OMG Network (OMG) Nedir? Nasıl Çalışır?

OMG Network, OmiseGo adı ile kurulmuştur. Sonrasında OmiseGo’nun ismi, OMG Network olarak değiştirilmiştir. OMG Network; Ethereum ağındaki kriptoparaların, daha hızlı ve daha düşük maliyetli transferini sağlar. Bu yazıda OMG Network nedir, OMG Network nasıl çalışır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

OMG Network Nedir?

OMG Network, Ethereum ağındaki ölçeklendirme sorununa çözüm üretmek için geliştirilmiş, 2. katman ölçeklendirme çözümüdür. 2. katman ölçeklendirme çözümü sayesinde kullanıcılar, Ethereum blokzinciri üzerindeki varlıkların transferlerini daha düşük maliyetle ve daha hızlı gerçekleştirebilirler. OMG Network; ödeme sistemleri, ödül ve sadakat programları ile açık bankacılık ve açık finans sistemlerindeki kurumlara uçtan uca, gerçek zamanlı ölçeklenebilir hizmetler sağlar.

OMG Network Ne Zaman ve Nerede Kuruldu?

OMG Network, 2017 yılında Tayland'da kurulmuştur. OMG Network, ilk kurulduğunda OmiseGo adıyla, Vansa Chatikavanij tarafından kurulmuştur. Vansa Chatikavanij, OMG Network’ü kurmadan önce de IFC, World Bank gibi önemli finansal kuruluşlarda danışmanlık yapmıştır.

OMG Network (OMG) Nasıl Çalışır?

OMG Ağı, Etheruem platformu üzerinde değer transferi yapabilmek için, akıllı kontrat temelli, gözetimsiz 2. seviye ölçeklendirme çözümüdür. Plasma olarak adlandırılan zincir dışı (off chain) ölçeklendirme modelini kullanan OMG Ağı, Bitcoin blokzinciri için çözüm sunan Lightning Network'e benzer şekilde, paralel bir blokzinciri olarak çalışmaktadır. Etheruem blokzincirinde gerçekleştirilecek transferlerin daha hızlı ve daha düşük maliyetle gerçekleştirilebilmesinin yanı sıra işlemler herhangi bir 3. partiye güvenmeye gerek kalmadan güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

OMG Ağı, merkezi olmayan uygulamalar ve geliştirici araçları için de açık ve izne gerek duymayan bir ağ hizmeti sunmaktadır. Bu sayede ödeme sistemleri, ödül ve sadakat programları ile açık bankacılık ve finans sektörlerindeki büyük ölçekli kurumlara da Ethereum platformu üzerinde uçtan uca gerçek zamanlı ölçeklenebilir hizmet verilebilmektedir.

OMG Network (OMG) Nasıl Saklanır?

OMG Network (OMG) Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilir. OMG varlıklarını saklamak için tarayıcı eklentisi olarak çalışan web3.0 cüzdanları (Metamask vb.) ya da masaüstü, web, mobil ya da çevrimiçi cüzdanlar kullanılabilir. Ayrıca Ethereum cüzdanına sahip donanım cüzdanları da OMG desteklemektedir.

OMG Network (OMG) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası, Bitcoin ve Tether ile OMG Network (OMG) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk'e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 havale ile Türk Lirası göndererek OMG Network (OMG) alabilirsiniz.

OMG Network (OMG) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda OMG Network (OMG)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman'ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın OMG Network (OMG) bölümünü izleyebilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery