Duyurular | BtcTurk.com

Yeni sitemizi deneyimlemek için tıklayın.

54.351,00
1.410,00
370,22
0.3677
1,48
6,29
8.635,00
 • 54.351,00 TRY
 • 54.355,00 TRY
 • 54.351,00 TRY
 • 156,00 TRY (%0.27 )
 • 54.898,00 TRY
 • 53.400,00 TRY
 • 54.302,63 TRY
 • 338.72 BTC

Oturumunuz zaman aşımına uğradı

Giriş yapıp zaman aşımı süresini değiştirmek için lütfen buraya tıklayınızDuyurular

BtcTurk tarafından yapılan tüm duyurular ve yayınlanan haberler bu sayfada yer almaktadır.

 • Hesap Güvenliği Hakkında Bilgilendirme 28.02.2020

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Hesaplarınıza ulaşmak için kullandığınız şifrenizi lütfen kimse ile paylaşmayınız.

  Btcturk, kullanıcılarından hiç bir nedenle şifrelerini talep etmez.

  Bu sebeple sizi arayan, kendilerini BtcTurk çalışanı olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle şifrenizi kendileriyle paylaşmanızı isteyen kişilere lütfen itibar etmeyiniz.

  Tüm kullanıcılarımızın bilgilerine sunarız.

   

  BtcTurk Destek Ekibi

 • Hesabınızın ve Kişisel Verilerinizin Güvenliği Hakkında Bilgilendirme 28.02.2020

  Değerli Kullanıcılarımızın Dikkatine,

  BtcTurk’ü kullanırken işlem, hesap ve kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak adına aşağıda yer alan uyarıları, siz değerli kullanıcılarımızın dikkatine sunmak isteriz.

  BtcTurk’e girdiğinizde, adres çubuğunda https://www.btcturk.com yazdığından emin olunuz. Eğer farklı bir adres görürseniz ya da adresinizin https:// ile başlamadığını fark ederseniz siteyi kullanmayınız ve durumu destek@btcturk.com adresine bildiriniz.

  BtcTurk tarafından sizlere gönderilen e-posta iletilerinde, şifreniz veya iki aşamalı doğrulama kodunuz asla talep edilmez. BtcTurk tarafından iletilen e-postalarda, varlıklarınızı faklı bir adrese göndermeniz istenmez.

  BtcTurk hesabınıza giriş yaparken, parola ile girişinizden sonra karşınıza çıkan güvenlik resminizin doğru olduğundan emin olun.

  BtcTurk hesabınız için kullandığınız şifreyi başka bir hesap için kullanmayınız. Şifrenizin, doğum tarihi, nüfus cüzdan numarası, kimlik numarası, telefon numarası, ardışık sıralı sayılar gibi tahmin edilmesi kolay numaralar olmamasına dikkat ediniz. Şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan şirketimiz sorumlu değildir.

  BtcTurk hesabınız için kullandığınız e-posta adresine sizden başka kimsenin erişimi olmadığından emin olun ve bu hesapların şifrelerini belirli periyodlarda değiştirmeyi unutmayınız.

  Forumlarda, sosyal medyada, e-posta ve mesajlarla gelen linkleri sitemize erişim için asla kullanmayınız. Söz konusu linkleri açmayınız. Şüphelendiğiniz bir durum olması halinde olası dolandırıcılık eylemlerine maruz kalınmaması için en kısa sürede destek@btcturk.com adresine bilgi veriniz.

  Saygılarımızla

  BtcTurk Destek Ekibi

 • Vakıfbank TL Yatırma İşlemleri Hakkında 06.01.2020

  Değerli kullancılarımız,

  VakıfBank, 6 Ocak 2020 tarihi itibarıyla sadece Vakıfbank hesabından gelen Türk Lirası yatırma işlemlerini kabul edecektir. Diğer bankalardan EFT ile Türk Lirası yatırma işlemlerinde Vakıfbank hesabı kullanılamayacaktır.

  BtcTurk'e EFT ile para yatırma işlemlerinde Akbank, Fibabanka ve Ziraat Bankası hesaplarımızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Tüm kullanıcılarımızın bilgilerine sunarız.

 • Önemli Güvenlik Bildirimi 02.03.2019

  Değerli Kullanıcılarımızın Dikkatine,

   

  BTCTurk sitesini kullanırken işlem, hesap ve kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak adına aşağıda yer alan uyarıları, siz değerli kullanıcılarımızın dikkatine sunmak isteriz.

  • BTCTurk internet sitesine girdiğinizde, adres çubuğunda https://www.btcturk.com yazdığından emin olunuz.

  Eğer farklı bir adres görürseniz ya da adresinizin https:// ile başlamadığını fark ederseniz siteyi kullanmayınız ve durumu destek@btcturk.com adresine bildiriniz.

  • BtcTurk tarafından sizlere gönderilen elektronik posta iletilerinde, şifreniz veya iki aşamalı doğrulama kodunuz talep edilmez. Varlıklarınızı faklı bir adrese göndermeniz istenmez. 

  • Sitede hesabınıza parola ile girişinizden sonra karşınıza çıkan güvenlik resminizin doğru olduğundan emin olun.

  • BTCTurk sitesinde kullandığınız şifreyi başka bir hesap/mail için kullanmayınız. Şifrenizin; doğum tarihi, nüfus cüzdan numarası, kimlik numarası, telefon numarası, ardışık sıralı sayılar gibi tahmin edilmesi kolay numaralar olmamasına dikkat ediniz. Şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan şirketimiz sorumlu değildir.

  • BTCTurk sitesinde kullandığınız mail adresine sizden başka kimsenin erişimi olmadığından emin olunuz ve bu hesapların şifrelerini belirli periyodlarda değiştirmeyi unutmayınız.

  • Forumlarda, sosyal medyada, e-posta ve mesajlarla gelen linkleri sitemize erişim için asla kullanmayınız. Sözkonusu linkleri açmayınız. Şüphelendiğiniz bir durum olması halinde olası dolandırıcılık eylemlerine maruz kalınmaması için en kısa sürede destek@btcturk.com mail adresine bilgi veriniz.

   

  Saygılarımızla

  BtcTurk Destek Ekibi

 • BtcTurk Mobil Uygulamasında Geliştirme 19.02.2019

  Değerli kullanıcılarımız,

  BtcTurk web sayfasında kullandığınız iki aşamalı doğrulama özelliğini, artık mobil uygulama girişinde de kullanabilirsiniz. 
  Bu güncelleme sayesinde, mobil uygulamamıza giriş yapmak isteyen kullanıcılarımız, BtcTurk web sayfasında üye girişi yaparak kare kod eşleştirme zorunda kalmayacaklardır.
  BtcTurk mobil uygulamasına girişte, hangi güvenlik yönteminin kullanılarak giriş yapılacağı, kullanıcılarımızın seçimine bırakılmıştır.
  Mobil uygulamada sorun yaşayan kullanıcılarımız, uygulama menüsü içerisinden çıkış yapıp, yeniden giriş yaparak, uygulamamızı sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirler.

  BtcTurk Destek Ekibi

 • Bitcoin Cash Çatallanması Hakkında 06.11.2018

  Sayın Kullanıcımız,

  1 Ağustos 2017 tarihinde Bitcoin çatallanması sonucu Bitcoin Cash ismiyle yeni bir kripto para ortaya çıkmış ve BtcTurk hesabınızda bulunan Bitcoin bakiyenizle aynı miktarda Bitcoin Cash BtcTurk hesabınıza eklenmiştir. Bitcoin Cash için 15 Kasım 2018 tarihinde sert çatallanma (hard fork) gerçekleştirilmesi planlanmış olup bu tarihten sonra Bitcoin Cash iki farklı kripto para birimi olarak piyasalarda işlem görecektir. BtcTurk, Bitcoin Cash çatallanmasını desteklemeyecek olup ilgili tarihte gerçekleşecek çatallanmadan yararlanmak istiyorsanız sitemiz üzerindeki Bitcoin Cash bakiyenizi en kısa sürede çatallanmayı destekleyen cüzdanlara çekmenizi tavsiye ederiz.

  Bitcoin Cash bakiyenizi, Çekme menüsü altında yer alan Bcash (BCH) sekmesinden görebilir ve çekim talebinde bulunabilirsiniz.

  Sitemizde Bitcoin Cash alım satım işlemlerinin yapılmadığını ve yalnızca hesabınızda var olan bakiyenizi çekebilmeniz için uygun alt yapı sağlandığını bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  BtcTurk Ekibi

 • Tether (USDT) Yatırma ve Çekme İşlemleri Tekrar Aktif Hale Getirilmiştir 24.07.2018

  Değerli kullanıcılarımız, Tether (USDT) cüzdanlarımızdaki bakım sona ermiştir. Tether (USDT) çekme ve yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

  Saygılarımızla,

  BtcTurk Destek Ekibi

 • Tether (USDT) Yatırma ve Çekme İşlemleri Hakkında 21.07.2018

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Tether (USDT) cüzdanlarımızdaki bakım nedeniyle yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak gerçekleştirilememektedir. Bu süre zarfında Tether yatırma işlemleri gecikmeli olarak bakiyenize yansıyacaktır. Yaşanan aksaklık en kısa sürede giderilip, tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

  Saygılarımızla

  BtcTurk Destek Ekibi

 • 2013'ten bugüne BtcTurk 01.07.2018

 • BtcTurk CEO'su Özgür Güneri'den 5. yıl mesajı 01.07.2018

  Değerli kullanıcımız,

  Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü kripto para alım-satım platformu BtcTurk olarak 5. yaşımızı kutlamanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

  Dünyada alım-satım platformları bir elin parmaklarını geçmezken çıktığımız yolda başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar ve blockchain alanında beş yıl içerisinde önemli bilgi ve deneyim biriktirdik. Biriken bilgimiz ve deneyimimiz heyecanımızı, heyecanımız ise geleceğe olan inancımızı büyüttü.

  Bugün 500 binden fazla kullanıcıya ilk günkü heyecanla hizmet verirken aynı zamanda sektörün sağlıklı gelişimi için iş süreçlerine, güvenlik ve işlem altyapısına, yeni ürünlere, daha iyi kullanıcı deneyimi yaratmaya ve herşeyden önemlisi tüm bunlara imkan sağlayacak olan ekibimize önemli ölçüde yatırım yapmayı sürdürüyoruz.

  Yapmakta olduğumuz işin ciddiyetinin ve taşımakta olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu sorumluluğun bilinciyle tüm faaliyetlerimizi şeffaf, kurumsal ilkeler çerçevesinde sürdürmek ve sektörümüzdeki iyi uygulamalara örnek teşkil eden bir şirket olmak hedefindeyiz. Kullanıcılarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılamak ve hatta beklentilerinin ötesinde hizmet kalitesi sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Son beş yıl içerisinde bize katılan kullanıcılarımızın verdiği güce de inanarak hep beraber çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tam.

  Beşinci yılımızda geleceğe olan inancımızı, daha çok çalışmaya olan arzumuzu ve herşeyden önemlisi global standartların ötesinde hizmet sunan bir marka olma hedefimizi yansıtan yeni logomuzu sizlerle paylaşmanın heyecanını da taşıyoruz.

  BtcTurk olarak bugüne kadar başardıklarımızın çok daha ötesinde hayaller kurabilmemize imkan sağlayan başta tüm kullanıcılarımız olmak üzere, paydaşlarımıza ve teknolojinin geleceğine inanan herkese teşekkür ediyor ve bu güvene layık olmak için her geçen gün daha fazla çaba göstereceğimize söz veriyoruz.

  C. Özgür Güneri

  CEO

 • Komisyonlar Aşağı 03.05.2018

  Değerli kullanıcılarımız,

  BTCTurk'e yaptığımız teknoloji yatırımlarının karşılığını almaya devam ediyoruz. Alış satış işlem komisyonlarını bugünden geçerli olmak üzere %83,1'e varan oranlarda indirdik.

  Ayrıca, kullanıcılarımızın artan işlem hacimlerini de dikkate alarak yeni 30 günlük işlem hacmi kademelerini kullanıma açtık. Yeni kademeler ve güncellenen komisyon oranlarını Komisyonlar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  BtcTurk Ekibi

 • Kişisel Verilerinizin Gizliliği ve Güvenliği 27.04.2018

  Değerli kullanıcılarımız,

  BTCTurk olarak kişisel verilerinizin gizliliği ve güvenliği bizim için önceliklidir. Sorumluluklarımızın ve yükümlülüklerimizin bilincinde olarak her türlü faaliyetimizi kişisel verilerinizin korunmasının güvencesi olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yürütmekteyiz.

  BTCTurk’e üye olurken paylaşmış olduğunuz her türlü bilginiz, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında “Kişisel Veri” olarak nitelendirilmektedir. BTCTurk olarak Veri Sorumlusu sıfatıyla “Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılmasına İlişkin Aydınlatıcı Bilgi” ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz, bunlar dışında “Kişisel Veri”leriniz  3. Kişilerle kesinlikle paylaşılmamaktadır.

  BTCTurk olarak Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin her türlü mevzuat düzenlemesini yakından takip etmekte ve doğru veri yönetimi politikasını benimsemekteyiz. Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin yükümlülüklerin herhangi bir sektöre bağlı olmadan ve küçük büyük ayrımı olmadan tüm kurumları kapsadığını belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, “Hesap verilebilirlik” ve “Şeffaflık” temelli yaklaşımlar çerçevesinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınızı Sizin kadar önemsemekteyiz.

  Kişisel verilerinizin gizliliği ve güvenliği ile ilgili politikamızın detaylarına Kişisel Verilerin Korunması sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Kullanıcıların web tarayıcıları ve mobil uygulamalarımız aracılığıyla BTCTurk ile kullanıcı arasındaki veri iletişimi sırasında kaydedilen çerezlerin (cookie) kullanım amaçlarını Çerez Politikası sayfamızdan takip edebilirsiniz. Çerezlerde kayıtlı veriler, çeşitli analizler ve raporlar için kullanılmakta, bu veriler 3. Parti kurum ve kuruluşlara satılmamaktadır.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Kripto Para Transfer Ücretleri Kaldırıldı 20.04.2018

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bitcoin, Ethereum ve Ripple transferlerinde ücretleri düşürmedik, tamamen kaldırdık.

  BTCTurk’e yaptığımız SegWit gibi teknoloji yatırımlarıyla maliyetlerimizi düşürdük; Bitcoin, Ethereum ve Ripple çekerken ödediğiniz transfer ücretini sıfırladık. Biz maliyetleri düşürdük, sizin transfer ücretinizi de üstlendik. Yani daha fazla kâr etmeyi değil, sizi daha fazla memnun etmeyi tercih ettik.

  Bugüne kadar cebinizden ödediğiniz transfer ücretlerini size geri veremeyiz ama bundan sonra BTCTurk’te kripto para çekmek istediğinizde sizden transfer ücreti almamayı sağlayabiliriz. Böylece siz de bugünden itibaren kripto para piyasalarında para çekerken transfer ücreti ödeme alışkanlığınızı değiştirebilirsiniz.

  Bugünden itibaren Bitcoin, Ethereum ve Ripple çekimlerinde kullanıcılara herhangi bir ücret yansıtılmayacak olup ağ ücretleri BTCTurk tarafından ödenmeye devam edecektir. Bu değişikliğin transfer süreçlerini olumsuz etkilemeyeceğini de hatırlatmak isteriz. Türk Lirası çekim ücretlerinde bir değişiklik yapılmamıştır. Ücretler ve Komisyonlar hakkında detaylı bilgi için Komisyonlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Destek Ekibi

 • LİMİTLER YUKARI 11.04.2018

  Sayın Kullanıcımız,

  Bugünlerde BTCTurk'teki hesabınızı kontrol ettiğinizde, sizin için bir yenilik yaptığımızı fark edeceksiniz ve limitlerin 5 kat arttığını göreceksiniz.

  Yakın gelecekte kripto para piyasalarına yaptığınız yatırımı artırmak isteyebileceğinizi düşündük. Piyasada hareket olduğunda ve daha büyük miktarlarla işlem yapmak istediğinizde, günlük ve aylık limitlerin sizi engellemesini istemedik ve BTCTurk'teki hesabınızın limitlerini yükselttik.

  Para yatırıp çekerken geçerli olan yeni limitlerimizi aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

  http://destek.btcturk.com/customer/tr/portal/articles/1700351

  Hesabınıza özel güncel limitlerinizi, hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki linkten ulaşacağınız sayfadaki "Kalan Limitler" bölümünden görebiirsiniz.

  https://www.btcturk.com/Account/AccountInformations

  BTCTurk

   

   

 • Önemli Güvenlik Uyarısı 28.03.2018

  Değerli Kullanıcılarımızın Dikkatine,

   

  BTCTurk sitesini kullanırken işlem, hesap ve kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak adına aşağıda yer alan uyarıları, siz değerli kullanıcılarımızın dikkatine sunmak isteriz.

  Eğer farklı bir adres görürseniz ya da adresinizin https:// ile başlamadığını fark ederseniz siteyi kullanmayınız ve durumu destek@btcturk.com adresine bildiriniz.

  • Arama motorlarından sitemize ulaşmak yerine, adres çubuğuna https://www.btcturk.com yazarak siteye erişim sağlamayı tercih ediniz

  • Sitede hesabınıza parola ile girişinizden sonra karşınıza çıkan güvenlik resminizin doğru olduğundan emin olun.

  • BTCTurk sitesinde kullandığınız şifreyi başka bir hesap/mail için kullanmayınızŞifrenizin; doğum tarihi, nüfus cüzdan numarası, kimlik numarası, telefon numarası, ardışık sıralı sayılar gibi tahmin edilmesi kolay numaralar olmamasına dikkat ediniz. Şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan şirketimiz sorumlu değildir.

  • BTCTurk sitesinde kullandığınız mail adresine sizden başka kimsenin erişimi olmadığından emin olunuz ve bu hesapların şifrelerini belirli periyodlarda değiştirmeyi unutmayınız.

  • Forumlarda, sosyal medyada, e-posta ve mesajlarla gelen linkleri sitemize erişim için asla kullanmayınız. Sözkonusu linkleri açmayınız. Şüphelendiğiniz bir durum olması halinde olası dolandırıcılık eylemlerine maruz kalınmaması için en kısa sürede destek@btcturk.com mail adresine bilgi veriniz.

   

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

 • Dünyanın Üçüncü Büyük Kripto Parası RIPPLE Artık BTCTURK’te... 22.02.2018

  Dünyanın piyasa değerine göre üçüncü büyük sanal parası Ripple, artık Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı kripto para borsası olan BTCTurk platformunda.

  Siz kullanıcılarımızın fikir ve önerilerinden yola çıkarak, platformumuza eklediğimiz bu yeni kripto para birimi ile hizmet ağımızı genişletmiş ve dünya çapında borsa olma yolunda bir adım daha atmış bulunmaktayız.

  Büyük şirketler ve bankalar tarafından sıkça tercih edilen Ripple, özellikle son dönemde kriptopara kullanıcılarının da dikkatini çekmektedir. Dünyada büyük yankı uyandıran Ripple sanal para birimini artık BTCTurk aracılığıyla alıp satabilecek ve 0,1 XRP transfer (madenci) komisyonu ile transfer edebileceksiniz.

  Ripple Nedir?

  Ripple, içinde XRP dijital para biriminin işletildiği halka açık ödeme ağı ve ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamıyla bir şirket tarafından yönetildiği bir kripto para birimidir.  Resmi websitesinde belirtilen açıklamaya göre; kişilerin finansal ağlarda yer alan kredi kartları, bankalar, döviz bozdurma ve benzeri zorluklardan kurtulmasını amaçlamaktadır. Ripple, diğer coinlerden farklı olarak medenciliği yapılamayan ve belli bir kuruluşa bağlı olan bir kripto paradır.  Bu yüzden kurumsal şirketler ve bankalar belli bir muhatap bulabildiğinden bu ağ ve coin ile çalışmayı tercih etmektedir. Hali hazırda 100 kadar banka Ripple ile işlem yapmaktadır. CEO’luğunu Brad Garlinghouse’un yaptığı Ripple’ın San Francisco, New York, Londra, Sidney, Hindistan, Singapur ve Lüksemburg’da ofisleri bulunuyor.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

 • Finans Sektöründen BTCTurk Ekibine Önemli Transfer 08.02.2018

  Sayın Kullanıcılarımız,

  QNB Finansinvest CEO’su C. Özgür Güneri Ortak ve CEO olarak BTCTurk’e katıldı

  2000 yılından bu yana QNB Finansbank Grubu bünyesinde farklı şirketlerde yöneticilik yapmış olan ve son beş yıldır QNB Finansinvest’de Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görevine devam eden C. Özgür Güneri, 1 Şubat 2018 itibari ile Ortak ve CEO olarak BTCTurk’e katıldı.

  Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü bitcoin alım-satım platformu BTCTurk bu transferle müşterilerine verdiği hizmeti daha kapsamlı ve kaliteli hale getirmeyi hedefliyor.

  Kariyerine 1991 yılında Global Menkul Değerler’de analist olarak başlayan Güneri, 1996 yılında ABD’de Nicholas Applegate Capital Management şirketinde Türkiye analisti olarak görev yaptı.  Global Menkul Değerler New York ofisinde de görev yapan Güneri, 1998 yılında Türkiye’nin yedinci portföy yönetim şirketini kurmak üzere Egebank Grubu’na katıldı. 2000 yılı başında ise QNB Finansbank Grubu’na katılan Özgür Güneri, Finans Portföy’ün kurulmasında Genel Müdür Yardımcısı olarak yer aldı.  Türkiye’de Borsa Yatırım Fonları’nın oluşturulmasında önemli rol üstlenen Güneri, 2007 yılında QNB Finans Portföy Genel Müdürü olarak atandı.  2013 başında ise QNB Finansinvest bünyesine katılan C. Özgür Güneri, son beş yıldır Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktaydı.

  Para ve sermaye piyasalarında edindiği 25 yılı aşkın tecrübesini BTCTurk bünyesine aktarmak hedefi ile yepyeni bir yola çıktığını anlatan Güneri şunları ifade etti:

  “Kurulduğu ilk günden beri müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefleyen ve kısa sürede sektörün lideri haline gelen BTCTurk’ün bünyesine Ortak ve CEO olarak katılmaktan büyük heyecan ve memnuniyet duyuyorum.  Yeni yapımız sayesinde müşterilerimize şeffaf, güvenli, istikrarlı ve üstün kalitede hizmet verme hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız.

  BTCTurk olarak sistem, altyapı, ekip, güvenlik gibi alanlara önemli yatırımlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.  Müşterilerimizin artan ilgisi bizi memnun etse de onlara dünya standartlarının ötesinde hizmet verme hedefimize henüz ulaşamadığımızın bilincindeyiz.  Öte yandan müşterilerimizin bize olan güvenine layık olabilmek amacıyla ve yapmakta olduğumuz işin yüksek sorumluluğunun bilinci ile çalışmalarımıza hız vereceğiz.  Büyüyen ekibimiz, her gün gelişen teknolojik altyapımız, kurumsal ve şeffaf süreçlerimiz ile sektörün lideri olmaya devam edecek, standartların yükselmesi ve pazarın büyümesi için öncü rol oynayacağız.”

  Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Güneri aynı zamanda London Business School’dan MBA Derecesine sahiptir.

   

  Saygılarımızla

 • Hack İddiaları İle İlgili Duyuru 06.01.2018

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Birkaç gündür bazı forum siteleri üzerinden dile getirilen ve sizleri endişeye sürükleyen gelişmeleri dikkatle  takip ediyoruz. Bildiğiniz gibi BTCTurk olarak en çok hassasiyet gösterdiğimiz konuların başında kullanıcılarımızın hesap ve kişisel verilerinin güvenliği gelmektedir. Teknik ekibimizin yaptığı kontrollerde sistemlerimize herhangi bir olağan dışı müdahale olmadığını sizlere bildirmek istiyoruz.

  BTCTurk olarak kullanıcılarımıza sunduğumuz güvenlik önlemlerinden biri olan iki aşamalı doğrulama (Google Authenticator) ile hesap güvenliğinizi arttırabileceğinizi hatırlatırız. Bunun için hesabınıza giriş yaptıktan sonra:

  1- Güvenlik sayfasına gidiniz.
  2- Sol menüden İki Aşamalı Doğrulamayı tıklayınız.
  3- "Google Authenticator kullan" butonuna basınız.
  4- Akıllı telefonunuzda Google Authenticator uygulamasını açınız ve kare kodu okutarak yeni site ekleyiniz.
  5- Google Authenticator uygulamasının ürettiği cihaz ekranında görünen şifreyi giriniz.

  Giriş yaptığınız sırada gösterilen güvenlik resminizin değiştiğini fark etmeniz durumunda BTCTurk Platformuna erişmek için kullandığınız e-posta ve diğer hesaplarınızın şifrelerini değiştirmenizi önemle rica ederiz.

  Sitemize her giriş yaptığınızda tarayıcınızın adres barında https://www.btcturk.com yazdığını mutlaka kontrol ediniz. Eğer farklı bir adres görürseniz ya da adresinizin https:// ile başlamadığını fark ederseniz bulunduğunuz sayfadan çıkınız ve durumu destek@btcturk.com adresine bildiriniz.

   

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

 • Bitcoin Gold Bakiyeleri ve Yeni Hesap Onay Prosedürü Hakkında Duyuru 28.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  BTCTurk Ailesi olarak siz kullanıcılarımız ile birlikte her geçen gün büyüyor olmak bizlere gurur veriyor. Kendimizi sizlere daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için geliştirirken bizim hakkımızdaki önerileriniz ve geri dönüşleriniz en büyük destek kaynağımız olmaya devam ediyor. 

  YENİ HESAP ONAY PROSEDÜRÜ İLE ONAY BEKLERKEN İŞLEM YAPABİLECEKSİNİZ
   
  Yeni hesap onay sistemimizin ana amacı sizlere çok daha güvenli, hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmektir.

  Bugün itibari ile uygulamaya aldığımız yeni sistem ile hesap onay sürecinde beklerken dahi para yatırma, çekme ve Bitcoin, Ethereum alıp satma işlemlerine hızla başlayabileceksiniz.

  Hesap Onay işleminiz tamamlandığında sisteme kayıtlı E-posta adresinize bir bilgilendirme maili gelecek ve işlemlerinize hiçbir kısıtlama olmadan devam edebileceksiniz.

  Hesabınızın onayı olmadığı takdirde Bitcoin veya Ethereum yatırma ve hesabınızdan Bitcoin veya Ethereum çekme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bitcoin ve Ethereum yatırma ve çekme işlemleri için lütfen hesap onayı işlemlerinizi tamamlayınız.

  Bunun haricinde tüm günlük ve aylık limitler dahil olmak üzere platformumuzun diğer tüm detaylarından onaylı kullanıcılarımız ile aynı erişim imkanlarıyla yararlanabilirsiniz. 

  BİTCOİN GOLD BAKİYELERİNİZ ARTIK HESABINIZDA

  Tüm Bitcoin Gold Bakiyelerinizi titizlik ile tuttuğumuzu ve bakiyelerinizi görüntüleyebileceğinizi daha önce sizlerle paylaşmıştık.

  Bugünden itibaren hesabınızda Çekme İşlemleri altında hakkınız olan Bitcoin Gold Bakiyelerinizi görebileceksiniz. Önceki duyurularımızda belirttiğimiz gibi mevcut Bitcoin cüzdanlarımız multi-sign güvenlik protokolleri kullanırken henüz hiçbir resmi BTG cüzdanı bu güvenlik protokolüne geçebilmiş değildir. Söz konusu güvenlik protokolleri sağlandıktan sonra bakiyenizdeki Bitcoin Gold miktarlarını çekmeye başlayabileceksiniz.

  Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu güvenlik protokollerinin geliştirilmesi BTCTurk’den bağımsız olup Bitcoin Gold geliştirici ekibinin kontrolündedir.

  YENİ YILDA KALİTE VE HİZMETLERİMİZİ DAHA DA GELİŞTİREREK DEVAM EDECEĞİZ

  Müşteri memnuniyeti odaklı bir firma olarak son dönemde özellikle destek kanadında taleplerinizi karşılamakta zorlandığımızı biliyoruz ve bu konuyu çok önemsiyoruz. Kullanıcılarımızı her zaman altını çizdiğimiz bir “Aile” olarak görüyor ve geleceğini yapılandırdığımız bu sektörde hep beraber yürümek istiyoruz.

  Görüşlerinizi daha iyi dinleyebilmek ve sizlere anında yardımcı olabilmek için pek çok kanalda aktif olarak çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu büyümenin 2018 yılı içerisinde de hız kesmeden devam edeceğinin müjdesini vermek istiyoruz.

  Saygılarımla

  BTCTurk Genel Müdürü

  Alphan Göğüş

 • Kamuoyuna Önemli Duyuru 11.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  BTCTurk Ailesi olarak dijital paralara ve sitemize olan ilginin, son dönemlerde tahmin edilemeyecek kadar artarak devam etmesinden duyduğumuz mutluluğu sizlerle paylaşmak isteriz. Platformumuzda birlikte çalışmaya başladığımız her yeni kullanıcımız ile dijital paraların geleceğinin temellerini atıyor olmak bizler için bir gurur kaynağıdır. Aynı zamanda bu kadar yoğun ilgi mevcut sistemlerimiz üzerinde büyük bir yoğunluk ve baskı oluşturmaktadır. Bu durum hizmet ve destek kalitemizde bazı aksaklıklara sebebiyet vermektedir. Bu aksaklıkların bizleri son derece üzdüğünü belirtmekle beraber, konuyu çok ciddiye aldığımızı bildirmek ve bu konularda attığımız bazı önemli adımları sizlerle paylaşmak istedik.

   

  Mevcut Teknik Altyapımıza büyük ölçekli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz

  Geçtiğimiz çeyrek yıldan itibaren platformumuzda kapasite ve servis durumu stabilizasyonunu arttırmak adına pek çok girişimi tamamladık ve daha da iyi duruma gelebilmek adına bu yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Bitcoin ve Ethereum değerlerinin ani hareketlerinde anlık yoğunluktan dolayı bazı problemler yaşamıştık. Bu problemlerin sebeplerini ve çözüm yöntemlerini geliştirdiğimizi belirterek kısa bir zaman zarfında üstesinden geleceğimizi iletmek isteriz.

   

  Destek Ekibimizi ve Operasyonel Metotlarımızı Geliştiriyoruz

  Eylül ayı itibarı ile sistemimize kayıtlı olan aktif kullanıcı sayımızı Aralık ayının ilk haftasında %500 oranında arttırdık. Bu rakamlar bizleri memnun etse dahi öngörülmüş destek ve operasyonel kapasitemizin üzerine çok kısa bir zaman içerisinde ulaştığından özellikle Destek Ekibine iletişimde bulunmak isteyen veya yeni hesap açmak isteyen kullanıcılarımızın onaylarının işlem tamamlama süreçleri uzun aralıklara yayıldı. Bu konunun bizim için en önemli maddelerden olduğunu belirterek duyduğumuz üzüntüyü paylaşmak, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için mevcut destek ekibimizi 3 katına çıkardığımızı ve aynı hızla büyümeye devam edeceğimizi iletmek isteriz.

   

  Piyasayı Takip Etmekten Vazgeçmeyin

  Sizlere hatırlatmak istediğimiz bir diğer konu ise dijital paralar ile yapılan yatırımların bazı risklerinin bulunduğudur. Günümüzde dijital para birimlerinde çok ani yükseliş ve düşüşler yaşanabilmektedir. Bunun sebebi dijital paralara yönelik talebin hızla artması veya düşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu ani hareketlerden korunmak için yatırımlarınız hakkında kararlar almadan önce global gelişmeleri takip etmenizi ve platformumuzdaki stop emri gibi emir iletim yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

   

  Sadece Resmi Yayınlarımızı Dikkate Alın

  Hatırlatmak isteriz ki BTCTurk, Türkiye Cumhuriyetinde Resmi olarak hizmet ve vergi veren, sorumlu, kurumsal bir şirkettir. Bizim hakkımızdaki tüm gelişmeleri web sitemizdeki duyurular bölümünden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi, resmi kanallar haricinde kalan haberleri ve söylentileri dikkate almamanızı rica ederiz.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Ekibi

 • Bitcoin Gold Bakiyeleri ile İlgili Duyuru 07.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  24 Ekim 2017 tarihinde sitemiz üzerinden yaptığımız bir duyuru ile gerekli yazılım ve güvenlik altyapısı sağlandıktan sonra Kasım 2017’de Bitcoin Gold bakiyelerinizi görüntüleyebileceğinizi ve kendi cüzdanlarınıza çekebileceğinizi sizlerle paylaşmıştık.

  Söz konusu yazılım altyapısının geliştirilmesinde teknik ekibimiz tüm çalışma ve testlerini tamamlamış olup yazılımı entegrasyona hazır hale getirmiştir. Ancak mevcut Bitcoin cüzdanlarımız multi-sign güvenlik protokolleri kullanırken henüz hiçbir resmi BTG cüzdanı bu güvenlik protokolüne geçebilmiş değildir. Resmi olmayan cüzdanlar üzerinde yaşanan gelişmeler, kendileri ile çalışma konusunda bizlere henüz gereken güveni sağlayamamıştır.

  Yaşanan bu gelişmeler nedeniyle BTCTurk Ailesi olarak BTG çatallanma işleminden sonra hak ettiğiniz BTG Bakiyelerinizi titizlikle kayıt altına alıp, hesabınıza yansıtabilmek için gereken güvenlik şartlarının oluşmasını beklemekteyiz. Çok kısa bir zaman içerisinde hesaplarınız altında oluşturduğumuz ve gereken güvenlik protokolleri sağlandıktan sonra çekebileceğiniz BTG bakiyelerinizi görüntüleyebileceksiniz.

  Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu güvenlik protokollerinin geliştirilmesi BTCTurk’den bağımsız olup Bitcoin Gold geliştirici ekibinin kontrolündedir.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Destek Ekibi

 • ETH Gecikmeleri Hakkında 06.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk nedeni Ethereum gönderim ve alımlarında gecikmeler yaşanmaktadır. Bu gecikmelerin sebebi Ehtereum nodelarının karşılıklı eşleşmelerinde yaşanan uyumsuzluklardır. Anlık beklenmeyen bir trafik geldiğinde nodelar güvenlik protokollerini devreye alabilmektedirler. Bu konuda teknik ekibimizin yoğun çalışmalarının devam ettiğini bildirmek ve transfer etmeye çalıştığınız Ethereum’ların güven altında olduğunu iletmek isteriz. Gerçekleşen tüm işlem kayıtları tarafımızda mevcut olup ekiplerimiz tarafından tüm eşleşmeler tamamlanacaktır.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

 • Kullanıcılarımızın Dikkatine 05.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Blockchain üzerinde yaşanan aşırı yoğunluk nedeni ile ETH transferlerinde gecikmeler yaşanmaktadır. Sorunun en kısa zamanda giderilmesi için teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürmektedir.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Destek Ekibi

 • 29 Kasım 2017 Bitcoin-Ethereum Transfer Gecikmeleri Hakkında 30.11.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  29 Kasım 2017,  19:00 - 24:00 saatleri arasında yaşanan teknik bir arıza nedeniyle Bitcoin ve Ethereum transfer işlemlerinde bir aksaklık yaşanmış olup sorun teknik ekibimiz tarafından 30 Kasım 2017 saat 00:00 itibarı ile giderilmiştir.

  Bilgilerinize sunar, yaşanan kısa süreli aksaklık için özür dileriz.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

   

 • Bitcoin - Ethereum Ani Fiyat Dalgalanmaları Hakkında 30.11.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Son dönemde Bitcoin ve Ethereum piyasa değerlerinin aşırı hareketli olması sebebiyle, siz değerli kullanıcılarımız için önemli bir konunun altını çizmek isteriz. Bitcoin ve Ethereum fiyatları zaman zaman hızlı bir şekilde artış ya da düşüş yaşayabilmektedir. Bu nedenle üyelerimizin, yatırım yapmadan önce ani değer yükselişleri ve düşüşlerini gözönünde bulundurmalarını, konuyla ilgili haberleri takip ederek karar vermelerini tavsiye ederiz. 

  Hatırlatmak isteriz ki Türkiye'nin ilk Bitcoin ve Ethereum borsası BTCTurk, sadece alıcı ve satıcıyı buluşturan bir platformdur. Hiçbir şekilde fiyatların belirlenmesinde rol almayıp, alım /satım tavsiye yetkisi de bulunmamaktadır. 

  Saygılarımızla,

  BTCTurk ekibi

 • BTCTurk Adını Kullanan Siteler Hakkında 26.11.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bazı kötü niyetli kişi veya kişilerin BTCTurk adını kullanarak kullanıcılarımızdan Bitcoin talep ettiği tespit edilmiştir.

  BTCTurk kullanıcılarına herhangi bir adres vermemekte ve  Bitcoin gönderilmesini talep etmemektedir. Lütfen bu tür bilgilendirmelere itibar etmeyiniz ve Bitcoin' lerinizi kendi oluşturduğunuz, güvenirliğinden emin olduğunuz cüzdanlarınız dışında başka adreslere transfer etmeyiniz.

  BTCTurk ailesi olarak adımızı ve bizlere olan güveni kullanarak kullanıcılarımızı yanlış yönlendirmelere ve mağduriyet yaratmaya çalışan diğer web sitelerinin farkında olduğumuzu ve yaşanan karışıklıktan dolayı duyduğumuz üzüntüyü sizlerle paylaşmak isteriz. 

  Hesap ve kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından işlemlerinizi yaparken BTCTurk servislerine giriş yaptığınız web sitesi adresinin https://www.btcturk.com/olduğundan emin olmanızı ve sizlere gelen e-posta uzantılarının sadece "@btcturk.com" alan adı ile bittiğinden emin olmadıkça itibar etmemenizi rica eder, sizleri yanıltmaya çalışan söz konusu kişi ve kurumlar hakkındaki yasal sürecin takibinde olacağımızı belirtiriz.

  BTCTurk' ün tüm bilgilendirme ve duyurularına yalnızca aşağıdaki Duyurular sayfamızdan ulaşabilirsiniz;

  https://www.btcturk.com/Home/News  


  BTCTurk Ekibi

 • Yaşanan Erişim Problemleri Hakkında 02.11.2017

  Kamuoyunun ve kullanıcılarımızın dikkatine,

  1 Kasım 2017 ve 2 Kasım 2017 tarihlerinde Bitcoin fiyatındaki ani yükselişler sebebi ile tüm dünya ve Türkiye borsalarında kısa süreli kesintiler yaşanmıştır. BTCTurk de hem Türkiye’deki hem de dünyadaki tüm diğer kripto para pazarları gibi bu ani yoğunluktan maalesef etkilenerek 1 Kasım 2017 tarihinde 20 dakika ve 2 Kasım 2017 tarihinde ise 30 dakikalık bir süre için kısmi olarak erişilemez olmuştur.

  Sorunun sebebi nedir?

  Tüm bitcoin pazarlarında iki gündür yaşanan erişim sorunlarının sebebi bitcoin fiyatındaki ani yükselişle beraber çok fazla sayıda kullanıcının aynı anda kullandıkları kripto para pazar sitelerine girmeleri ve sunucular üzerinde anlık aşırı yük oluşturmalarından kaynaklıdır.

  Yaşanan kesintilerin doğrudan BTCTurk kaynaklı olmadığını bilmenizi isteriz. Bu durumlar daha önce öngörülemediğinden kesintilerden önce bilgilendirme yapılabilmesi de mümkün olamamıştır.

  Ani yoğunluk ne gibi bir soruna yol açıyor?

  Teknik olarak web sitelerine gelen isteklerin ani olarak aşırı artışı sunucuların gelen isteklere yanıt verememesine yol açar. Benzer durumların dünyanın en büyük ve güvenilir web sitelerinde de defalarca yaşandığına şahit olunmuştur.

  İster cloud ister fiziki sunuculardan yayın yapıyor olalım tüm web sitelerinin sunucularının bir kapasitesi vardır. BTCTurk sistemi bulut sunucuları üzerinde çalışmakta ve otomatik olarak gücünü yükseltebilmektedir. Her ne kadar kullanmış olduğumuz bulut sucunuları dünyanın en güvenilir cloud sistemleri arasında yer alsa da sunucularımızda çok kısa bir zamanda oluşan aşırı yük kısa bir süre için karşılanamamıştır.

  Normal zamanlarda 3000-4000 session arasında seyreden anlık istek sayımız 100.000 seviyelerine ulaşmış ve teknik müdahale etmeden isteklere yanıt veremez duruma gelmiştir.

  Aynı teknik sorun tüm pazarlarda yaşandı mı?

  Bu durum yalnızca BTCTurk değil tüm dünya borsalarında yaşanmıştır.

  Sorunu anında fark eden teknik personelimiz kullanıcılarımızın mağduriyetlerini önlemek için anında konuya odaklanmış ve problemi Türkiye’deki rakiplerimizden çok daha kısa bir süre içinde çözmüşlerdir.

  BTCTurk teknik aksaklıktan kar ediyor mu?

  BTCTurk bildiğiniz gibi bir alım satım platformudur ve kendisi hiçbir şekilde pozisyon almamaktadır

  BTCTurk ün tek gelir kaynağı alım-satıma aracılık etmektir. Dolayısıyla sistem kesintisi en çok BTCTurk e zarar vermiştir.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk

 • Bitcoin Gold Bakiyeleri ve Site İşlemleri Hakkında 24.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  24 Ekim 2017 saat 04:17’de Bitcoin Gold (BTG) çatallanma işlemi gerçekleşmiştir.

  Çatallanma anında BTCTurk hesaplarınızda bulunan Bitcoin bakiyeniz kadar Bitcoin Gold (BTG) bakiyeniz oluşmuştur.

  Bitcoin Gold zincirinin teknik altyapısının tamamlanmasından sonra bakiyelerinizi  görüntüleyebilecek ve kendi cüzdanlarınıza çekebileceksiniz. Gerekli yazılım altyapısı, BTG referans uygulaması tamamlandıktan sonra takriben Kasım 2017 tarihinde sağlanabilecektir, bu işlem BTCTurk' den bağımsız olup Bitcoin Gold geliştirici ekibinin kontrolündedir.

  Bitcoin Gold (BTG) çatallanma sebebi ile kısa süreli olarak durdurulan Bitcoin Yatırma ve Çekme işlemlerimiz an itibari ile aktiftir.

  Saygılarımızla.

  BTCTurk Ekibi.

 • Bitcoin Gold Bölünmesi Hakkında 23.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bitcoin Gold çatallanması 24 Ekim saat 3:00 civarı gerçekleşecektir. Beklenen süre takriben 25 Ekim 2017 iken daha erken bir zamana denk geldi ve bilgilendirmeyi de geç yapmamıza sebep oldu.

  BTCTurk olarak 24 Ekim saat 01:00 da bitcoin gold bakiyelerinin oluşabilmesi için bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini durdurup, 24 Ekim saat 11:00 de yeniden açmayı planlıyoruz. Bu süre zarfında bitcoin çekme işlemleri gerçekleşemeyecek, yatırma işlemleriniz ise hesaplarınıza yansıtılamayacaktır. Bitcoin çekme işlemleriniz bekleme aşamasında kalıp sistem yeniden aktif olur olmaz gönderilecektir.

  Bitcoin bakiyeleriniz ise her zaman olduğu gibi BTCTurk güvencesiyle koruma altına alınacaktır.

  Bitcoin Gold dağıtımımız ise Kasım ayı içerisinden BTG referans uygulaması yayınlandıktan sonra dağıtılmaya başlanacaktır.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi.

 • iOS İşletim Sistemi İçin Mobil Uygulama 21.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Ethereum dahil, tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz yeni versiyon mobil uygulamamız iOS işletim sistemi için kullanıma hazırdır.

  Android uygulamamızın ise son kontrolleri yapılmakta olup, en kısa sürede devreye alınacaktır.

  Uygulama güncellemesi otomatik yapılmadıysa, uygulamayı silip tekrar yükleyerek yeni versiyonu kullanabilirsiniz. 

  Bakiye görüntülenememe vb. hatalar ile karşılaşan kullanıcılarımızın, çıkış yapıp tekrar girmeleri gerekmektedir. 

  Uygulamamıza QR kod ya da E-posta - Şifre - SMS doğrulaması ile de giriş yapabilirsiniz. 

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • 25 Ekim 2017 Bitcoin Gold Bölünmesi Hakkında 20.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  BTCTurk olarak, 25 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan ve Bitcoin Gold (BTG) olarak adlandırılan kripto-para birimi ile ilgili çalışmalarımız başlamıştır.

  Çatallanma sonrası oluşacak olan BTG bakiyelerinizi, Bitcoin Cash sürecinde olduğu gibi, kendi cüzdanlarınıza çekebilmeniz için uygun bir altyapı sağlanacaktır. 

  Bu süreçte, henüz belli olmamakla birlikte, 25 Ekim dolaylarında Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri kısa süreli olarak durdurulabilir. Bu konu ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi.

 • Mobil Uygulama 12.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Ethereum ve yeni sisteme geçiş sebebi ile 7 Ekim 2017 tarihinden itibaren mobil uygulamamız aktif değildir.

  Tüm işlemlerin yapılacağı ve bugüne kadar sizlerden gelen geri bildirimlerin dikkate alınarak hazırlanan yeni versiyon uygulamamız çok yakında hizmetinize sunulmuş olacaktır.

  Tüm hizmetlerimiz ile ilgili her zaman görüş ve önerilerinizi beklediğimizi bilmenizi isteriz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • İşlem Hacmi ve Komisyon Oranları Hakkında 12.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  7 Ekim 2017 tarihinde yeni sisteme geçiş ile beraber son otuz günlük dönem içerisinde gerçekleştirilen alım- satım hacimleri dikkate alınmadan komisyon ücretleri kullanıcılara yansıtılmıştır.

  Söz konusu uygulama neticesinde olması gerekenden fazla komisyon ödeyen kullanıcılarımızın zararlarını telafi edeceğiz.  

  Anlayışınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Site Kesintileri Hakkında 08.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Öncelikle yeni site ve hizmetimiz için gösterdiğiniz ilgiye, yaptığınız tüm geri bildirimlere teşekkür ederiz. 

  Sizlerden gelen bildirimleri de dikkate alarak geliştirme ve iyileştirme çalışmalarımızın sürekli devam ettiğini bilmenizi isteriz. Bakım ve güncelleme çalışmalarımız nedeni ile gün içinde web sitede kesintiler yaşanabilecektir.

  Gecikmeler için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

   

 • Ethereum yatırma ve çekme hakkında 08.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Ethereum cüzdanımızda oluşan teknik bir arıza nedeni ile Ethereum yatırma ve çekme kısa süreliğine kapanmıştıır.

  Saygılarımızla.

  BTCTurk Ekibi

 • TorrentLocker, CryptoLocker vb. Virüsler Hakkında Duyuru 21.05.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bilgisayarınızdaki dosyalar fidye yazılımı virüsleri tarafından şifrelendi ve sizden bu şifreleri açmak için Bitcoin isteniyor ise lütfen sitemizde hesap oluşturmayınız ve istenen fidye ödemelerini sitemiz üzerinden yapmayınız.

  Uyarılarımızı dikkate almayıp işlem yapmanız durumunda hesabınız kapatılacaktır.

  Fidye yazılımı nedir?

  Fidye yazılımı, her geçen gün gelişen ve daha da yaygınlaşan zararlı bir yazılımdır. Temelde iki türü vardır: şifreleyiciler ve kilitleyiciler.

  Bilgisayarınıza şifreleyici bulaştığı zaman, bilgisayarınızda bulunan her türlü veriyi (dosyalar, fotoğraflar, oyunların save dosyaları, veri tabanları vs.) şifreler. Dosyalar bir defa şifrelendiğinde dosyaları açamazsınız ve dosya içerisinde bulunan verilere ulaşamazsınız. Bu saldırıları düzenleyen suçlular dosyalarınızı açabilecek özel anahtar karşılığından fidye talep ederler.

  Niye fidye yazılımları hakkında bilgilenmeniz gerekiyor...

  Öncelikle, piyasada çok sayıda fidye yazılımı mevcut. Tüm Windows, Mac OS X, Linux ve Android tabanlı cihazları tehdit ediyorlar. Kısacası tüm masaüstü ve mobil cihazlar tehlike altında. Fidye yazılımları özellikle ağırlık olarak Windows ve Android cihazları hedef alıyor.

  Aynı zamanda cihazınıza bulaşması da çok kolay. Çok yaygın olarak, fidye yazılımları bilgisayara açılan şüpheli eklerden, tıklanan şüpheli linklerden ve uygulama indirilen üçün parti mecralardan bulaşıyor.

  Muhtemelen fidye yazılımları ile ilgili temel sorun, zararlı yazılımı silseniz dahi problemi çözmemesi. İyi bir anti virüs programı ve bazı uygulamalar, fidye yazılımlarına karşı çok etkili çözüm sunuyorlar. Ama eğer zararlı yazılım dosyalarınızı şifrelerse, verilerinize erişebilmek için şifreyi açmanız gerekiyor.

  Dahası, fidye ödemek birkaç sebepten dolayı çok can sıkıcıdır. Öncelikle fidye ödemek siber suçluları motive ederek bu işe devam etmelerini sağlar. İkinci ve en önemlisi, fidye ödedikten sonra sorununuzun çözüleceğine emin olamazsınız. Kaspersky Laboratuvarları'nın yaptığı araştırmalara göre fidye yazılımı mağdurlarının %20’si siber suçluların istediği parayı ödemelerine rağmen dosyalarını kurtaramamıştır.

  Dosyaların şifresi nasıl çözülür?

  Eğer fidye yazılımı sisteminize girip dosyalarınızı şifrelediyse, şifreleri kendi kendinize çözemezsiniz. Böyle bir durumda seçebileceğiniz iki yol var. Teslim olarak fidyeyi ödeyebilirsiniz – ki yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı, bunu kesinlikle önermiyoruz.

  Diğer seçenek ise noransom.kaspersky.com adresini ziyaret ederek sizin dosyalarınızı açabilecek ücretsiz bir şifre çözücü programı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  Yeri gelmişken belirtelim, kötü bir şey olmasını beklemeden önleminizi alın.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

YARDIM MERKEZİ
Web sitemizdeki aktiviteyi analiz etmek ve daha iyi bir hizmet vermek amacıyla kendi çerezlerimizi ve üçüncü taraf çerezleri kullanmaktayız. İnternet sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza ve iş birliği içinde olduğumuz üçüncü taraflarla paylaşılmasına izin vermiş oluyorsunuz. Ayrıntılı bilgi için çerez politikamızı inceleyiniz.