MİLLİLERİMİZ

Kadın, Erkek ve alt yaş grubu millilerimizin her zaman yanındayız! BtcTurk olarak, Türk futbol ve voleybolunun, bunun yanında 21 olimpik sporcumuzun ve eMilli takımlarımızın en büyük destekçisi olmaktan gurur duyarız!

Gençlerin hayallerine kavuşmalarını sağlayan en önemli değerlerden olan sporla iç içe olmak, onu desteklemek, sporun ve sporcunun her anında yanında olmak ve Türk sporunu hak ettiği yere taşımak en önemli hedeflerimizden biri!

Şenol Güneş liderliğinde geçmiş başarılarını tekrarlamak isteyen Erkek Milli Futbol Takımımız; yepyeni ve yetenekli bir jenerasyonla yola çıktı! Harika bir eleme aşaması geçiren Millilerimiz, aldıkları muhteşem sonuçlarla beraber 2021'de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na vize almayı başardı. Yeni nesil Milli Takım’da hem Türkiye'de üst düzey performans gösteren hem de dünyanın dört bir yanında bayrağımızı en iyi şekilde temsil eden futbolcularımız yer alıyor. Avrupa Şampiyonası’nda istediğimiz sonucu alamasak bile; yolumuz uzun, FIFA Dünya Kupası’na katılma başarısını göstereceğimize ve beklenen başarının geleceğine inancımız tam!

Giovanni Guidetti yönetimindeki Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımımız, 2021 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde yarı finale kadar gelmeyi başardı ancak Amerika Birleşik Devletleri’ne mağlup olarak finale kalma şansını kaybetti. Daha önce Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselen Filenin Sultanları, Türkiye kadın voleybol tarihinin en önemli başarısına imza atmıştır. 2020 Yaz Olimpiyatları’nda da ülkemizi temsil edecek olan takımımız, şimdiye kadar gösterdikleri başarılarla bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Tarihinde ilk kez 2012’de Londra Olimpiyatları’nda boy gösteren takımımızın bu sene de bizi gururlandıracağını biliyor, onlara inanıyoruz!

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, CEV tarafından düzenlenen Avrupa Altın Ligi’nde üst üste 2. kez namağlup şampiyon olmayı başardı! Tarihinde toplam 16 madalya kazanan Filenin Efeleri, başarılarıyla ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. BtcTurk olarak milli takımımızın en büyük destekçisiyiz!

OLİMPİK SPORCULARIMIZ

 • Özlem Çarıkçıoğlu

  Özlem Çarıkçıoğlu 11.01.1994, Sakarya doğumlu olan Özlem, 7 yaşındayken ailesinin tatil için Uludağ'a gitmesiyle kayak branşıyla tanıştı. Bu alanı seven ve kendisini sürekli geliştiren 28 yaşındaki sporcu, 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda Alp Disiplini dalında yarışan tek kadın sporcu oldu. Ayrıca Liberec 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde de yarışma başarısı gösteren Özlem'in Türkiye'de birçok şampiyonlukları bulunuyor. Türkiye'yi Pekin'de temsil edecek 7 sporcudan biri olan Özlem, kayakta alp disiplininde (slalom) madalya kazanmak için yarışacak.

  Katıldığı Oyunlar: PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları, Liberec 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

 • Furkan Akar

  Furkan Akar 2002 yılının 6 Mart’ında Erzurum’da doğan Furkan Akar, Kış Olimpiyatları’nda Türkiye'yi temsil eden ilk kısa mesafe sürat patencisi olacak. Sekiz yıldır kısa mesafe sürat pateniyle ilgilendiğini söyleyen Furkan, aynı branşta yarışan ağabeyinin antrenmanlarını izlerken bu spora ilgi duymaya başladı.

  Katıldığı Oyunlar: Saraybosna / Doğu Saraybosna 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (1 Gümüş, 1 Bronz Madalya)

 • Ayşenur Duman

  Ayşenur Duman 01.03.1999 yılında Bolu’da doğan ve kayağa 10 yaşında beden eğitimi öğretmeninin teşvikiyle başladığını anlatan Ayşenur, Çamlıdere Peçenek'te doğdu ve Bolu Gerede'de yaşıyor. Gerede'de kayak kamp eğitim merkezi sayesinde profesyonel kariyerini şekillendirdi. Serüvenine tekerlekli patenlerle başladı ve bugün sporun zirvesine kadar ulaştı. Sportif hayatına severek devam ediyor, Esentepe Spor Kulübü'nün sporcusu ve 4 senedir de milli sporcu ünvanına sahip.

  Katıldığı Oyunlar: PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları, Erzurum 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

 • Berkin Usta

  Berkin Usta Doğum Tarihi: 29.05.2000, Doğum Yeri: Bursa, Berkin Usta ise alp disiplini branşında eski milli sporcu olan Yahya Usta'nın oğlu olarak 2,5 yaşında spora başladı.

  Katıldığı Oyunlar: Erzurum 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

 • Özlem Ceren Dursun

  Özlem Ceren Dursun Doğum Tarihi: 08.12.2003, Doğum Yeri: Bolu, Gerede Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu olan Özlem Ceren Dursun 7 yıldır kayaklı koşu branşı ile uğraşmakta ve 3 yıldır Milli takımda yer almaktadır. 18.12.2003, Bolu doğumlu olan Milli sporcumuz ilk kez olimpiyatta olmanın heyecanını yaşamakta.

  Katıldığı Oyunlar: Lausanne 2020 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları

 • Yusuf Emre Fırat

  Yusuf Emre Fırat Spora küçük yaşta antrenörünün keşfetmesiyle başlayan Yusuf Emre, 20.03.1999, Kars doğumludur. Kayak merkezinin evine yakın olması onu bu spora yönlendirdi. 13 yaşında kayakla tanışan Milli sporcu 2017’de Erzurum EYOF’ta yarıştı. 2018-2020 yıllarında büyükler Dünya Şampiyonasında yer aldı. 2019-2020 Geçler Dünya şampiyonasında yarıştı. Bosna Hersek Balkan kupasında altın madalya kazanan sporcu Sırbistan FIS yarışması gümüş madalya, Finlandiya FIS yarışmasında altın ve gümüş madalya kazanırken, Estonya Dünya Kupasında ise 14. Sırada yer aldı.

  Katıldığı Oyunlar: Erzurum 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

 • Fatih Arda İpçioğlu

  Fatih Arda İpçioğlu 22 Eylül 1997, Erzurum doğumlu olan Fatih Arda, 2018 Kış Olimpiyatları'na katılan İpcioğlu, böylece ülkesini Olimpiyatlar'da temsil eden ilk kayakla atlamacı oldu. Türk sporcu Güney Kore'deki organizasyonun açılış töreninde Türk bayrağını taşıyan isimdi. Milli sporcu, hikayesini şöyle anlattı: "Erzurum'da 9 yaşında kayakla tanıştım. Babasının öncülüğünde. Palandöken'de önce kızak kayarak başladık. Birkaç yıl sonra babam kayak takımlarıyla bize kaymayı öğretti. Her hafta sonu kayağa gitmeye başladı. Aras Edaş Spor Kulübü'nden bir hocamız beni gördü ve babama teklifte bulundu. Böylece lisanslı sporcu olarak serüvenim başladı.

  Katıldığı Oyunlar: PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları, Braşov 2013 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali

 • Süleyman Atlı

  Süleyman Atlı 27 Temmuz 1994 doğumlu milli güreşçimiz Süleyman Atlı, ülkemizi serbest güreş alanında temsil etmektedir. Milli sporcu, 2016 Yaz Olimpiyatları’ndan 57 kg serbest güreş dalında bronz madalya ile dönmüştür. Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ise rakibini yenerek, altın madalyayı ülkemize getirmiştir. Uluslararası alanda da ülkemizi gururlandıracağına inandığımız sporcumuzun yanındayız!

 • Cenk İldem

  Cenk İldem 5 Ocak 1986’da doğan Cenk İldem, grekoromen stil 98 kg kategorisinde mücadele etmektedir. 2010 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kazandığı bronz madalyanın ardından, 2014 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya sahibi olmuştur. İlk katıldığı Dünya Şampiyonası olan 2011 Dünya Şampiyonası’nda yarı finale kadar yükselmeyi başaran milli güreşçimiz, bu turnuvadan bronz madalya ile ayrılmıştır. 2012 ve 2016 Yaz Olimpiyatları’na katılan İldem, 2016 yılında da ülkemize bronz madalya getirmeyi başarmıştır.Uluslararası alanda da ülkemizi gururlandıracağına inandığımız sporcumuzun yanındayız!

 • Süleyman Karadeniz

  Süleyman Karadeniz 1995 doğumlu milli güreşçimiz Süleyman Karadeniz, serbest stilde mücadele etmektedir. 2020 Avrupa Güreş Şampiyonası serbest stil 92 kilo finalinde altın madalya kazanarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıtası Eleme Turnuvası’nda finale yükselen Karadeniz, Tokyo biletini garantilemiştir. Sporcumuzun, Uluslararası alanda ülkemizi gururlandıracağına inandığımız sporcumuzun yanındayız!

 • Osman Göçen

  Osman Göçen 1997 doğumlu Osman Göçen, serbest stil 86 kiloda mücadele eden milli güreşçimizdir. Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri'nde gümüş madalya kazanan başarılı sporcu, olimpiyat vizesini alarak 2020 Yaz Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanmıştır. Milli güreşçimizin küresel arenadaki mücadelelerinde yanındayız!

 • Taha Akgül

  Taha Akgül 22 Kasım 1990 doğumlu serbest güreşçi Taha Akgül, ülkemizi birçok kez başarıyla temsil etmiştir. Milli güreşçi, 2016 Yaz Olimpiyatları’nda ülkemiz adına altın madalya kazanan ilk sporcu unvanının sahibidir. Kariyeri boyunca 13 altın madalya kazanan Akgül, 8 kez Avrupa şampiyonu olarak kendi alanında bir rekor elde etmiştir. Başarılı sporcumuz, Uluslararası alanda da ülkemizi gururlandırmaya devam edecektir.

 • Evin Demirhan

  Evin Demirhan Milli güreşçimiz Evin Demirhan, 2 Temmuz 1995 doğumludur. Serbest stilde mücadele eden Demirhan, 2017 Dünya Güreş Şampiyonasında 48 kiloda rakiplerini geride bırakarak yarı finale kadar yükselmiştir. 2018 ve 2019 Avrupa Şampiyonaları’nda üst üste iki kez bronz madalya kazanan başarılı sporcumuz, Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri'nde finale kalarak olimpiyat biletini garantilemiştir. Milli sporcumuzun bizi Uluslararası alanda da başarıyla temsil edeceğine inanıyoruz!

 • Ali Sofuoğlu

  Ali Sofuoğlu 3 Haziran 1995 yılında doğan Ali Sofuoğlu, milli karate sporcumuzdur. 2018 yılında düzenlenen 24. Dünya Karate Şampiyonası'nda bronz madalya kazanarak ülkemize bu alandaki ilk başarısını getiren sporcu olmuştur. Milli karatecimiz, 2020 Oyunlarında ülkemizi karate alanında temsil edecektir.

 • Serap Özçelik Arapoğlu

  Serap Özçelik Arapoğlu 18 Şubat 1988 doğumlu milli karateci Serap Özçelik Arapoğlu, 2015 Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazanarak ülkemize Oyunlar tarihinde ilk altın madalyayı getiren sporcu olmuştur. 2020 Oyunlarına katılacak olan başarılı sporcu, karate branşı-Kumite 55 kg kategorisinde ülkemizi temsil edecektir.

 • Uğur Aktaş

  Uğur Aktaş Milli karateci Uğur Aktaş, 10 Ekim 1995’te dünyaya gelmiştir. Başarılarının arasında Avrupa Şampiyonluğu da bulunan milli sporcu 84 kiloluk kumite branşında yarışmaktadır. Uluslararası alanda ise ülkemizi +75 kg kumitede temsil edecektir.

 • Viktoriya Zeynep Güneş

  Viktoriya Zeynep Güneş 19 Haziran 1998 doğumlu Ukrayna asıllı milli yüzücü Viktoriya Zeynep Güneş, 2015 Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 50, 100, 200 metre kurbağalama ve 200 metre bireysel karışıkta toplam dört altın madalya kazanmıştır. 2015 yarışlarında iki dünya rekoruna da imza atan milli sporcu, 200 metre kurbağalamada 2:19.64 yüzerek dünya rekoruna 0,53 saniye yaklaşmış oldu. Bu başarısına ek olarak 200 metre kurbağalamada tüm zamanların en iyi dördüncü derecesini yüzen Viktoriya, tarihte 2:20'nin altına inebilen üçüncü kadın yüzücü unvanına da sahip oldu. Uluslararası alanda da ülkemizi gururlandıracağına inandığımız sporcumuzun yanındayız!

 • Yasmani Copello Escobar

  Yasmani Copello Escobar Yasmani Copello Escobar, 15 Nisan 1987 doğumlu Küba asıllı Türk engelli koşucusudur. 2015'te kaydettiği 49.73'lük performansıyla 400 m engelli Türkiye rekorunu kıran milli sporcu, 2015 Dünya Şampiyonası serilerinde 48.46'yla yeniden rekor kırdı. 2016 Şampiyonası’nı altın madalya ile sonlandıran başarılı atlet, 2018 Avrupa Şampiyonası’nda 47.81 koşarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atan milli atlette olan inancımız büyük.

 • İrem Karamete

  İrem Karamete 20 Haziran 1993 doğumlu İrem Karamete, 2011-2021 yılları arasında Türkiye Şampiyonu olan eskrim sporcusudur. 2013 Akdeniz Oyunları’nda ülkemize kazandırdığı bronz madalya ile bu branşta Akdeniz Oyunları’ndan madalya ile dönen ikinci sporcu olmuştur. Başarılı eskrimci, 2016 Rio Yaz Olimpiyatları’na katılarak ülkemizi 32 yıl aradan sonra olimpiyatlarda temsil eden ilk Türk eskrimci olmuştur. Karamete, uluslararası mücadelelerinde ülkemizi temsil edecek ve gururlandıracaktır.

 • Eşref Apak

  Eşref Apak 3 Ocak 1983 doğumlu milli sporcu Eşref Apak, çekiç atma branşında ülkemizi temsil etmektedir. 2004 Yaz Olimpiyatları’nda dördüncü olarak elde ettiği bronz madalya ile 50 yıl sonra olimpiyatlardan madalya ile dönen ilk Türk atlet olmuştur. Milli sporcu, 2005 Akdeniz Oyunları’nda ise altın madalya kazanarak ülkemizi bir kez daha gururlandırdı. 2020 Oyunlarına katılma hakkı elde eden Apak’ın ülkemizi başarıyla temsil edeceğini biliyor, ona inanıyoruz!

