Onyxcoin (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Chain protokolünde 23 Ocak 2023 tarihinde yapılan oylama ile CIP-007 sayılı geliştirme önerisi kabul edilmiştir. Bu gelişme sonucunda Chain protokolü isim değiştirerek yeni bir kimliğe kavuşmuştur. Chain protokolü, Onyx Protocol ismiyle aynı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Onyx Protocol, daha iyi finansal hizmetler sunmak amacıyla oluşturulmuş blokzinciri tabanlı bir teknoloji şirketidir. Onyx Protocol, Adam Ludwin tarafından geliştirilmiştir. Onyx Protocol’ün yerel jetonu XCN’dir. Bu yazıda Onyxcoin (XCN) nedir, Onyxcoin (XCN) nasıl çalışır, Onyxcoin (XCN) nasıl alınır ve XCN/TRY ve XCN/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacağınız Başlıklar;

  • Onyxcoin (XCN) Nedir?
  • Onyxcoin (XCN) Nasıl Çalışır?
  • Onyxcoin (XCN) Nasıl Saklanır?
  • Onyxcoin (XCN) Nasıl Alıp Satılır?

Onyxcoin (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Onyx Protocol, daha akıllı bir ekonomi modeli sağladığını iddia eden blokzinciri tabanlı bir teknoloji şirketidir. Onyx Protocol, Web3 hizmetlerini ve finansal ürünleri destekleyen kriptografik defterler ve bulut altyapısı oluşturmaktadır. Kurumlar Onyx Protocol platformunu kullanarak blokzinciri ağı başlatabilmektedir. Onyx Protocol platformu, birden fazla bağımsız ağın bir arada çalışmasını destekleyebilmektedir.

Onyx Protocol, 2014 yılında Adam Ludwin tarafından kurulmuştur. Onyx Protocol şirketinin merkezi, Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco eyaletidir. Onyx Protocol platformu; Visa, Nasdaq, Orange gibi birçok kurumsal şirketten 40 milyon doları geçen fon toplamayı başarmıştır.

XCN; Onyx Protocol’ün, yönetişiminde kullanılan yerel jetonudur. Ağdaki iyileştirmeler ve yenilikleri oylamak için XCN kullanılır. XCN, aynı zamanda ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde ödeme yöntemi olarak kullanılır. XCN, kullanıcıların platformda gerçekleştirdikleri işlemlerden indirim kazanmalarına olanak sağlar. XCN, platform kullanıcılarının premium özellikleri kullanmasına imkan tanır. XCN, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır.

Chain Protocol’ün Onyx Protocol’e Dönüşümü

Chain (XCN) projesi, yapılan değişiklikler ile yeni bir kimliğe kavuştu. Proje ve projenin kriptoparasında isim değişikliği gerçekleşti.
Chain projesinin ismi Onyx Protocol’e dönüştü. Projenin jetonunun ismi de Onyxcoin oldu.

Hesabında XCN bulunan kullanıcılarımızın, sahip oldukları varlıkların dönüşümü proje ekibi tarafından gerçekleşecektir. Kullanıcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Chain projesinde yer alan hizmetler, projenin arkasında yer alan Chain.com adlı şirket ile birbirinden ayrıştırmak istenmiştir. Bu amaçla 21 Ocak 2023 tarihinde, Chain’in yeni bir kimliğe kavuşması için CIP-007 sayılı geliştirme önerisi paylaşılmıştır.

Yapılan öneride Chain Protocol’ün Onyx Protocol’e, Chain DAO’nun Onyx DAO’ya, Chain Token’ın Onyxcoin’e dönüştürülmesi ve Chain projesinin jetonunun aynı kod ile kalması (XCN) yer almıştır. Yapılan geliştirme ile Chain Team’e ayrılmış olan 5 milyar XCN jetonu yakılacaktır. Bu yakım XCN’nin 53 milyar olan toplam arzını 48 milyara düşürecektir. Şirket, Chain Company için ayrılan 15 milyar XCN’yi, kar amacı gütmeyen bir vakfa bağışlayacaktır.

Konuyla ilgili yapılan açıklamayı Chain Blog’tan inceleyebilirsiniz.

CIP-007 sayılı geliştirme önerisi ile Onyx Protocol'e dönüşen Chain protokolü hakkında detaylı bilgilere Chain (XCN) Nedir? Nasıl Çalışır? içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Onyxcoin (XCN) Nasıl Saklanır?

Daha iyi finansal hizmetler sağlayabilme amacıyla oluşturulan Onyx Protocol platformunun yerel jetonu XCN, ERC-20 standartı ile çalışmaktadır. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile XCN bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Onyxcoin (XCN) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Onyxcoin (XCN) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Onyxcoin (XCN) alabilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat