Ocean Protocol (OCEAN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ocean Protocol, merkeziyetsiz veri alışverişi platformudur. Ocean Protocol; Bruce Pon, Trent McConaghy, Cristina Pon ve Razvan Olteanu tarafından geliştirilmiştir. Ocean Protocol’ün yerel jetonu OCEAN’dır. Bu yazıda Ocean Protocol (OCEAN) nedir, Ocean Protocol (OCEAN) nasıl çalışır, Ocean Protocol (OCEAN) nasıl alınır ve OCEAN/TRY ve OCEAN/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacağınız Başlıklar;

  • Ocean Protocol (OCEAN) Nedir?
  • Ocean Protocol (OCEAN) Nasıl Çalışır?
  • Ocean Protocol (OCEAN) Nasıl Saklanır?
  • Ocean Protocol (OCEAN) Nasıl Alıp Satılır?

Ocean Protocol (OCEAN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ocean Protocol, merkeziyetsiz veri alışverişi sağlayan, verilerin üreticileri ile veri satın almak isteyen tüketicileri buluşturan yapay zeka platformudur. Ocean Protocol ile kullanıcılar, veriler üzerinden gelir elde edilebilmektedir. Ocean Market isimli pazar yerinden, veri alım satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Ocean Protocol’ün yerel jetonu OCEAN’dır. OCEAN, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 tabanlı bir jetondur. OCEAN jetonu, Ocean Market’te gerçekleştirilen alım satım işlemleri için kullanılır. Ocean Protocol’ün yönetişiminde de OCEAN jetonu kullanılır. OCEAN jetonuna sahip olan kullanıcılar, varlıklarını stake edebilmektedir.

OCEAN jetonunun maksimum arzı 21 Ağustos 2020 tarihinde oluşturulan sözleşme ile 1,410,000,000 olarak sabitlenmiştir. Tüm OCEAN arzı, 50 yıl içinde dolaşıma sokulacaktır.

Singapur merkezli Ocean Protocol, 2017 yılında hayata geçirilmiştir. Ocean Protocol’ün geliştiricileri arasında Bruce Pon, Trent McConaghy, Cristina Pon ve Razvan Olteanu yer almaktadır.

Ocean Protocol, daha önce kullanılamayan ve erişilmesi zor olan verileri, erişilebilir kıldığını iddia etmektedir. Ocean Protocol ile gerçekleştirilen veri alışverişi herkese açıktır. Tüm kullanıcılar bu alışverişi gerçekleştirebilir. Ocean Protocol’de veriler jetonlaştırılır. Bu jetonlara sahip olan kullanıcılar, verilere erişim sağlayabilmektedir.

ℹ️
Ocean Protocol’ün web sitesine https://oceanprotocol.com/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Ocean Protocol hakkındaki tüm teknik detaylara Ocean Protocol white paperından ulaşabilirsiniz.

Ocean Protocol (OCEAN) Nasıl Saklanır?

OCEAN, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile OCEAN bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Ocean Protocol (OCEAN) Nasıl Alıp Satılır?

Türk lirası ve Tether ile Ocean Protocol (OCEAN) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Ocean Protocol (OCEAN) alabilirsiniz.

📌
Kullanıcılarımızın risk yönetim ilkeleri kapsamında gerekli inceleme ve araştırmayı gerçekleştirerek, kendi risk-getiri seviyelerine uygun şekilde işlem yapmalarını hatırlatırız. 

BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat