsiniz. BtcTurk hesabınızdan Türk Lirası çekme talebinde bulunmadan önce, banka hesabınıza bağlı TC kimlik numarasının BtcTurk'te kayıtlı TC kimlik numaranız ile aynı olup olmadığını kontrol ediniz. Bir başka kişi, kuruluş veya şahıs şirketleri adına vergi kimlik numarası ile açılmış banka hesaplarına yapılan Türk Lirası çekme talepleri gerçekleştirilmemektedir.

💡 Eğer Akbank müşterisiyseniz, Akbank Direkt mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Ödeme yap butonuna tıklayıp Kripto platform işlemleri menüsünden BtcTurk'ü seçerek BtcTurk hesabınızdan Akbank hesabınıza kolayca Türk Lirası çekme talebi oluşturabilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı

Bitcoin Cüzdanınızı kullanarak Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin Cüzdanınızı kullanabilmek için, cüzdanınızı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi BtcTurk mobil uygulaması üzerinden veya BtcTurk web sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Talep edilen belgelerin, kurallara uygun olarak yüklenmesinin ardından Bitcoin Cüzdanı'nız aktifleştirilecektir.

Bitcoin Yatırma

Bitcoin Cüzdanınıza Bitcoin yatırmak için Bitcoin Yatırma başlığına tıklayıp, uyarıları okuduktan sonra onaylayın.

⚠️ Yatırma işleminizin başarılı sonuçlanması için uyarıları lütfen dikkatle okuyunuz.

Ekranda gördüğünüz Bitcoin adresine 0.0001 Bitcoin ve üzeri tutarlarda Bitcoin transfer edebilirsiniz. Dilerseniz, ekrandaki QR kodunu veya Bitcoin adresini, 0.0001 BTC ve üzeri tutarlarda ödeme almak için de kullanabilirsiniz. QR kodunu kaydet butonu ile hesabınıza özel üretilen Bitcoin adresine ait QR kodunu fotoğraf galerinize kaydedebilirisiniz. Adresi kopyala butonuna tıklayarak, Bitcoin yatırma adresini kopyalayabilirsiniz.

⚠️ Lütfen dikkat! Kopyaladığınız Bitcoin adresinin, yapıştırdığınız adres ile bire bir aynı olduğunu mutlaka kontrol ediniz.

Bitcoin Çekme

Bitcoin Cüzdanını kullanarak BtcTurk hesabınızdan 7/24 Bitcoin çekme talimatı verebilirsiniz. Bitcoin Cüzdanı'nda Bitcoin Çekme menüsüne tıkladıktan sonra Bitcoin çekmek istediğiniz adresi seçin. Henüz bir adres tanımlamadıysanız, Yeni Bitcoin Adresi Ekle butonuna basarak Bitcoin çekme adresi ekleyebilirsiniz.

Bitcoin çekmek istediğiniz adresi seçtikten sonra çekmek istediğiniz tutarı girebilir veya Maksimum butonuna basarak hesabınızdaki tüm Bitcoin bakiyesini çekme talimatı verebilirsiniz. Tutarı girdikten sonra Devam butonuna; Bitcoin Cüzdanı şifrenizi girdikten sonra ise Onayla butonuna basın. Bitcoin transfer edilecek adresi ve hesabınızdan çekilecek toplam tutarı kontrol ederek Bitcoin Çek butonuna basın. İşleminizi kontrol edebilmeniz için e-posta adresinize gönderilen onay mesajında yer alan Bitcoin çekme adresini ve hesabınızdan çekilecek tutarı mutlaka kontrol ederek işleminize onay verin.

⚠️ Bitcoin çekme işleminizi onaylamanız için gönderilen e-postaya onay verdikten sonra transfer işlemini iptal edemez veya geri alamazsınız. Lütfen, gönderilen e-postada yer alan Bitcoin Çekme İsteğini Onayla butonuna basmadan önce Bitcoin çekme adresini ve tutarı mutlaka kontrol ediniz.

Cüzdan Şifresi

Bitcoin Cüzdanı ile BtcTurk hesabınızdan 7/24 Bitcoin çekme talimatı verebilirsiniz. BtcTurk'teki varlıklarınızın güvenliğini artırmak için Bitcoin çekme işlemlerinizin yalnızca hesap sahibi tarafından yapılabilmesini sağlayabilmek için Bitcoin Cüzdanınızı aktifleştirirken Bitcoin Cüzdan Şifresi belirlemeniz zorunludur. Tüm Bitcoin çekme işlemlerinizde kullanacağınız Bitcoin Cüzdan Şifresi'ni Bitcoin Cüzdanı'ndan değiştirebilirsiniz.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin'in son 1 yıldaki fiyat değişimini Bitcoin Fiyat Grafiği üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Fiyat grafiğini, günlük, haftalık, aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ölçeklendirebilirsiniz.

Hesap

Hesap menüsünden BtcTurk profil bilgilerinizi görüntüleyebilir, Varlıklarım ekranına geçiş yapabilir, hesap ve kullanıcı hareketlerinizi inceleyebilirsiniz. Kayıtlı banka hesaplarınızı ve Bitcoin çekme adreslerinizi görüntüleyebilir, silebilir veya yeni banka hesabı ekleyebilirsiniz. E-posta, SMS ve mobil bildirim (push) ile bildirim tercihlerinizi ve pazarlama iletişim izninizi güncelleyebilirsiniz.

💡 BtcTurk'ün pazarlama izni vermiş kullanıcılara özel sunduğu kampanyalardan faydalanabilmek için pazarlama izni vermeniz gerekmektedir. Daha önce pazarlama izninizi iptal ettiyseniz Hesap > Bildirim Tercihleri ekranından pazarlama izninizi güncelleyebilirsiniz.

BtcTurk mobil uygulamasından BtcTurk hesabınıza erişimi durdurmak isterseniz Çıkış menüsünü kullanarak uygulamadaki oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

Güvenlik

Güvenlik menüsünden BtcTurk mobil uygulamasındaki bakiyelerinizin görüntülenmesini açıp kapatabilirsiniz. Dilerseniz, akıllı telefonunuzu sallayarak bakiyenizi görünür hale getirebilir veya gizleyebilirsiniz.

BtcTurk hesabınıza giriş yaptığınız şifreyi değiştirebilir veya 2 aşamalı doğrulama yöntemleri arasında (SMS, Authenticator) geçiş yapabilirsiniz.

BtcTurk'ten gönderilen e-posta mesajlarının gerçekten BtcTurk'ten gönderildiğinden emin olmak için sadece sizin bildiğiniz bir kelimeyi veya kodu Oltalama (Phishing) Kodu ekranı aracılığıyla hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Oltalama kodunuzu tanımladıktan sonra, bu kodu BtcTurk'ten gönderilen tüm sistem mesajlarında görebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Şifresi ve BtcTurk mobil uygulama PIN kodunu Güvenlik menüsünden değiştirebilirisiniz. Uygulamayı açtığınızda PIN kodunuzu girmek yerine, cihazınızın desteklediği biometrik doğrulama seçeneklerini (yüz tanıma, parmak izi tanıma) kullanmak isterseniz, Güvenlik ekranından Biometrik Doğrulama'yı açmanız yeterli.

Canlı Destek

BtcTurk mobil uygulaması ile BtcTurk Destek ekibi 7/24 parmaklarınızın ucunda. Menüden Canlı Destek menüsüne girerek veya ana ekranda sohbet ikonuna basarak canlı destek ekibine ulaşabilirsiniz.

Varlıklarım

Ana ekranı sola kaydırarak veya ana ekranda sağ üstteki butonu kullanarak Varlıklarım ekranına ulaşabilirsiniz.

Varlıklarım ekranında, BtcTurk hesabınızdaki tüm bakiyelerin toplam Türk Lirası ve Bitcoin karşılıklarını bir grafikte görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, Türk Lirası, Bitcoin ve varsa BtcTurk | PRO'da işlem yaptığınız diğer kriptopara varlıklarının Türk Lirası karşılıklarına da Varlıklarım ekranından ulaşabilirsiniz.

Varlıklarım ekranında Bitcoin butonuna basarak Bitcoin Cüzdanınıza, Türk Lirası butonuna basarak TL Cüzdanınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuzda BtcTurk | PRO mobil uygulaması kurulu ise Diğer Varlıklarınız butonuna bastığınızda, BtcTurk | PRO mobil uygulamasına geçiş yapabilirsiniz.

BtcTurk mobil uygulaması iOS Appstore ve Google Play Store'da. Hemen indirin!

📌 iOS Appstore'dan indir
📌 Google Play Store'dan indir


BtcTurk'e üye değilseniz, Btcturk web sitesinden veya BtcTurk mobil uygulamasından hemen üye olabilir, BtcTurk mobil uygulaması ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde kolayca Bitcoin alıp satabilir, Bitcoinlerinizi güvenle saklayabilirsiniz.