Chiliz (CHZ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Chiliz, spor sektörüne odaklanan, spor ve eğlenceyi dijitalleştirmeyi amaçlayan bir projedir. Blokzinciri tabanlı Socios platformu ile entegre olarak çalışan Chiliz, taraftarların spor külüpleri ile etkileşim kurabilmesini sağlar. Taraftarlar, spor külüpleri için özel olarak üretilimiş dijital varlıkları satın alarak, hem spor külüplerine destek olabilir hem de spor külübünün etkinliklerine ve sportif oylamalarına katılabilir, külübün taraftar mağazalarından alışveriş yapabilir. Taraftarlar, Fan Token olarak adlandırılan spor kulüplerine özel üretilmiş kriptoparaları platformun dijital varlığı olan Chiliz (CHZ) ile satın alabilir.

Chiliz (CHZ) Nasıl Çalışır?

Chiliz (CHZ), Ethereum blokzincirinde akıllı kontrat olarak üretilmiş bir dijital varlıktır. Taraftalar, satın aldıkları CHZ ile, spor külüplerine özel olarak üretilen ve Chiliz platformunda satışa çıkan dijital varlıkları satın alabilir. Fan Token Offering (Taraftar Jetonu Halka Arzı) olarak adlandırılan ilk satış işlem sayesinde spor kulüpleri gelir elde ederken, taraftarlar da takip ettikleri spor kulüplerini destekleme ve kulüpleri ile etkileşime girme fırsatı yakalar.

Chiliz (CHZ) Nasıl Saklanır?

Chiliz (CHZ), Ethereum blokzincirinde üretilen dijital varlıktır ve ERC20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen tüm cüzdanlarda saklanabilir. CHZ ile taraftar token'ı alım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız, Chiliz platformunun mobil uygulamasını akıllı telefonunuza kurarak, hesabınıza CHZ transfer etmelisiniz. Kulübünüzün taraftar token'ını satın aldıktan sonra etkinliklere katılmak için Socios platformunun mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Chiliz (CHZ) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Chiliz (CHZ) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk'e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 6 banka ile 7/24 havale ile Türk Lirası göndererek Chiliz (CHZ) alabilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat