PlayDapp (PLA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Dijital varlıkların daha değerli ve herkes için erişilebilir olması hedefiyle geliştirilen PlayDapp, müşteriden müşteriye (C2C) modeli ile çalışan, bir NFT pazar yeri de sağlayan blokzinciri tabanlı oyun platformudur. PLA ise platformdaki işlemler için kullanılmak üzere Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulan yerel jetonudur. Bu yazıda PlayDapp (PLA) nedir, PlayDapp (PLA) nasıl çalışır, PlayDapp (PLA) nasıl alınır ve PLA/TRY ve PLA/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacağınız Başlıklar;

  • PlayDapp (PLA) Nedir?
  • PlayDapp (PLA) Nasıl Çalışır?
  • PlayDapp (PLA) Nasıl Saklanır?
  • PlayDapp (PLA) Nasıl Alıp Satılır?

PlayDapp (PLA) Nedir?

PlayDapp, bir blokzinciri tabanlı oyun platformu ve NFT pazar yeridir. PLA ise platformun, işlemler için kullanılmak üzere oluşturulan yerel jetonudur. Platformdaki oyunlar, Ethereum, Avalanche ve Solana gibi birden fazla blokzincirinde çalışabilmektedirler.

2017'de kurulan PlayDapp'in yerel jetonu PLA, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulan ve ERC-20 standardını kullanan bir jetondur. PLA, PlayDapp'teki işlemler için kullanıldığı gibi oyun geliştiricileri, oyuncular ve diğer tüm kullanıcılar oyun içi satın alma işlemi yaptıklarında veya oyun oynadıklarında PLA kazanırlar. PLA jetonlarının maksimum arzı 700 milyon PLA ile sınırlandırılmıştır.

PlayDapp, kriptopara kullanıcısı olmayan oyun severleri de blokzinciri tabanlı oyun dünyasına getirmeyi hedeflediğini belirtmiştir. Bu bağlamda oyunculara, oyunun kendi yerel jetonuna sahip olmasalar da oyun oynayabilecekleri bir platform sunmuşlardır.

PlayDapp (PLA) Nasıl Çalışır?

PlayDapp’in oynadıkça kazan yani Play-to-Earn (P2E) modelinde oyuncular tarafından kazanılan oyun öğeleri, doğrudan bir eşler arası (P2P) ve müşteriler arası (C2C) pazarıyla değiş tokuş yapılabilir veya pazar yerinde PLA karşılığında satılabilir.

PlayDapp platformu içinde oyun geliştirmek isteyen geliştiricilere PlayDapp SDK'sı yani geliştirici kiti sunulmuştur. Tek bir oyun için oluşturulmuş bir öğe NFT olarak platform içinde listelendiğinde platformun içinde geliştirilen ve oynan diğer oyunlarda da kullanılabilir. Bununla oyunlar arası etkileşim yaratmak ve NFT olan öğelerin değerinin artması hedeflendiği belirtilmiştir.

PlayDapp (PLA) Nasıl Saklanır?

PlayDapp platformunun yerel jetonu olan PLA, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur. ERC-20 tabanlı PLA varlıklarınızı BtcTurk | PRO hesabınızın yanı sıra ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanlarında saklayıp yönetebilirsiniz.

PlayDapp (PLA) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile PlayDapp (PLA) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek PlayDapp (PLA) alabilirsiniz.

PlayDapp (PLA) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda PlayDapp (PLA)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman'ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın PlayDapp (PLA) bölümünü izleyebilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat