Boğa Bayrağı Formasyonu Nedir?

Bayrak formasyonu, yukarı veya aşağı yönlü sert fiyat hareketinden sonra oluşan konsolidasyon alanının incelenerek trendin devamını yorumlamak için kullanılan bir teknik analiz yöntemidir. Boğa bayrağı formasyonu ise yükseliş trendinde olan bir kriptoparanın, fiyat grafiğini yorumlamak için kullanılır. Bu yazıda boğa bayrağı formasyonu nedir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

⚠️ Önemli Uyarı: Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Teknik analiz metodunu uygulayan yatırımcıların kullandığı kavramlar literatürden derlenmiş ve bu yazıda verilmiştir.

Boğa Bayrağı Formasyonu Nedir?

Boğa bayrağı formasyonu, bir kriptoparanın yukarı yönlü sert fiyat hareketinden sonra oluşan konsolidasyon alanının incelenerek kriptoparanın tekrardan yükseliş eğiliminde olup olmadığını yorumlamak için kullanılan bir grafik formasyonudur. Konsolidasyon alanındaki dip ve tepe bölgeler kullanılarak iki çizgiden oluşan bir paralel alan çizilir. Paralel alanda oluşan grafik verileri incelenerek yükseliş trendinin gidişatı yorumlanır.

Ayı Bayrağı ve Boğa Bayrağı Karşılaştırması

Ayı bayrağı ve boğa bayrağı aynı teknik analiz yöntemi ile oluşturulur. Ayı bayrağında bir kriptoparanın düşüş trendine devam edip etmeyeceği yorumlanır. Boğa bayrağında ise bir kriptoparanın yükseliş trendine devam edip etmeyeceği yorumlanır.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat