DÜNYA KUPASI ELEME GRUBUMUZ

#Sonu Kupa Olsun - Dünya Kupası Eleme Grubumuz

Cebelitarık Cebelitarık Nisan 1923'te kurulan Cebelitarık Milli Futbol Takımı, ilk maçını İspanya'da Sevilla'yla oynadı. 2007 yılında katıldığı Ada Oyunları Turnuvası'nda Rodos Milli Futbol Takımı'nı 5-0 yenen Cebelitarık, turnuvayı şampiyon bitirdi. Aynı yıl FIFA üyeliği için başvuru yapan Cebelitarık Milli Futbol Takımı, 2016 yılından beri FIFA üyesidir. Tarihimizde ilk kez, Cebelitarık'la karşı karşıya geleceğiz.

Norveç Norveç 1938, 1994 ve 1998 olmak üzere 3 kez Dünya Kupası'na katılma başarısı gösteren Norveç Milli Futbol Takımı; 1998 yılında katıldığı son turnuvada, son 16 turuna kadar yükselme başarısı gösterdi. Son zamanlarda iyi performansıyla dikkat çeken Norveç, Borussia Dortmund’un genç yıldızı Haaland ve Trabzonspor'da adından söz ettiren Sörloth gibi önemli futbolculara sahip. Norveç’e karşı performansımız: 4 galibiyet, 2 beraberlik, 3 yenilgi.

Karadağ Karadağ 2006 Dünya Kupası'na, o dönemde rejim şartları yüzünden Sırbistan-Karadağ olarak katılan takım; o turnuvadan sonra Karadağ ismiyle tekrar kuruldu. Sonrasında katıldığı Dünya Kupası elemelerinin hiçbirinden başarıyla ayrılamadı. Takımın en önemli hücum silahlarından biri, oynadığı önemli futbol takımlarıyla tanınan Stevan Jovetic. Karadağ'a karşı performansımız: 1 galibiyet, 1 beraberlik.

Letonya Letonya Sovyetler Birliği döneminden sonra; 1994'ten 2018 yılına kadar Dünya Kupası elemelerine katılan Letonya, tarihinde turnuvaya hiç katılım sağlayamadı. EURO 2004 elemelerinde Türkiye’yle oynayan Letonya Milli Futbol Takımı; evinde 1-0 yenerek, deplasmanda 2-2 berabere kalmasıyla turnuvaya katılmaya hak kazandı. Letonya'ya karşı performansımız: 1 galibiyet, 4 beraberlik, 1 yenilgi.

Hollanda Hollanda Hollanda Milli Futbol Takımı, ilk maçını 1905 yılında Belçika'ya karşı oynadı. 1974, 1978 ve 2010 yıllarında olmak üzere 3 defa Dünya Kupası'nda finale çıkan portakallar, bu finallerin hiçbirini kazanamadı. Frenkie de Jong, Memphis Depay, Stefan de Vrij, Donny van de Beek ve Georginio Wijnaldum gibi yıldız isimlere sahip olan takımın teknik direktörlüğünü, Frank de Boer yapıyor. Hollanda’ya karşı performansımız: 3 galibiyet, 4 beraberlik, 5 yenilgi.

Kalbimiz sizinle #BizimÇocuklar! Dünya Kupası vizesi alacağımıza yürekten inanıyoruz! #SonuKupaOlsun