 • Hatice Kübra İlgün

  Hatice Kübra İlgün 1 Ocak 1993 doğumlu milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün, tekvando branşında ülkemizi 57 kg kategorisinde temsil etmektedir. 2017 Dünya Şampiyonası’ndan gümüş madalya ile dönen İlgün, 2021 Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda kadınlar 57 kiloda da aynı başarıyı göstererek gümüş madalya kazanmıştır. 2020’de Uluslararası alanda ülkemizi gururlandıracağına inandığımız sporcumuzun yanındayız!

 • Busenaz Sürmeneli

  Busenaz Sürmeneli 25 Haziran 1998 doğumlu milli boksör Busenaz Sürmeneli, şimdiye kadar sayısız başarıya imza atmıştır. 2019 AIBA Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası, 2019’da düzenlenen 22 Yaş Altı Avrupa Boks Şampiyonası ve Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönen sporcumuz, 2020 Oyunlarında ülkemizi temsil edecek. Ona inanıyor ve güveniyoruz!

 • İbrahim Çolak

  İbrahim Çolak 7 Ocak 1995’de dünyaya gelen İbrahim Çolak, milli artistik jimnastikçidir. Daha önce birçok turnuvaya katılan Çolak, 2019 Dünya Artistik Jimnastik Şampiyonası'nda halka branşında altın madalya sahibi olmuştur. Bu sene 2020 Oyunlarında da ülkemizi temsil edecek olan sporcumuza güvenimiz tam!

 • Ferhat Arıcan

  Ferhat Arıcan 28 Temmuz 1993 doğumlu milli jimnastikçi Ferhat Arıcan, 2014 Artistik Jimnastik Dünya Şampiyonası'nda 3 hareketi kendi adına tescilleterek, kendi adına tescilli 3 hareketi bulunan ilk sporcu olmuştur. 2016 Yaz Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden Arıcan, bu yıl uluslararası alanda ülkemizi gururlandıracağına inandığımız sporcumuzun yanındayız!

 • Nazlı Savranbaşı

  Nazlı Savranbaşı 9 Ekim 2003 tarihinde dünyaya gelen Nazlı Savranbaşı, milli artistik jimnastikçidir. Daha önce 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları’na katılan Savranbaşı, bu sene uluslararası mücadelelerinde ülkemizi başarıyla temsil edecek.

 • Kayhan Özer

  Kayhan Özer Milli atlet Kayhan Özer, World Athletics'in organize ettiği grand prix serisi Elmas Lig'in ikinci etabına katılma hakkı kazanmıştır. Bu müsabakadan 100 metre kategorisinde 5.lik elde eden sporcumuz, 10.48 saniyede bitiş çizgisine ulaşmıştır. Milli sporcumuzun ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam edeceğine inanıyoruz.

 • Ramil Guliyev

  Ramil Guliyev 29 Mayıs 1990 doğumlu Azerbaycan kökenli Ramil Guliyev, milli sprint atletidir. Kariyerinde birçok başarıyı bulunduran Guliyev, 100 metre ve 200 metrede ulusal ve uluslararası gençler rekorlarının sahibidir. 2009 yılında Avrupa Atletizminde Yılın Yükselen Yıldızı Ödülü'nde ikinci olmayı başarmıştır. 2017 Dünya Şampiyonası'na katılan milli atlet, 200 metre final yarışında birinci olarak ülkemize bu alanda ilk altın madalyayı getirmiştir. Uluslararası alanda ülkemizi gururlandıracağına inandığımız Dünya şampiyonu sporcumuza desteğimiz tam!

 • Sevilay Öztürk

  Sevilay Öztürk 8 Kasım 2003 doğumlu Sevilay Öztürk, milli paralimpik yüzücümüzdür. 2021 Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası 50 metre sırtüstü finalinde ikinci olarak gümüş madalya kazanan Öztürk, bu dereceyle kendisinin ve ülkemizin şampiyonadaki ikinci madalyasını kazanmış oldu. Milli sporcumuzun ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam edeceğine inanıyor, ona güveniyoruz.

#Sonu Kupa Olsun - Savunma Hattımız

SAVUNMA HATTIMIZ

Mert Günok 1 Mart 1989'da Karabük'te dünyaya gelen Mert Günok, futbola Kocaelispor altyapısında başladı. 2001 yılında Kocaelispor'dan Fenerbahçe altyapısına transfer oldu. 12 yaşında kapısından girdiği Fenerbahçe'ye 2015 yılının sonuna kadar hizmet eden Mert, forma giydiği 51 maçın 17'sinde kalesini gole kapatmaya başardı.

2015 yılının yaz aylarında Bursaspor'a transfer oldu. Yeşil-beyazlı kulüp ile 2 sezonda çıktığı 30 maçta 7 kez kalesini gole kapatmayı başardı. 2017 yılının yazında Başakşehir ile anlaşan başarılı file bekçisi, şu ana kadar Başakşehir forması altında 111 maça çıktı ve 34 maçı kalesinde gol görmeden bitirmeyi başardı.

Milli takım forması ile ilk maçına U16 milli takımı ile 2004 yılında çıkan Mert, milli takımımızın alt yaş kategori takımlarında oynadıktan sonra 2012 yılında Gürcistan ile yapılan hazırlık maçında ilk kez A milli futbol takımı formasını giydi. Şu ana kadar 21 kez A milli takımın kalesini koruyan Mert, bu maçların 11'inde kalesini gole kapatmaya başardı. Bizim Çocuklar'ın en önemli savunma güçlerinden olan Mert Günok'tan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Mert, #SonuKupaOlsun!

Ozan Kabak 25 Mart 2000'de Ankara'da dünyaya gelen Ozan Kabak, futbolculuk kariyerine 2010 yılında Galatasaray'da başladı. Profesyonel futbolculuk hayatına da yine Galatasaray ile başlayan genç oyuncu, 2018-19 sezonunun ilk yarısında gösterdiği başarılı performans ile Avrupa kulüplerinin radarına girdi ve Stuttgart'a transfer oldu.

Yarım sezon süren Stuttgart macerasına 17 maç ve 3 gol sığdıran Ozan Kabak, 2019 yaz transfer döneminde Schalke 04'e transfer oldu. Schalke 04'te 42 maça çıkan ve takımına 3 gol 1 asistlik katkı sağlayan genç stoper, 2021 yılının Ocak ayında Liverpool'a transfer oldu.

Milli takım forması ile ilk maçına U15 takımında çıkan Ozan, 17 Kasım 2019 tarihinde Andorra ile oynanan Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde ilk kez A milli takım formasını terletti. Ozan kabak, A milli formayla toplamda 7 maça çıktı. Bizim Çocuklar'ın en önemli savunma güçlerinden olan Ozan Kabak'tan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Ozan, #SonuKupaOlsun!

Çağlar Söyüncü 23 Mayıs 1996'da İzmir'de dünyaya gelen Çağlar Söyüncü, futbola Menemen Belediyespor'da başladı. Menemen Belediyespor'dan Bucaspor altyapısına transfer olan Çağlar, 2013 yılında Aliağa FK'ya, 2014 yılında ise çıkışını yapacağı Altınordu'ya transfer oldu.

Altınordu'da geçirdiği 2 sezonda toplam 40 maça çıkıp 2 gol atan genç oyuncu, Avrupa kulüplerinin ilgisini çekti ve 2016 yazında Bundesliga ekiplerinde Freiburg'a transfer oldu. Başarılı performansını Freiburg'da da sürdüren milli stoperimiz 2018 yılında Premier League ekiplerinden Leicester City'e transfer oldu. Leicester City forması altında da başarılı performansına devam eden Çağlar Söyüncü şu ana kadar çıktığı 64 maçta takımına 1 gol ve 1 asistlik katkıda bulundu.

2014 yılında U18 milli takımıyla ilk defa milli formayı sırtına geçiren Çağlar, 24 Mart 2016 günü İsveç ile oynanan dostluk maçında ilk kez A Milli Futbol takımının formasını giydi. A milli takım forması ile 30 maçta forma giyen Çağlar, kırmızı-beyazlı formamızla 1 kez gol sevinci yaşamayı da başardı. Bizim Çocuklar'ın en önemli savunma güçlerinden olan Çağlar Söyüncü'den, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Çağlar, #SonuKupaOlsun!

Merih Demiral 5 Mart 1998'de Kocaeli'de dünyaya gelen Merih Demiral, futbola Karamürsel İdman Yurdu Spor'da başladı. 2011 yılında Fenerbahçe altyapısına transfer olan Merih, 5 sene boyunca Fenerbahçe forması giydikten sonra 2016 yılında Portekiz ekibi Alcanenense'ye transfer oldu. Alcanenense'de geçirdiği süre boyunca 1 maça çıkan Merih, 2016-17 sezonunun ikinci yarısında Portekiz'in ünlü ekiplerinden Sporting'in B takımına kiralandı.

2017 sezonunun başında Sporting B'ye kalıcı transferini gerçekleştiren Merih Demiral, burada 29 maça çıktı ve gösterdiği performans ile Sporting'ın as takımına yükseldi. 2018-19 sezonunun başında Alanyaspor'a kiralandı. Alanyaspor'da oynadığı yarım sezonda dikkatleri üzerine çeken Merih, forma giydiği 20 maçta takımına 1 gollük katkıda bulundu. Burada gösterdiği performans ile İtalyan ekibi Sassuolo transfer olan milli oyuncumuz, başarılı grafiğine burada da devam etti ve oynadığı 14 maçta 2 gol attı. Kariyer basamaklarını hızlıca tırmanan milli futbolcumuz, 2019 yılının yaz aylarında Juventus ile sözleşme imzaladı. Juventus'ta şu ana kadar 25 maça çıkan Merih, toplamda 1 gol ve 2 asistlik katkı verdi.

2014 yılında U17 milli takımına seçildi ve ilk kez milli formayı giydi. 20 Kasım 2018 günü Ukrayna ile oynanan hazırlık maçında ilk kez A milli takım formasını giydi. A milli takım ile 19 maça çıkan Merih Demiral, 2 asiste imza attı. Bizim Çocuklar'ın en önemli savunma güçlerinden olan Merih Demiral'dan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Demir Adam, #SonuKupaOlsun!

#Sonu Kupa Olsun - Orta Sahamız

ORTA SAHAMIZ

Emre Kılınç 23 Ağustos 1994’te Sakarya’da doğan Emre Kılınç, futbola Sakarya Akademikspor’da başladı ve 2009 yılında Boluspor altyapısına transfer oldu.

2010 yılında Coca Cola U-16 Akademi ligini gol kralı olarak tamamlayan Emre dikkat çekti ve aynı sene profesyonelliğe geçiş yaparak as takıma alındı. Boluspor kariyerinde 21 gol attı ve 2017 Ocak’ta Sivasspor’a transfer oldu. Sivasspor’da, şu anki takımı Galatasaray’a gelene kadar 22 gol katkısında bulundu ve takımın ilgisini çekti.

2012 yılında U19 milli takımıyla ilk kez Portekiz’le oynanan özel maçta forma giymiştir. U-20 ve U-21 milli takımlarıyla da sahaya çıkan Emre, 2020 Avrupa Şampiyonası öncesinde A milli takıma davet edildi. Emre Kılınç’tan, bu yaz düzenlenecek olan EURO 2020’de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Emre, #SonuKupaOlsun!

Okay Yokuşlu 9 Mart 1994’te İzmir’de dünyaya gelen Okay Yokuşlu, futbola Karşıyaka Spor Okulu’nda başladı. Karşıyaka’dan Altay altyapısına transfer olan Okay, kariyerinin ilk A2 maçında kaydettiği gol ile Türkiye’de profesyonel liglerde gol atan en genç futbolcu unvanına sahip oldu. Bu unvanı, 21 Ekim 2014 tarihine kadar elinde bulundurdu. Henüz 16 yaşını doldurmadan giydiği A takım forması ile Orduspor karşısında kaydettiği gol ile 1. Lig tarihinin en genç golcüsü unvanını aldı.

1 Temmuz 2011’de transfer olduğu Kayserispor forması ile 2011-12 sezonunda toplam 23 Süper Lig maçına çıkma fırsatı buldu. 2015 tarihinde ise asıl çıkışını yapacağı Trabzonspor’a transfer oldu. Buradaki başarılı performansının ardından 2018 yılında La Liga ekiplerinden Celta Vigo ile sözleşme imzaladı. La Liga’da gösterdiği yüksek performans, Premier League ekiplerinden West Bromwich’in ilgisini çekti ve bu sezon devre arasında Futbolun Beşiği’ne transfer oldu. Okay, şu anda West Bromwich orta sahasının vazgeçilmez isimlerinden biri.

Nisan 2009’da ilk milli takım U-15 maçına çıktı ve bu maçta ilk golünü kaydetti. 2009 yılında ilk U-17 maçına 15 yaşındayken çıktı. Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemelerinde toplam 5 maçta forma giydi ve 1 gol kaydetti. 17 Kasım 2015 tarihinde Yunanistan ile oynanan özel maçta ilk kez A takım forması giyen Okay Yokuşlu’dan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Okay, #SonuKupaOlsun!

Orkun Kökçü 29 Aralık 2000'de dünyaya gelen Orkun Kökçü, futbola doğduğu yer olan Haarlem’in yerel takımı Stormvogels’ta başladı. 2011'de Groningen altyapısına katılan genç oyuncu, 2014 yılında Feyenoord altyapısına transfer oldu. Profesyonel futbolculuk hayatına yine Feyenoord’da başlayan Orkun, 2018-19 sezonunda forma giydiği 30 maçta 9 gol ve 10 asistlik performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Kariyerine Feyenoord'da devam eden genç yıldız, Feyenoord’la forma terlettiği 144 maçta 34 gol, 22 asist kaydetti ve başarısını 2019 yılında takımıyla Hollanda Süper Kupası’nı kazanarak taçlandırdı.

2019 yılında U21 milli takımıyla ilk defa milli formayı giydi ve İngiltere karşısında bir asist kaydetti. 6 Eylül 2020 günü Sırbistan ile oynanan UEFA Uluslar Ligi maçında ilk kez A milli takım formasını sırtına geçirdi ve şu ana kadar milli formayla 3 kez sahaya çıktı. Bu yaz düzenlenecek EURO 2020’de Orkun’dan çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Orkun, #SonuKupaOlsun!

Ozan Tufan 23 Mart 1995 tarihinde Bursa’da doğan Ozan Tufan, futbol ile ilk olarak okul takımı turnuvalarında tanıştı. O turnuvalarda iyi oyunuyla dikkat çeken Ozan tufan, Bursaspor Kulübü altyapı antrenörleri tarafından Bursaspor altyapısına çağrıldı.

Sakatlıklarla geçen ilk yıllarından sonra 2011-2012 sezonu Ozan’ın kendini gösterdiği sezon oldu. Takımının sağ bek pozisyonuna yerleşen Ozan Tufan o sezon milli takıma kadar yükseldi. Özellikle Coca Cola Akademi U-17 ligi Final maçında Fenerbahçe’ye karşı gösterdiği performansla bütün dikkatleri tekrar üzerine çekti. Bursaspor’un 3-1 kazandığı o maçı dönemin Bursaspor A Takım teknik direktörü Ertuğrul Sağlam da izliyordu.

Ertesi sezonlar Ozan Tufan Bursaspor A Takımının bir parçası oldu. Özellikle 2014-2015 sezonunda 46 maça çıkıp attığı 3 gol ve yaptığı 9 asistle tüm büyük kulüplerin hedefi haline geldi. 2015 sezonunun başında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Şu anda 26 yaşında olan Ozan Tufan, kariyerine Fenerbahçe’de devam etmektedir.

Milli Takım formasını ilk kez 2012 yılında U-17 takımında sırtına geçiren Ozan Tufan, A milli takımı formasını ise 2014 yılında ilk kez terletmiştir. A milli takımı formasını şu ana kadar 58 kez giyen Ozan Tufan, bu maçlarda 9 gol 1 asistlik performans sergilemiştir. Ozan Tufan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020’de Bizim Çocuklar’a çok şey katacak. Sana güveniyoruz Ozan, #SonuKupaOlsun!

#Sonu Kupa Olsun - Hücum Hattımız

HÜCUM HATTIMIZ

Cengiz Ünder Doğduğu yerin takımı Sındırgı Belediyesi'nin yaz okulunda futbola başlayan Cengiz Ünder, 10 yaşında Bucaspor altyapısında futbol hayatının temellerini attı. 2007 senesinde yeniden yapılandırmaya gidilen Altınordu'nun, tanınan altyapı jenerasyonuna transfer oldu ve 2014 yılına kadar Altınordu'nun pilot takımı olan Gümüşordu'da forma giydi.

Altınordu döneminde milli takım formasını ilk defa sırtına geçiren Cengiz, 2016 yılına kadar milli takımın alt yaş kategorilerinde forma giydi. A Milli Takım'la ilk maçına Kosova karşısında çıkan Cengiz Ünder, ay-yıldızlı formayla ilk golünü Moldova karşısında kaydetti.

2016 senesinde Başakşehir'e transfer olan başarılı oyuncu, ilk senesinde gösterdiği yüksek performansla birlikte Avrupa takımlarının ilgisini çekti. 2017 yılında Roma'ya transfer olan milli futbolcumuz, 3 sene İtalya'da oynadıktan sonra 2020 yılında kiralık olarak Leicester City'ye transfer oldu. Milli futbolcumuz, 19 numaralı formasıyla Leicester City'de kariyerini sürdürüyor. Şu ana kadar Leicester formasıyla 598 dakika sahada kaldı ve bu süre zarfında 2 gol, 3 asist kaydetti.

A milli formayı 26 kez terleten Cengiz Ünder, şu ana kadar 8 gol-1 asistlik performans gösterdi. Bizim Çocuklar'ın en önemli hücum ayaklarından olan Cengiz Ünder'den, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Cengiz, #SonuKupaOlsun!

Burak Yılmaz Burak Yılmaz, 15 Temmuz 1985'te Antalya'da dünyaya geldi. Futbola 13 yaşında, Antalyaspor'un altyapısında başladı. 2006-2007 sezonu öncesinde Beşiktaş'a transfer oldu. Kariyerinin ilk kupasını, Beşiktaş'ın o sezon Türkiye Kupası'nı kazanmasıyla kaldırdı. Beşiktaş'taki ikinci sezonunun kötü geçmesi sonrasında Manisaspor'a transfer oldu. Burada Selçuk İnan'la oynadığı dönemde tekrar iyi bir performans yakaladı ve sonraki sezon Fenerbahçe ile 4 senelik sözleşme imzaladı. İlk döneminde bekleneni veremedi ve sonraki sezon Eskişehirspor'a kiralandı. Burada gösterdiği performansı da beklentilerin altında kaldı ve sezon sonunda Burak, Fenerbahçe'den Trabzonspor'a transfer oldu. Bu transfer, Burak Yılmaz'ın kariyeri için dönüm noktası oldu. Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünde geçirdiği ilk sezonu 20 golle tamamladı. Sonraki sezonu 32 golle tamamlayarak Fatih Tekke'ye ait olan Trabzonspor gol rekorunu (31 gol) kırdı.

2012/13 sezonu öncesinde Galatasaray'a transfer olan Burak Yılmaz, ligde attığı 24 golle üst üste ikinci defa gol kralı oldu. Şampiyonlar Ligi grup aşamasında attığı 6 golle, grup aşamasının en iyi oyuncusu seçildi. Galatasaray kariyerinde toplam 141 maça çıkan Burak Yılmaz, 82 gol attı. 2016'da Çin Süper Ligi ekiplerinden Beijing Guoan'a transfer oldu. Bir buçuk sezonun ardından Trabzonspor'a geri döndü. Bir sezon süren ikinci Trabzonspor döneminin ardından Beşiktaş ile anlaştı. Başarılı geçen bir buçuk yılın sonunda, 35 yaşında, Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille ile anlaşma sağladı. ‘Kral', gollerini Fransa'da atmaya devam ediyor.

U17'den itibaren milli takım formasını giyen Burak Yılmaz, 2006'da oynanan Azerbaycan karşılaşmasında sonradan oyuna girerek ilk defa A milli takım formasını giydi. Milli formayla ilk golünü ise 5 yıl sonra, 2011'de oynanan Belçika maçında kaydetti. Milli formayı 63 kez giyen Burak Yılmaz, bu maçlarda 24 gol-5 asistlik katkıda bulundu. Bizim Çocuklar'ın en önemli golcülerinden olan Burak Yılmaz'dan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz "Kral" Burak Yılmaz, #SonuKupaOlsun!

Cenk Tosun Almanya/Wetzlar doğumlu olan tecrübeli milli oyuncumuz, kariyerine Eintracht Frankfurt altyapısında başladı. Eintracht Frankfurt II ve Eintracht Frankfurt'ta oynayan Cenk Tosun, Almanya kariyerinde 18 maçta 12 gol, 1 asistlik bir performans sergiledi ve 2011 yılında Gaziantepspor'a transfer oldu.

Gaziantepspor'da geçirdiği 4 sezonda; 122 maçta 44 gol ve 22 asistlik bir performans gösteren milli oyuncumuz, 2014 senesinde Beşiktaş'a transfer oldu. Beşiktaş'ın kazandığı 2 şampiyonlukta önemli rol oynadı. Tosun Paşa, burada gösterdiği performansın ardından 2018 yılında Everton formasıyla İngiltere'nin yolunu tuttu. İngiltere'ye giderken, Türkiye tarihinin en pahalı oyuncu satışı olarak da tarihe geçti.

İngiltere kariyerinde iki sene Everton forması giydikten sonra kiralık olarak Crystal Palace'ın yolunu tutan Cenk, yarım sezon Londra ekibinin formasını giydi. Şu anda kariyerine Everton formasıyla devam eden milli futbolcumuz, geçtiğimiz hafta ilk 11'de oynama şansı bulduğu Rotherham maçında golünü atmayı başardı. A Milli Takım'ın formasını ilk kez 2013 yılında Hollanda karşısında giyen Cenk, ay-yıldızlı formayla çıktığı 45 maçta 18 gol ve 7 asistlik bir katkı gösterdi. Bizim Çocuklar'ın en önemli golcülerinden olan Tosun Paşa'dan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Tosun Paşa, #SonuKupaOlsun!

Yusuf Yazıcı Yusuf Yazıcı, 29 Ocak 1997 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. 2008 yılında Trabzonspor altyapısında futbola başlayan Yusuf, 2015 yılına kadar Trabzonspor'un alt yaş kategorilerinde forma giydi. Trabzonspor A takımıyla ilk kez 2016'da Akhisar Belediyespor maçında sahaya çıkan milli futbolcumuz, bordo-mavili formayla ilk gollerini aynı yıl Çaykur Rizespor karşısında attı.

Trabzonspor formasıyla geçirdiği 4 senede 100 maça çıkıp, 22 gol-21 asistlik performans gösterdi Yusuf Yazıcı. Burada gösterdiği üstün başarı sayesinde, 2019 yılında Fransa Ligue 1 ekibi Lille'e transfer oldu. Bu sezon forma giydiği 23 maçta 11 gol ve 4 asist kaydeden milli oyuncumuz, Avrupa'daki başarılı kariyerini tüm hızıyla sürdürüyor. Bu sezon özellikle UEFA Avrupa Ligi'nde üst üste yaptığı hat-trick'lerle adından söz ettiren yıldız futbolcumuzun en öne çıkan performansı, Milan deplasmanında attığı gollerle takımına tek başına getirdiği 3-0'lık galibiyet oldu.

Milli takımda U-19 seviyesinden beri düzenli olarak forma giyen Yusuf, ilk A Milli Takım maçına, 2017 yılında Kosova karşısında çıktı. Toplamda 27 defa A Milli formayı giyen genç oyuncu, şu ana dek 1 gol-5 asistlik katkı yaptı. Bizim Çocuklar'ın en önemli gol ayaklarından olan Yusuf Yazıcı'dan, bu yaz düzenlenecek EURO 2020'de çok şey bekliyoruz. Sana inanıyoruz Yusuf, #SonuKupaOlsun!

HAFTA HAFTA BİZİM ÇOCUKLAR