BTCTurk Bitcoin Borsası

Oturumunuz zaman aşımına uğradı

Giriş yapıp zaman aşımı süresini değiştirmek için lütfen buraya tıklayınızBitcoin Fiyatı: 4,736.69 TRY 24s. Değişim: 211.66 TRY (%4.68)
Bitcoin nedir? Derinlik Tablosu Komisyonlar Limitler ve Kurallar Güvenlik Duyurular

BTCTurk Kullanım Sözleşmesi
Son güncellenme tarihi: 9 Temmuz 2015

Önemli Uyarı

25 Kasım 2013 Tarihli BDDK Basın Açıklamasından

Herhangi bir resmi ya da özel kuruluş tarafından ihraç edilmeyen ve karşılığı için güvence verilmeyen bir sanal para birimi olarak bilinen Bitcoin, mevcut yapısı ve işleyişi itibarıyla Kanun kapsamında elektronik para olarak değerlendirilmemekte, bu nedenle de söz konusu Kanun çerçevesinde gözetim ve denetimi mümkün görülmemektedir.

Diğer taraftan, Bitcoin ve benzeri sanal paralar ile gerçekleştirilen işlemlerde tarafların kimliklerinin bilinmemesi, söz konusu sanal paraların yasadışı faaliyetlerde kullanılması için uygun bir ortam yaratmaktadır. Ayrıca Bitcoin, piyasa değerinin aşırı oynak olabilmesi, dijital cüzdanların çalınabilmesi, kaybolabilmesi veya sahiplerinin bilgileri dışında usulsüz olarak kullanılabilmesi gibi risklerin yanı sıra yapılan işlemlerin geri döndürülemez olmasından dolayı operasyonel hatalardan ya da kötü niyetli satıcıların suistimalinden kaynaklı risklere de açıktır.

BDDK açıklamasının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

1. Taraflar

1.1.

İşbu sözleşme ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan eklerden oluşan BTCTurk Kullanım Sözleşmesi (bundan böyle kısaca 'Kullanım Sözleşmesi' olarak anılacaktır), “Bitcoin Trading Ltd. Şti.” ile Site'ye üye olan “Kullanıcı” arasında, Kullanıcı'nın Site'ye elektronik ortamda üye olması anında, Site'de sunulan hizmetleri kullanırken karşılıklı hak ve yükümlülükleri belirtmek amacı ile düzenlenmiştir.

2. Tanımlar

2.1. BTCTurk

Arabahmet mah. Mehmet Akif Cad. No. 78 Kral apt. D.9 Dereboyu Lefkoşa / KKTC adresli Bitcoin Trading Ltd.

2.2. Bitcoin

Dünyanın her yerine transfer edilebilen ve her yerde aynı değeri taşıyan; bir banka ya da şirket tarafından kontrol edilmeyen; merkezi bir kontrol noktası olmayan; fiyatının kimse tarafından belirlenmediği bir dijital bir para birimidir. Bitcoin fiyatı BTCTurk ve benzeri borsalarda arz talep ilişkisi ile oluşur.

2.3. Bitcoin cüzdanı

Bitcoin adreslerinizi ve onların şifrelerini tutan bir bilgisayar dosyasıdır. Bitcoin adresler arasında transfer edilir. Bitcoin adresleri rastgele oluşturulan kriptografik açık anahtar eşleridir. Açık adresler yaklaşık 33 harf ve sayı kullanılarak oluşturulan “1” ya da “3” ile başlayan dizilerdir. Bitcoin adresi genelde bu örnekteki şekildedir: 1KUsvypQkcs91Ffdkjkk8ddW7RDWKF75Yc.

2.4. Kullanıcı

Site'ye üye olan ve Site'de sunulan Hizmet'lerden yararlanan gerçek veya tüzel kişi

2.5. Site

www.btcturk.com alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan internet sitesi

3. Hak ve Yükümlülükler

3.1.

BTCTurk hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Bitcoin Trading Ltd.dir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen BTCTurk’e aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.

3.2.

Kullanıcı, hesabını ve haklarını üçüncü şahıslara devredemez, satamaz, kendi üyeliğini her ne nam altında olursa olsun başkasına kullandıramaz. Bu durumda BTCTurk kullanıcının hesabını iptal etme, durdurma, askıya alma hakkına sahiptir. Kullanıcının Bitcoin varlıkları bu durumdan etkilenmez.

3.3.

Site’ye üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve BTCTurk servislerinin kullanılması halinde BTCTurk sorumluluk kabul etmemektedir.

3.4.

Site’nin kullanımından doğan veya doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı BTCTurk yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları ve bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.5.

Kullanıcılar yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler.

3.6.

Kullanıcıların Site üzerinde aldığı hizmetleri kullanarak yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

3.7.

Kullanıcılar sitede hesap sahibi olmak için bir üye formu doldururlar. Günlük 1000 TL üzerinde TL işlemi (yatırma veya çekme) yapmak isteyen kullanıcılar kimlik ve adres bilgilerini belgelemek zorundadırlar.

3.8.

BTCTurk, kullanıcıların yaptıkları para transferlerini reddetme ve gerçekleştirmeme hakkına sahiptir.

3.9.

Para yatırma işlemleri Kullanıcı ile aynı ismin altına kayıtlı olan banka hesabından yapılmalıdır.

3.10.

ATM'ler üzerinden ve diğer para yatırma yöntemleri ile transfer yapılmamalıdır.

3.11.

Para yatırma ve çekme işlemleri sürelerinde beyan edilen sürelerin dışında işlem yapılması durumunda BTCTurk doğacak veya doğabilecek zararlar veya kayıplardan sorumlu değildir.

3.12.

BTCTurk reddettiği ve gerçekleştirmediği transferlerin iadesi için kimlik ibrazı ve transfer gerçekleştiren kişinin banka hesabı bilgisini isteme hakkında sahiptir.

3.13.

BTCTurk para yatırma ve çekme kurallarında değişiklik yapma hakkınına sahiptir. Para yatırma ve çekme kuralları site üzerindeki yardım sayfalarında ve diğer sayfalarda bulunan uyarılar ve kuralların bütünüdür.

3.14.

BTCTurk destek hizmetlerini yalnızca destek@btcturk.com e-posta adresi üzerinden sağlamaktadır. BTCTurk bu e-posta adresi dışında bir yöntem ile kullanıcılarına destek hizmeti sağlamaz, destek yazışmalarında şifre sormaz, kullanıcılarından Bitcoin göndermeleri için bir Bitcoin adresi bildirmez. BTCTurk bahsi geçen e-posta adresi dışındaki bir adresten gönderilmiş bir e-posta sebebiyle kullanıcılarının uğradığı ya da uğraması muhtemel zarar ve kayıplardan sorumlu tutulamaz

3.15.

Kullanıcılar kendi hesaplarının güvenliklerini sağlamak zorundadır. Tavsiye edilen güvenlik önlemleri:

3.15.1.

Güçlü bir şifre kullanılması

3.15.2

Kullanıcı adı ve şifresinin kimseyle paylaşılmaması

3.15.3.

Site’de kullanılan şifrenin yalnızca Site'de kullanılması

3.15.4.

Site’ye her zaman “https” yoluyla bağlantı kurulması ve siteye girişlerde “https://www.btcturk.com” ya da "https://btcturk.com" adreslerinin kontrol edilmesidir.

3.16.

BTCTurk bir alış satış platformudur. Site üzerinden kullanıcılar birbirlerine alış satış yaparlar. BTCTurk bir aracı sitedir. Sitede oluşan fiyatları BTCTurk belirlemez. Fiyatlarda olan değişikliklerden dolayı Kullanıcıların zarar veya kayıplara uğramasından BTCTurk sorumlu tutulamaz.

3.17.

BTCTurk benzer Bitcoin alış satış platformlarından bağımsız bir şirkettir ve herhangi bir kuruluşun temsilcisi değildir.

3.18.

Bitcoin yatırımı belli başlı risklere sahip bir yatırımdır. Kullanıcılar işbu sözleşme ile Bitcoin yatırımının risklerini anladıklarını ve yatırımın sebep olduğu ya da olabileceği zarar ve ziyanlardan BTCTurk’ü sorumlu tutmayacaklarını beyan ve taahhüt ederler. Fiyat değişimlerinden oluşan kâr ve zararlardan kullanıcılar sorumludur. Kullanıcılar, bir kayıp yaşanması durumunda BTCTurk’den bir hak talep edemez

3.19.

BTCTurk üzerinden satın alınan Bitcoin’lerin nasıl kullanıldığının, nereye ve ne amaçla transfer edildiğinin, bir suçta kullanılıp kullanılmadığının teknik olarak takibi mümkün değildir. Bitcoin’lerin kötüye kullanılmasından doğacak kullanıcı ya da 3. kişilerin zarar ve kayıplarından, menfi veya müspet zararlarından BTCTurk sorumlu tutulamaz.

3.20.

Bitcoin kullanımı ile ilgili yasal sorumluluklar ve vergi mükellefiyetlerinden kullanıcılar bizzat sorumludur. BTCTurk, Kullanıcıların kazanç ve kayıplarından oluşan vergisel mükellefiyetlerinden sorumlu tutulamaz.

3.21.

BTCTurk, Kullanıcıların hesaplarında bulunan Bitcoinlerin güvenliği için basiretli bir tüccar olarak azamı özeni göstermekle yükümlüdür. Kullanıcılara ait Bitcoin’ler herhangi bir siber saldırıya karşı internet bağlantısı olmayan ortamlarda (cold storage) saklanır. Ancak BTCTurk’ün tüm bu çabalarına rağmen yine de oluşabilecek hırsızlık / dolandırıcılık olaylarından dolayı BTCTurk sorumlu tutulamaz.

3.22.

BTCTurk bir online alt-coin borsasıdır ve ileride Bitcoin benzeri fakat farklı eğerlere sahip birimleri de bünyesine ekleme hakkını saklı tutar.

3.23.

Site, KKTC vatandaşları ve KKTC’de ikamet eden şahıslara, KKTC kanunları gereği hizmet veremez.

3.24.

Kullanıcıların 18 yaşından büyük olması zorunludur. 18 yaş kriteri,Türkiye Cumhuriyeti Merkezi Nüfus İdaresi Sistemine göre belirlenmektedir. Kullanıcı işbu Sözleşme kapsamında 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve taahhüt etmektedir. BTCTurk, herhangi bir nedenle sahibinin 18 yaşından küçük olduğunu tespit ettiği veya 18 yaşından küçüklerce kullanıldığından şüphe ettiği Kullanıcı hesaplarını ihbarsız olarak sonlandırma/askıya alma hakkına sahiptir. 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eden Kullanıcı, bildirdiği tüm bilgilerin doğruluğundan sorumludur. BTCTurk, Kullanıcı ile ilgili tüm işlemlerde bu beyana itimat eder ve buna göre davranır.

3.25.

Her Kullanıcı, sadece bir Kullanıcı hesabına sahip olabilir. Kullanıcı Site'yi sadece işbu Sözleşme'de tanımlanan hizmetlerden faydalanılması amacı ile kullanabilir. BTCTurk, aynı kişi tarafından kullanılan birden fazla Kullanıcı hesabı bulunması durumunda ilgili Kullanıcı hesaplarını ihbarsız olarak sonlandırma/askıya alma hakkına sahiptir.

4. Ücretlendirme

4.1.

BTCTurk, Hizmet'lerle ilgili ücretleri Site'nin 'Yardım' bölümünde ilan edecektir. Site’nin yardım bölümüne www.btcturk.com/yardim adresinden ulaşılabilmektedir. Ücretler, yardım bölmünde ilan edildiği andan itibaren geçerlilik kazanacaktır.

4.2.

BTCTurk, her alış ve satış işlemlerinde kullanıcılarından kendi belirlediği bir oran üzerinden komisyon (hizmet bedeli) alma hakkına sahiptir. BTCTurk, zaman zaman bu ücretler ve oranlar üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

4.3.

BTCTurk, her TL çekme işleminde kullanıcılarından kendi belirlediği bir işlem ücreti alma hakkına sahiptir.

4.4.

Bitcoin transferleri iade edilemez, dolayısıyla BTCTurk tarafından tahsis edilen komisyon veya işlem ücretlerinin iadesi mümkün değildir ve kullanıcıların bu ücretlerin iadesini isteme hakkı bulunmamaktadır.

5. Gizlilik Politikası

5.1.

BTCTurk, Kullanıcıların şahsi bilgilerini (kimlik, fatura, adres, e-mail, telefon, faks, demografik bilgiler veya müşteri numarası vb.) yasal zorunluluklar veya kullanıcının açık rızası haricinde üçüncü şahıslara vermeyeceğini taahhüt eder.

5.2.

Kullanıcıların vermiş olduğu bilgiler Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

5.3.

BTCTurk, kullanıcıların IP adreslerini, Site'ye erişim sağladıkları cihazların modellerini, işletim sistemlerini ve tarayıcı bilgilerini tespit etmekte ve kayıt altına almaktadır. BTCTurk, bu kayıtları kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak, sistem ve kullanıcı hesap güvenliğini sağlamak, sahtecilik ile mücadele etmek ve kanuni yükümlülüklere uymak amaçları için kullanabilir.

5.4.

BTCTurk, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. BTCTurk, iletişim faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişim / pazarlama yapacağını, kullanıcının isteği dışında iletişim yapmamayı, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

5.5.

BTCTurk, Site içerisinde başkaca sitelere link(bağlantı) sağlayabilir. Anlaşmalı olduğu 3. Partilerin reklamlarını ve/veya çeşitli hizmetlere ilişkin başvuru formlarını yayınlayabilir, Kullanıcıları bu formlar ve reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı 3. partilerin sitesine yönlendirebilir. BTCTurk, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

5.6.

BTCTurk, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar:

5.6.1.

Kanun, KHK, Yönetmelik vb. yetkili hukuki makamlar tarafından çıkarılan ve yürürlükte bulunan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,

5.6.2.

BTCTurk’un kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde,

5.6.3.

Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde,

5.6.4.

Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerde.

5.7.

BTCTurk, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.

6. Sorumsuzluk Beyanı

6.1.

BTCturk.com Site’si üzerinde sunulan her tür içerik, 3. Partilerden ve kamuya açık kaynaklardan toplanan verilerden oluşmaktadır. Tüm veriler, analizler, raporlar, istatistikler her hangi bir düzenleme veya yönlendirme olmadan bilgileri otomatik işleme tabi tutmuş bir yazılım tarafından işlenmekte ve objektif olarak sunulmaktadır. BTCTurk tarafından sunulan her türlü haber ve raporlar; sadece bilgilendirmeye ve tavsiyeye yöneliktir ve doğrudan çözüm, sonuç, hukuki görüş, politik ve sosyolojik araştırma bilgisi özelliği taşımamaktadır ve kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Veriler birbiriyle çelişkili veya tutarsız olabilir. Bu tür durumlarda BTCTurk hiç bir sorumluluk üstlenmez.

6.2.

BTCTURK, KENDİSİ TARAFINDAN SUNULAN İÇERİKLERİN KULLANIMI YOLUYLA HERHANGİ BİR KİŞİ VEYA KURULUŞ TARAFINDAN ELDE EDİLECEK SONUÇLARLA İLGİLİ OLARAK, HER TÜRLÜ TİCARETE ELVERİŞLİLİK, PERFORMANS, PAZARLANABİLİRLİK, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİLERİ DE DÂHİL OLMAK ÜZERE, İSTER AÇIK İSTER ÖRTÜLÜ OLSUN, HİÇBİR ŞEKİLDE GARANTİ VERMEZ. TÜM İÇERİKLER KULLANICIYA “OLDUĞU GİBİ” SUNULMAKTADIR. BTCTURK, İÇERİKLERİN KULLANILMASINDAN DOĞABİLECEK KÂR KAYIPLARINDAN YA DA MENFİ ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ. BTCTURK TARAFINDAN SUNULAN İÇERİKLERDE, HERHANGİ BİR KİŞİYE / KURUMA / ŞİRKETE / MARKAYA YAPILAN ATIF, BU KİŞİLERİN / KURUMLARIN / ŞİRKETLERİN / MARKALARIN PİYASA DEĞERLERİNE, ÇEŞİTLİ KRİTERLERDEKİ SIRALAMALARINA, MARKA DEĞERLERİNE ETKİ YAPACAK VEYA HİSSE SENETLERİNİN SATIN ALINMASINA, SATILMASINA VEYA ELDE TUTULMASINA YÖNELİK BİR TAVSİYE DEĞİLDİR

7. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

7.1.

Site’nin kullanımından doğan ve/veya yasal uyarıda yer alan koşul ve hükümlere ilişkin ve/veya bu Site ile bağlantılı olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda işbu Kullanım Sözleşmesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hukuku esas olup, KKTC Lefkoşa Mahkemeleri yetkilidir.

8. Sözleşme Değişiklikleri

8.1.

BTCTurk bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

9. Yürürlük ve Kabul

9.1.

Bu internet sitesinin herhangi bir sayfasına girerek, Kullanım Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Kullanım Sözleşmesi BTCTurk tarafından Site üzerinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır.

9.2.

Kullanım Sözleşmesi’nin şartlarını kabul etmeyen kullanıcıların Site’yi ve Site üzerinden sağlanan servisleri kullanmamaları gerekmektedir.

Copyright © 2017 BTCTurk. Kullanım Sözleşmesi