eMİLLİ TAKIMIMIZIN eEURO21 GRUBU

UEFA eEuro 2021 yolunda eMilli Takımı’mızın ön eleme grubundaki rakipleri belli oldu. Kura çekimine 2. torbadan katılan millilerimiz, C Grubu'nda Hırvatistan, İsveç, San Marino ve Güney Kıbrıs ile eşleşti. 15 Mart ve 12 Nisan tarihlerinde oynanacak maçlar sonucunda grubunu lider bitiren ülkeler eEuro 2021'in son 16 turuna adını yazdırırken, grubunu 2. sırada tamamlayan ülkeler kendi aralarında 2. ön eleme turunu oynayacak ve 6 ülke bu ön eleme turu sonucunda son 16 turuna katılma hakkı kazanacak.

#Sonu Kupa Olsun - eMilli Takımımızın eEuro21 Grubu

Hırvatistan Hırvatistan Avrupa futbolunun önemli ülkelerinden birisi olan Hırvatistan, UEFA eEuro 2021 ön eleme grubumuzda ilk torbadan çektiğimiz rakibimiz oldu. Geçtiğimiz yıl yapılan eEuro 2020’de adından söz ettirmeyi başaran Hırvat ekibi çeyrek finale kadar yükselmiş, çeyrek finalde ise Fransa’ya 2-0 mağlup olmuştu.

İsveç İsveç UEFA eEuro 2021 ön eleme grubumuza 3. torbadan katılan takım İsveç oldu. Geçtiğimiz yıl yapılan ön eleme turunda 10 maçta 17 puan toplayarak grubunu 3. sırada tamamlayan Kuzey Avrupa ekibi son 16 bileti alamadan turnuvaya veda etmişti.

San Marino San Marino Avrupa futbolunda gol kısırlıkları ve farklı biten maç skorları ile adından söz ettiren San Marino, 4. torbadan grubumuza katılan takım oldu. Geçtiğimiz yıl ön eleme gruplarında bu yılkı rakiplerimizden biri olan İsveç ile aynı grupta bulunan San Marino, 10 maçta topladığı 10 puan ile grubu 4. sırada tamamlamış ve son 16 bileti alamamıştı.

Güney Kıbrıs Güney Kıbrıs Ön eleme grubumuzdaki son rakibimiz ise Güney Kıbrıs oldu. Geçtiğimiz yıl ön eleme grubunda 10 maçta 4 puan toplayabilen Güney Kıbrıs, 6 takımlı J grubunda son sıraya yerleşerek eEuro 2020'ye ön eleme gruplarında veda etmişti.