Civic (CVC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Civic (CVC), 2015 yılında Vinny Lingham ve Jonathan Smith tarafından kurulmuştur. Civic (CVC); kurumların ve kişilerin, kişisel kimlik bilgilerini korumak için ihtiyacı olan araçları blokzinciri tabanlı olarak sağlar. Civic, dijital kimliklerin yönetimi amacıyla oluşturulmuştur. Projenin yerel jetonu CVC’dir. Bu yazıda Civic (CVC) nedir, Civic (CVC) nasıl çalışır, Civic (CVC) nasıl alınır ve CVC/TRY ve CVC/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacağınız Başlıklar;

  • Civic (CVC) Nedir?
  • Civic (CVC) Nasıl Çalışır?
  • Civic (CVC) Nasıl Saklanır?
  • Civic (CVC) Nasıl Alıp Satılır?

Civic (CVC) Nedir? Nasıl Çalışır?

Civic; daha kaliteli, güvenli ve ucuz bir şekilde kimlik doğrulama işlemini kullanıcılara sunmayı amaçlar. Civic ile kullanıcıların kişisel bilgileri doğrulanabilmektedir. Doğrulanan bilgiler hizmet sağlayıcılar ile güvenli bir şekilde paylaşılabilir. Civic platformu, kullanıcıların tüm verilerini mobil cihazlar içerisinde depoladığını iddia etmektedir. Kişisel verilerinin paylaşılmasını isteyen kullanıcılar, Civic platformuna imza vererek izin verebilmektedir.

Civic platformundan kimlik doğrulaması gerçekleştirecek olan kullanıcılar, kimlik bilgilerini önce Civic platformuyla paylaşırlar. Ağ üzerinde yer alan doğrulayıcılar kimlik bilgilerinin doğru olup olmadığını onayladıktan sonra, kullanıcıların kimlik doğrulaması tamamlanır ve bilgileri ağa kaydedilir.

Civic yerel jetonu CVC, Ethereum blokzinciri üzerinde oluşturulmuştur ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır. Ağ üzerindeki doğrulayıcılar, hizmeti kullananların kimlik bilgilerini doğruladığında CVC kazanabilmektedir.

CVC’nin toplam arzı 1,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

Civic (CVC) Nasıl Saklanır?

Civic (CVC), kimlik doğrulama işlemini gerçekleştiren ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile CVC bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Civic (CVC) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Civic (CVC) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Civic (CVC) alabilirsiniz.

Civic (CVC) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: 10 Soruda Civic (CVC)

BtcTurk YouTube kanalında yayınlanan, BtcTurk İş Geliştirme Direktörü Salim Karaman'ın sunduğu 10 Soruda Kriptoparalar adlı programın Civic (CVC) bölümünü izleyebilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat