Aptos (APT) Nedir? Nasıl Çalışır?

Aptos, Web3 kullanıcı deneyimini yeniden tanımlayan ürünler ve uygulamalar geliştirdiği iddia eden katman 1 çözümüdür. Aptos, Mo Shaikh ve Avery Ching tarafından kurulmuştur. Aptos blokzincirinin yerel jetonu APT’dir. Bu yazıda Aptos (APT) nedir, Aptos (APT) nasıl çalışır, Aptos (APT) nasıl alınır ve APT/TRY ve APT/USDT işlem çiftlerinde nasıl işlem yapılır sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacağınız Başlıklar;

  • Aptos (APT) Nedir?
  • Aptos (APT) Nasıl Çalışır?
  • Aptos (APT) Nasıl Saklanır?
  • Aptos (APT) Nasıl Alıp Satılır?

Aptos (APT) Nedir? Nasıl Çalışır?

Aptos blokzinciri, merkeziyetsiz uygulamaların kontrolsüz bir şekilde büyümesi ile blokzincirinde yaşanan yüksek maliyet, düşük verim, kesinti, güvenlik endişeleri gibi sorunların çözümleri için oluşturulduğu belirtilmektedir. Aptos’un; ölçeklenebilirlik, güvenlik, güvenilirlik ve yükseltilebilirlik konularını temel ilke olarak benimseyerek oluşturulduğu vurgulanmaktadır. Aptos blokzinciri, 2019 yılından beri, dünya çapında yaklaşık 350 geliştirici tarafından geliştirilmiştir.

Aptos blokzinciri, işlemlerin hızlı ve güvenli olması için Move dilini kullanır. Aptos ağı, Proof of Stake protokolü ile çalışmaktadır. Aptos veri modeli, esnek anahtar yönetimi ve hibrit saklama seçenekleri sağlamaktadır.

Aptos blokzincirinin geliştirici ekibi Aptos Labs’tir. Aptos Labs, 2021 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur.

Aptos ağının yerel jetonu APT’dir. APT’nin toplam arzı 1,000,000,000 adet ile sınırlandırılmıştır.

ℹ️
📄 Aptos (APT) hakkında tüm teknik detayları bulabileceğiniz white paper'a (teknik doküman) https://aptos.dev/assets/files/Aptos-Whitepaper-47099b4b907b432f81fc0effd34f3b6a.pdf bağlantısından erişebilirsiniz. 

Aptos (APT) Nasıl Saklanır?

Ölçeneklenebilirlik, güvenlik, güvenilirlik ve yükseltilebilirlik konularını temel ilke alan Aptos’un yerel jetonu APT, Aptos ağında üretilmektedir. Aptos varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile APT bakiyelerinizi yönetebilirsiniz.

Aptos (APT) Nasıl Alıp Satılır?

Türk Lirası ve Tether ile Aptos (APT) alıp satmak için BtcTurk | PRO web sitesi veya BtcTurk | PRO mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. BtcTurk’e üye değilseniz, web sitemizden veya mobil uygulamamızdan hemen üye olabilir, anlaşmalı 7 banka ile 7/24 Türk lirası göndererek Aptos (APT) alabilirsiniz.


BtcTurk | PRO'ya üye olarak Bitcoin ve kriptoparaları profesyonelce alıp satabilirsiniz.

BtcTurk | PRO mobil uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

📲 iOS Appstore
📲 Android Google Play
📲 Huawei AppGallery

BtcTurk Mobil Kolayca Bitcoin Al Sat