BTCTurk Bitcoin Borsası - Haberler & Duyurular| BTCTurk

Oturumunuz zaman aşımına uğradı

Giriş yapıp zaman aşımı süresini değiştirmek için lütfen buraya tıklayınızBitcoin Fiyatı: 14,503.00 TRY 24s. Değişim: -697.00 TRY (%-4.59)
Bitcoin nedir? Derinlik Tablosu Komisyonlar Limitler ve Kurallar Güvenlik Duyurular
 • Bitcoin Cash Çekme İşlemleri Başlamıştır 09.08.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bitcoin yatırma/çekme başlığı altında yer alan Bitcoin Cash bağlantısına tıklayarak BCC çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  BCC çok yeni bir oluşum olduğundan transfer edeceğiniz cüzdanların güvenirliğinden mutlaka emin olmanız gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz.

  Bölünmeden sonra bir çok sahte BCC cüzdanı ortaya çıkmıştır. Bu tür cüzdanlara kesinlikle itibar etmeyiniz ve BCC bakiyenizi mutlaka kendinize ait cüzdanlarda saklayınız.

  BCC ağında transfer onay süreleri her bir blok için 1 saati aşabilmektedir. Bu nedenle transferlerin yavaş onay alabileceğini bilmenizi isteriz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Bitcoin Yatırma Çekme Ve BCC Hakkında 01.08.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  1 Ağustos Bitcoin bölünmesi sebebi ile durdurulmuş olan Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri yeniden aktif hale getirilmiştir.

  Bölünme öncesi Bitcoin bakiyeleriniz kaydedilmiş olup, bölünme sonrası oluşan Bitcoin Cash (BCC) bakiyeleriniz, gerekli altyapı sağlandıktan sonra tüm kullanıcılarımıza tek seferde gönderilecektir.

  BTCTurk, Bitcoin alım satım platformu olarak hizmet vermeye devam edecektir ve BCC alım satımını desteklemeyecektir.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • BCC Hakkında Duyuru 31.07.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  BTCTurk, 1 Ağustos tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan çatallanma sonucu oluşacak BCC adıyla bilinen yeni oluşumu bir altcoin (Bitcoin alternatifi bir kriptopara) olarak görmektedir ve desteklemeyecektir.

  Daha önceki duyurumuzda da belirttiğimiz gibi eğer çatallanmanın başarılı olacağını düşünüyor ve herhangi bir şekilde Bitcoin karşılığı olacak BCC kriptoparalarına ulaşmak istiyorsanız lütfen Bitcoin' lerinizi kendi kontrolünüzdeki bir Bitcoin cüzdanına çekiniz.

  1 Ağustos Bitcoin bölünmesi ile ilgili Duyurumuza şuradan ulaşabilirsiniz;

  https://www.btcturk.com/Home/News

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • BTCTurk Adını Kullanan Kişiler ve SegWit Hakkında Önemli Duyuru 30.07.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  1 Ağustos Bitcoin bölünmesi ve SegWit ile ilgili bazı kötü niyetli kişi veya kişilerin BTCTurk adını kullanarak kullanıcılarımızdan Bitcoin talep ettiği tespit edilmiştir.

  BTCTurk kullanıcılarına herhangi bir adres vermemekte ve  Bitcoin gönderilmesini talep etmemektedir. Lütfen bu tür bilgilendirmelere itibar etmeyiniz ve Bitcoin' lerinizi kendi oluşturduğunuz, güvenirliğinden emin olduğunuz cüzdanlarınız dışında başka adreslere transfer etmeyiniz.

  1 Ağustos ile ilgili aşağıdaki Duyurumuz dışında herhangi bir bilgilendirmemiz söz konusu değildir.

  https://www.btcturk.com/Home/News

  Her zaman olduğu gibi 1 Ağustos' da da mevcut Bitcoin bakiyeniz sistemimizde güvenli bir şekilde saklanacaktır. Ancak bir bölünme olacağını düşünüyor ya da kendinizi daha güvende hissedeceğinizi düşünüyorsanız kendi güvendiğiniz Bitcoin cüzdanınıza Bitcoin’ lerinizi çekebilirsiniz.

  Siz değerli kullanıcılarımıza Bitcoin cüzdanınıza çekme işlemi yapmadan önce iyice araştırmanızı önemle hatırlatmak isteriz.  Araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken nokta private key’ in ( Bitcoin sahipliğinizi kanıtlayan anahtar) sizin yönetiminizde olması ve bu anahtarı çok iyi şekilde saklayabilmenizdir. Eğer bu anahtarı (private key) kaybeder ya da çaldırırsanız bir daha mevcut Bitcoin’ lerinize ulaşamazsınız. Bitcoin’ i güvenli bir şekilde saklamak çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.

  BTCTurk' ün tüm bilgilendirme ve duyurularına yalnızca https://www.btcturk.com/Home/News adresinden ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Artık Tüm TL Yatırma İşlemleriniz Anında BTCTurk Hesabınızda 27.07.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Banka hesabımızı BTCTurk platformu ile entegre ederek para yatırma işlemlerinizdeki bekleme süresini asgariye indirdik.

  27 Temmuz 2017 tarihinden itibaren banka üzerinden yapılan Havale işlemleri haftanın 7 günü / 24 saat, EFT işlemleri ise EFT işlem saatleri içerisinde otomatik olarak BTCTurk hesabınıza yansıyacaktır. 

  Kısa süre içinde benzer entegrasyonu para çekme işlemlerinde de uygulamaya başlayacağız. 

  Hedefimiz para yatırma ve çekme işlem süresini en aza indirerek kullanıcı memnuniyetini en üst seviye çıkarmaktır.

  Papara ödeme sistemi ile yapmış olduğunuz TL yatırma ve çekme işlemleri 7/24 otomatik gerçekleşmeye devam edecektir.

  ÖNEMLİ  HATIRLATMA:

  * Banka ve diğer ödeme sistemlerinden ilk defa para yatıracak olan kullanıcıların yatırdıkları tutar, paranın yatırılmasının gerçekleşmesinden  24 saat sonra otomatik olarak kullanıcı hesabına geçecektir.

  ** Transfer işlemlerinizin otomatik olarak gerçekleşebilmesi için;

  -  Banka hesap adı ile BTCTurk hesap adı aynı olmalıdır.

  -  Yatırma talebinizdeki tutarla yatırdığınız tutar aynı olmalıdır.

  -  Yaptığınız transferlerde açıklama kısmına ‘’Transfer Kod’’unu yazmanız gerekmektedir.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • 1 Ağustos Bitcoin Bölünmesi Hakkında 21.07.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Takip ettiğiniz üzere madenciler alternatif bir çözüm olan BIP91'i uygulamaya aldılar bu da UASF'nin uygulanmasına yani zincir bölünmesine engel olacak bir çözüm. Ancak SegWit(BIP141) tam aktif olana kadar Blockchain zincirindeki bölünme riski devam etmektedir.

  Firma olarak bir bölünme olacağını düşünmemekle birlikte, hem potansiyel riskleri engellemek hem de bu zayıf dönemde oluşacak saldırılardan kullanıcılarımızı korumak amacıyla 31 Temmuz tarihi itibariyle Bitcoin çekme ve yatırma işlemleri geçici olarak durdurulacaktır. Bitcoin yatırma çekme işlemleri Bitcoin ağı düzelir düzelmez yeniden aktif hale getirilecektir.

  Bunun yanında Bitcoin alım satım ve TL yatırma çekme işlemleri aksamadan devam edecektir.

  BTCTurk, bir bölünme olması durumunda büyük çoğunluğun olduğu zinciri seçip  en uzun zincir üzerinden işlemlerine devam edecektir.

  Bu dönemde mevcut Bitcoin bakiyeniz sistemimizde güvenli bir şekilde saklanacaktır. Ancak bir bölünme olacağını düşünüyor ya da kendinizi daha güvende hissedeceğinizi düşünüyorsanız kendi güvendiğiniz Bitcoin cüzdanınıza Bitcoin’ lerinizi çekebilirsiniz.

  Siz değerli kullanıcılarımıza Bitcoin cüzdanınıza çekme işlemi yapmadan önce iyice araştırmanızı önemle hatırlatmak isteriz.  Araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken nokta private key’ in ( Bitcoin sahipliğinizi kanıtlayan anahtar) sizin yönetiminizde olması ve bu anahtarı çok iyi şekilde saklayabilmenizdir. Eğer bu anahtarı (private key) kaybeder ya da çaldırırsanız bir daha mevcut Bitcoin’ lerinize ulaşamazsınız. Bitcoin’ i güvenli bir şekilde saklamak çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.

  Bir örnek vermek gerekirse; bir çok kullanıcımızın kullandığı Blockchain.info üzerindeki cüzdanların private key kontrolü kendilerinde değildir.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Banka Transferleri Minimum Limit Değişikliği 03.07.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  03/07/2017 tarihinden itibaren banka transferleri aracılığı ile TL yatırma ve TL çekme minimum limiti 1.000 TL olarak güncellenmiştir.

  1.000 TL ve üzerindeki TL yatırma ve TL çekme işlemlerinizi artık  EFT/Havale olarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Papara ödeme sistemi ile ise günlük minimum 10 TL maksimum 50.000 TL para yatırma ve para çekme işlemleri yapılmaya devam edilecektir.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Sıfır Komisyon Kampanyası Devam Ediyor 16.06.2017

  Sayın kullanıcılarımız,

  Devam etmekte olan sıfır komisyon uygulaması 30 Haziran 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

  Kampanya yalnızca Bitcoin alış / satış komisyonlarını ve Papara aracılığı ile TL yatırma komisyonlarını kapsamaktadır.

  TL çekme işlemlerinize mevcut komisyonlar uygulanmaya devam edecektir.

  Bitcoin çekme işlemlerinde ise madenci maliyetinin önemli bir kısmına katlanıp, düşük oranda size yansıtmaya devam ediyoruz.

  Komisyon tarifelerimiz ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Komisyonlar sayfamızı ziyaret ediniz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Papara TRY Yatırma ve Çekmelerinde Gecikmeler Hakkında. 15.06.2017

  Sayın Kullanıcılarımız;


  12.06.2017 ve 13.06.2017 Papara ödeme sisteminin altyapı iyileştirme ve güncelleme çalışmalarından dolayı TRY yatırma ve çekme işlemlerinde  gecikme yaşanmıştır, Papara ile yaptığımız görüşmeler neticesinde güncelleme çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlandığı bilgisini almaktayız. Güncelleme çalışmalarından hemen sonra  TRY yatırma ve çekme işlemlerinize sorunsuz olarak devam etmektedir.

  Saygılarımızla
  BTCTurk Ekibi

 • Para Yatırma işlem Süreleri Hakkında 07.06.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Papara Ödeme Sistemi aracılığı ile yatırılan tutarların hesaba geçme hızında gerekli olan iyileştirmelerin yapıldığını bilgilerinize sunarız.

  Banka ve diğer ödeme sistemlerinden ilk defa para yatıracak olan kullanıcıların yatırdıkları tutar, paranın yatırılmasının gerçekleşmesinden 24 saat sonra kullanıcı hesabına otomatik olarak geçecektir.

  Daha önce işlem yapmış kullanıcılarımızın para yatırma işlemleri ise Papara’dan ödeme yapıldığı an, 7/24 anında hesaba geçiyor olacak.

  Banka Transferleri İçin;

  Haftanın her günü 17:00’a kadar gerçekleşen banka transferleri işlem sırasına uygun olarak aynı gün hesaba geçecektir.

  Önümüzdeki dönemde tüm işlemlerinizi maksimum hız ile gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

  Sizlere sunduğumuz hizmetlerimizin sürekli bir geliştirme ve iyileştirme içinde olduğunu bilmenizi isteriz.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • TL Yatırma ve TL Çekme Limitlerinin Yükseltilmesi 07.06.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Sizlerden gelen işlem limiti yükseltme talepleri dikkate alınarak günlük ve aylık TL yatırma / TL çekme işlem limitlerimiz güncellenmiştir.

  06/06/2017 tarihi itibari ile güncellenen işlem limitleri şu şekildedir;

                          TL Yatırma / Çekme

  24 Saatlik                100.000

  30 Günlük               500.000

  Her konudaki talep ve önerilerinizi titizlikle değerlendirdiğimizi ve bundan sonraki süreçte de önerilerinizi memnunniyet ile beklediğimizi bilmenizi isteriz.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Bitcoin Fiyatı ve Yatırımı Hakkında 26.05.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Son dönemde Bitcoin piyasa değerinin aşırı oynak olması sebebiyle, siz değerli kullanıcılarımızın dikkatli olmasını tavsiye ederiz. Hatırlatmak isteriz ki önceki zamanlarda da yaşandığı üzere Bitcoin'in fiyatı zaman zaman çok hızlı bir şekilde artabildiği gibi aynı hızda da düşebilmektedir.

  BTCTurk, sadece Bitcoin alıcısı ve satıcısını buluşturan bir platformdur. Hiçbir şekilde fiyatların belirlenmesinde rol almayıp, alım /satım tavsiye yetkisi de bulunmamaktadır. 

  Yaşadığımız hızlı fiyat artışları ardından hızlı düşüşlerin de olabileceğini göz önüne alarak, Bitcoin yatırımcılarının yatırım yapmadan önce gerekli araştırmaları yapmalarını, konuyla ilgili haberleri takip etmelerini ve kararlarını ona göre vermelerini hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk ekibi

 • Bitcoin Transferlerinde Yaşanan Gecikmeler Hakkında Duyuru 25.05.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Son günlerde Bitcoin ağında yaşanan yoğunluk nedeni ile transferlerin hesaba geçişlerinde gecikme yaşandığı ve Blockchain.info sitesinde görünmediği tespit edilmiştir.

  Bitcoin transferlerinde yaşanan gecikmelerin doğrudan BTCTurk ile ilgili olmadığını ve transferlerinizin daha hızlı gerçekleşmesi için ödenen madenci komisyonunun en yüksek seviyelerde tutulduğunu bilmenizi isteriz.

  Teknik ekibimiz transferlerinizi anlık olarak kontrol etmekte ve sorunlu transferlere hemen müdahale etmektedir. Beklemede olan transferler ise onaylanmıştır. Ancak yine de mevcut ağ üzerinde bekleme sürelerinin ortalama 24 saat olduğunu bilmenizi isteriz. 

  Block explorer olarak en çok kullanılan araç olan blockchain.info yaşanan yoğunluktan dolayı bir süre sonra onaylanmayan işlemleri hafızasından geçici olarak silmektedir. Bu o işlemin yok olduğu ya da oluşmadığı anlamına gelmemektedir. Bu durumdan emin olmak için aşağıda adreslerini verdiğimiz alternatif siteleri kullanabilirsiniz. 

  https://blockexplorer.com/

  https://live.blockcypher.com/btc/ 

   

  BTCTurk,

  Saygılarımızla

 • GERİ DÖNÜYORUZ 16.05.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.    

  Yeni dönemde; BTCTurk mevcut teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

  BTCTurk 16 Mayıs - 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise para yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

  Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk ekibi

 • TL bakiyeniz hk. önemli duyuru 17.03.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

   

  Önceki duyurularımızda da belirttiğimiz üzere 18 Ağustos 2016 tarihinden bu yana operasyonlarımızı devam ettiremiyoruz.

   

  BTCTurk'ün tekrar aktif hale gelmesi için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. Fakat bu sürecin ne zaman sonlanacağı konusunda ne yazık ki bir bilgi veremiyoruz.

  Bu süre içinde hesapların da TL bakiyesi bulunan kullanıcılarımız, tüm bakiyelerini banka hesaplarına çekebilirler. TL çekme talebi oluşturan kullanıcılarımızın bakiyeleri en kısa süre de banka hesaplarına gönderilecektir.

  31/03/2017 tarihine kadar çekilmeyen TL bakiyeler otomatik olarak  31/03/2017 tarihli Bitcoin piyasa kuru üzerinden Bitcoin’e çevrilecektir.

  Bitcoin çekme işlemlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmayacaktır. Bitcoin bakiyenizi dilediğiniz zaman kendi cüzdanlarınıza aktarıp saklayabilir ya da dilediğiniz farklı bir yere transfer edebilirsiniz. 


  Destekleriniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • BTCTurk Adını Kullanan Siteler Hakkında 06.02.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Daha önceki duyurularımızda da iletildiği üzere BTCTurk 17/08/2016 tarihi itibari ile TL yatırma, TL çekme, Bitcoin alış ve Bitcoin satış işlemlerini durdurmuştur. 

  Bu süre içerisinde kötü niyetli bazı kişi veya kişilerin BTCTurk adını kullanan web siteleri kurdukları tespit edilmiştir. BTCTurk'ün bu web siteleri ile ilişkisi olmayıp bu kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreci başlatmış ve bu sitelerin kapatılması için mahkemeye başvurmuştur. 

  BTCTurk tüm kullanıcılarına yalnızca destek@btcturk.com üzerinden hizmet vermektedir.

  Web site ulaşımı ise https://www.btcturk.com adresinden sağlanmaktadır.

  Lütfen destek@btcturk.com adresi dışında BTCTurk adını kullanarak faaliyet gösteren web sitelerine ve BTCTurk ismini kullanarak yapılan yazışmalara ve bilgilendirmelere itimat etmeyiniz ve https://www.btcturk.com web adresi dışındaki siteler ile işlem yapmayınız. 

  BTCTurk TL yatırma ve Bitcoin alış/satış işlemlerini henüz başlatmamıştır. Tarafımızca sizlerden TL yatırma yapmanızın istenmesi veya sizlere banka hesap numarası verilmesi söz konusu değildir. Daha önce BTCTurk adını kullanan diğer siteler üzerinden işlem yapmış ve ödediği tutar karşılığında hizmet alamamış kullanıcılarımızın ilgili resmi makamlara suç duyurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz.

  Bilgilerinize Sunarız,

  BTCTurk

 • TL bakiyelerinin ödenmesi hk. duyuru 26.08.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Şirketimizin faaliyetleri ile ilgili son durumu aşağıdaki başlıklarda dikkatinize sunarız.

  TL bakiyelerinin ödenmesi

  Çalıştığımız banka ile BTCTurk üzerindeki TL bakiyelerinin tamamını ödeme konusunda işlemlerimizi 26 Ağustos Cuma günü başlatmış bulunmaktayız.

  Kullanıcılarımızın %90’lık bir bölümünün ödemeleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olup geri kalan %10’luk kısımın ödemeleri malesef EFT saatinin geçmiş olmasından dolayı gönderilememiştir.

  Ödeme alamayan kullanıcılarımızın TL bakiyesinin 29 Ağustos Pazartesi günü gönderilmesini planlamaktayız.

  Destekleriniz ve anlayışınız için tekrar teşekkür ederiz.

 • TL bakiyelerinin ödenmesi ve alış satış işlemleri hk. duyuru 19.08.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Şirketimizin faaliyetleri ile ilgili son durumu aşağıdaki başlıklarda dikkatinize sunarız.

  TL bakiyelerinin ödenmesi

  TL yatırma ve çekme işlemlerini kısa vadede tekrar başlatmamız, BTCTurk ile çalışmayı kabul eden bir banka bulamayışımız sebebiyle olanaksız görünmektedir.

  Şirketimiz müşteri bakiyelerini uzun süre üzerinde taşımayı etik bulmamaktadır.

  Bu sebeple bütün müşterilerimizden BTCTurk üzerindeki TL bakiyeleri için en kısa sürede TL çekme emri vermelerini rica ediyoruz.

  TL çekme sayfasına geldiğinizde miktar alanı otomatik olarak tüm bakiyenizi gösterecektir. Banka bilgilerinizi girmeniz ve emri tamamlamanız yeterli olacaktır. Eğer hali hazırda bekleyen bir TL çekme emriniz var ise herhangi bir aksiyon almanıza gerek yoktur. Eğer var olan emriniz tüm bakiyenizi kapsamıyor ise emriniz ekibimizce iptal edilecek ve sizden tüm bakiyenizi kapsayan bir TL çekme emri girmeniz istenecektir.

  Son çalıştığımız banka ile BTCTurk üzerindeki TL bakiyelerini tek seferde kullanıcılarımıza göndermemiz konusunda anlaşma sağlanmıştır.

  Transferlerin önümüzdeki hafta (22 Ağustos haftası) gerçekleşmesini hedeflemekteyiz. TL çekme işlemlerindeki limitler tek seferlik bu ödemeler için kaldırılmıştır. Lütfen en kısa sürede hesabınıza giriş yapıp tüm TL bakiyenizi çekme emri giriniz.

  Alış satış işlemleri ve açık emirler

  Bu süreçte fiyat manipülasyonuna fırsat vermemek için tüm alış satış işlemleri durdurulmuş ve açık emirler iptal edilmiştir.

  Bitcoin çekme işlemleri

  Bitcoin çekme işlemlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmayacaktır. Bitcoin bakiyenizi dilediğiniz zaman kendi cüzdanlarınıza aktarıp saklayabilir ya da dilediğiniz farklı bir yere transfer edebilirsiniz. BTCTurk.com internet sitesi TL ödemelerinden sonra da açık kalacaktır. Bitcoin bakiyeleriniz çekmeniz için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. 

  BTCTurk'ün geleceği ile ilgili

  BTCTurk'ün tekrar aktif hale gelmesi için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. Fakat bu sürecin ne zaman sonlanacağı konusunda ne yazık ki bir bilgi veremiyoruz.

  Türkiye'de Bitcoin kullanıcılarının korunması ve işlemlerin merdiven altı yöntemlere ve yurt dışındaki borsalara itilmemesi için BTCTurk'ün açık kalmasının önemli olduğu kanaatindeyiz.

  Şirketimiz hakkında yürütilen herhangi bir soruşturma yoktur. Devam eden bir yargı sürecimiz bulunmamaktadır. Şirketimiz bu kararları herhangi bir devlet biriminin etkisi ile almamıştır. Mevcut durumun sebebi bankaların Bitcoin borsa işlemlerini yüksek riskli görmesi ile ilgilidir.  Önümüzdeki dönemde kamu otoriteleri ile işbirliği olanakları yaratarak tekrar faaliyetlerimizi başlatmayı hedefliyoruz. Spekülasyonlara mahal vermemek adına bu bilgiyi paylaşmak istedik.

  Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

  Destekleriniz ve anlayışınız için tekrar teşekür ederiz.

 • BTCTurk hakkında çıkan asılsız haberler hakkında duyuru 18.08.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Şirketimizin sözde offshore banka hesaplarının hacklendiği ve bu sebeple işlemlerin durdurulduğu yönünde haberler çıktığı anlaşılmaktadır.

  Bildiğiniz üzere BTCTurk'ün hiçbir zaman offshore banka hesabı olmamıştır. İşlemlerimiz daima Türkiye merkezli bankalar üzerinden gerçekleşmiştir.

  BTCTurk üzerindeki Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri hiçbir kesinti olmaksızın devam etmektedir.

  Banka hesaplarımızda, Bitcoin cüzdanlarımızda, kullanıcı hesaplarında ya da BTCTurk platformunun herhangi bir bölümünde en ufak bir güvenlik hadisesi yaşanmamıştır. 

  Kullanıcılarımızın dikkatine sunarız.

 • TL yatırma işlemleri durdurulmuştur. TL çekme işlemleri gecikmeli olacaktır. 17.08.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Bildiğiniz üzere BTCTurk, faaliyette bulunduğu 3 yılı aşkın süredir hiçbir kullanıcıyı mağdur etmemiş, ödemeleri bir kaç saatlik gecikmeler dışında her zaman taahüt ettiği zamanlar içinde gerçekleştirmiştir.

  Bunun yanında şirketimiz kanuni uyum konusunda mümkün olan en yüksek hassasiyeti göstermiş, anonim işlemlere hiçbir zaman izin vermemiştir. BTCTurk, sayısız soruşturmada kendisinden talep edilen bütün bilgileri emniyet birimleri ile paylaşmıştır.

  Tüm bunlara rağmen, şirketimizin bankalar ile ilişkisi çeşitli sebeplerden ötürü her zaman sorunlu olmuştur. Ne yazık ki bugün şirketimizin açık tutabildiği son banka hesabı kapatılmıştır.

  Bu sebeple TL yatırma işlemlerini durdurmuş bulunmaktayız. 

  TL çekme işlemleri için çekme isteklerinizi girmeye devam edebilirsiniz. Bu işlemlerin mutlaka gerçekleştirileceğinden emin olabilirsiniz. BTCTurk üzerindeki bakiyeniz hiçbir kesinti olmadan ödenecektir. Ödemelerin en kısa sürede yapılması için çeşitli çalışmalar sürmektedir. Ne yazık ki yukarıdaki anlatılan durumdan ötürü aynı gün içinde ödemelerinizi gerçekleştirme şansımız bulunmamaktadır.

  Şirketimiz müşteri bakiyelerinin tamamını ödeyecek nakde sahiptir. Ödeme kanalları belirlenirken sizden bir süre beklemenizi rica ediyoruz.

  TL yatırma işlemlerinde banka transferi ve diğer kanallar aracılığı ile BTCTurk'e para yatırabilmeniz için sürdürdüğümüz bir çalışma mevcuttur. 

  Bu çalışmanın önümüzdeki haftalarda sonuçlanmasını ve TL yatırma işlemlerinin tekrar başlamasını beklemekteyiz. 

  Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir kısıtlama olmayacaktır.

  Konu ile ilgili gelişmelerden kullanıcılarımız haberdar edilecektir.

 • BTCTurk'ün Faaliyetine Devam Etmesi ve HashOcean.com Sitesi hk. 29.06.2016

  Son zamanlarda BTCTurk'ün kapandığı, kullanıcıların para yatırma ve çekme yapamadıkları yönünde haberler çıktığı görülmüştür. BTCTurk işlemleri aktif devam etmekte olup faaliyeti ile ilgili olumsuz bir durum söz konusu değildir. Bu konularda BTCTurk tarafından yapılmayan hiç bir duyuruya itibar etmemenizi rica ederiz. 

  Para transferleriniz işlem yoğunluğuna göre sıra dahilinde onaylanmaktadır. Son günlerde Bitcoin fiyatında yaşanan dalgalanma nedeni ile oluşan yoğunluktan dolayı işlemler gecikebilmektedir. 

  HashOcean.com adlı sitenin kapanması ile ilgili BTCTurk'ün herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. BTCTurk'ün ilgili site ile ortak bir çalışması bulunmayıp, sitenin faaliyeti hakkında bilgi sahibi değildir.

  Bilgilerinize sunarız. 

 • Paypal’in Türkiye’den çıkması ve Bitcoin ile ilgili haberleri hk. duyuru 09.06.2016

  Yakın zamanda BBC, Sözcü, Millyet gibi ana akım medya portallarında ”Paypal Türkiye’den çıktı, Bitcoin rekor kırdı” şekilde haberler yayınlandığı görülmüştür.

  Bu haberlerde “Türkiye`de faaliyet gösteren Bitcoin borsası BTCTurk, 28 Mayıs - 3 Haziran arasında Bitcoin işlem hacminin Türkiye`de rekor kırdığını söyledi.” bilgisi yer almıştır.

  BTCTurk üzerindeki işlem hacimleri son aylarda artış göstermekle birlikte, şirketimiz belirtilen tarih aralığında hacim rekoru kırmamıştır. Şirketimiz ya da çalışanlarımız hiçbir kanaldan “Rekor kırdık” şekilde bir açıklama yapmamıştır.

  Yabancı bir haber kaynağının sitemizdeki rakamları yanlış yorumlayarak yazdığı konu ile ilgili haberden esinlenilerek bu haberlerin yazıldığı anlaşılmaktadır.

  Bitcoin işlem hacimleri son zamanlarda dünya genelinde yaşanan fiyat hareketliliği ile artmış ve bu trend BTCTurk üzerinde de etkili olmuştur. Hacim artış trendi Paypal’in Türkiye’den çıktığını duyurmasından önce, 2016 Şubat sonununda başlamıştır. Sitemiz üzerindeki fiyat grafiği üzerinde bu trend gözlemlenebilir.

  Kamuoyuna duyurulur.

 • Onaysız hesapların limitleri değiştirilmiştir 06.06.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Onaysız hesapların 24 saatlik yatırma ve çekme limitleri 500 TL, 30 günlük yatırma ve çekme limitleri 2500 TL olarak değiştirilmiştir.

  Hesabınızı onaylatmak için Hesap -> Hesap Onayı sayfasına giderek kimlik ve adres belgelerinizi sisteme kolayca yükleyebilirsiniz.

  Bilginize sunarız.

 • Stop Limit ve Stop Piyasa emir tipleri eklendi 31.05.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  BTCTurk üzerinde artık stop emirler ile işlem yapabilirsiniz. Detaylı bilgiler için bu sayfadaki blog yazımızı okuyabilirsiniz. 

  BTCTurk platformuna yeni alış satış özellikleri eklemeye devam edeceğiz.

  Destekleyen ve kullanan herkese teşekkür ederiz.

   

 • Kullanıcılar arasındaki Bitcoin transferleri hakkında duyuru 04.04.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Bildiğiniz gibi bir süre önce BTCTurk üzerinde kullanıcılar arasında yapılan Bitcoin transferlerini engellemiş bulunmaktayız.

  Bu kararımızın arkasında yatan en temel sebep BTCTurk'ün bir Bitcoin cüzdanı olarak kullanılmasını ve algılanmasını engellemektir.

  BTCTurk bir Bitcoin borsasıdır.

  Bitcoin ile ödeme alınması, Bitcoin ile ödeme yapılması ve Bitcoin saklanması gibi özellikler Bitcoin cüzdanı hizmetleridir. Bu hizmetlerin bir Bitcoin borsası üzerinden alınması çeşitli zorluklara sebep olmaktadır. Bu zorluklardan bazıları yasal, bazıları ise sitenin genel kullanımı ile ilgilidir.

  BTCTurk kullanıcısı olmak için öncelikle kendi adınıza kayıtlı bir banka hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Türkiye'de banka hesabı sahibi olan iki kişinin banka hesaplarına doğrudan transfer yapmak yerine BTCTurk üzerinden Bitcoin ile birbirine transfer gerçekleştirmesi işlemlerin içeriği ile ilgili sorular akla getirmektedir.

  Son dönemde bu işlemlerin sayısının artması sonucunda oluşabilecek riskleri bertaraf etmek için bu kararı almış bulunmaktayız.

  BTCTurk açıldığı günden bu yana sayısız yasal bilgi talebine karşılık vermiş, kanunlar nezdinde riskli görülen konular ile ilgili suç duyusunda bulunmuştur. Ayrıca devlet kurumlarından Bitcoin ile ilgili yapılan uyarıları anasayfadan ve kullanım sözleşmesi üzerinden duyurmuştur.

  BTCTurk üzerinde işlem yaparken kullanıcıların anonim olmadığını ve şirketimizin kanuni uyum hassasiyetini tekrar hatırlatmak isteriz. 

  BTCTurk bir Bitcoin cüzdanı değildir

  * BTCTurk hesabınız ile ödeme yapılan adrese otomatik geri ödeme yapan servisleri kullanamazsınız. Yaptığınız transfer sizin yatırma adresinizden değil, BTCTurk kontrolündeki bir ortak havuzdan gerçekleşecektir. Otomatik geri yapılan ödemeler sizin hesabınıza değil ortak havuza düşecektir

  * BTCTurk üzerindeki Bitcoin yatırma adresiz sonsuza dek gerçerli kalmayacaktır. Daha önce 1 ile başlayan adreslerin değiştiği gibi gelecekte de Bitcoin yatırma adresleriniz değişecektir. Eğer değiştiremeyeceğiniz bir servise BTCTurk adresinizi verdiyseniz gelecekte bundan dolayı maddi kayıplarınız olacaktır.

  * BTCTurk üzerinden yaptığınız Bitcoin transferlerini şirketimizin engelleme, reddetme hakkı vardır. Bu işlemler şüpheli görüldüğünde hesabınız sebep gösterilmeksizin dondurulabilir ya da kapatılabilir.

  *BTCTurk hesabınızdan yaptığınız işlemler anonim değildir.

  * Talepte bulunduğunuz Bitcoin transferi; ortak havuzda bakiyenin azalması, maliyetlerin düşürülmesi için toplu gönderilmesi gibi sebepler ile geç gönderilebilir. Bu gecikmeler saatleri bulabilir.

  Yukardaki maddelerin hiçbirisi kendi Bitcoin cüzdanınızı kullandığınızda geçerli değildir. Kendi cüzdanınızı kullandığınızda:

  * Adreslerinize geri ödeme alabilirsiniz

  * Güvenliğini sağladığınız sürece adreslerinizi sonsuza kadar kullanabilirsiniz

  * Cüzdanınız kapatılamaz, transferleriniz engellenemez.

  * Cüzdanınızdan yaptığınız transferler göreceli olarak anonimdir.

  * İşlemleriniz anında gerçekleşir.

  BTCTurk'ün geleceği ile ilgili

  Gelecek dönemde BTCTurk'ün cüzdan olarak kullanımını farklı engellemeler getirerek minimize etmeye devam edeceğiz. Bu geçiş sürecinde kullanıcılarımızın sorun yaşağını biliyoruz fakat bu değişikliklerin uzun vadede hem şirketimiz hem de kullanıcılar için olumlu olacağını düşünüyoruz.

  Giderek daha da gelişen platformumuzda gelecek dönemde bir borsadan bekleyeceğiniz daha fazla özellik göreceksiniz.

  Saygılarımızla,

 • Bitcoin çekme işlemlerinden 0.0005 BTC işlem ücreti alınacaktır. 09.02.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Uzun süredir ücretsiz gerçekleştirdiğimiz Bitoin çekme işlemlerinden artık 0.0005 BTC işlem ücreti alınacaktır.

  İşlem ücreti kaldırılmadan önce yalnızca 0.0001 BTC madenci ücreti alınırken artık doğrudan 0.0005 BTC işlem ücreti alınacaktır.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Bitcoin yatırma işlemlerinde minimum miktar 0.001 BTC olarak değişmiştir. 28.01.2016

  Sayın kullanıcılarımız,

  Bitcoin yatırma işlemlerinde alt limiti tekrar 0.001 Bitcoin olarak düzenledik. Bu miktarın altındaki Bitcoin yatırma işlemleri kabul edilmeyecek ve iade işlemi yapılmayacaktır.

  Bitcoin altyapımız "Multi Signature" ve "Hierarchical Deterministic" teknolojilerini desteklemeye devam etmektedir, yaptığımız son değişiklik ile daha yüksek performanslı bir hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Bitcoin yatırma adreslerinde değişiklik 23.10.2015

  Sayın kullanıcılarımız,

  Bugün yeni Bitcoin altyapımızı yayına almış bulunmaktayız.

  BTCTurk hesabınıza giriş yapıp Bitcoin Yatırma Çekme sayfasına gittiğinizde Bitcoin yatırma adresinizin 3 ile başlayan yeni bir adres ile değiştirildiğini göreceksiniz.

  Yeni yatırma adresiniz "Multi Signature" ve "Hierarchical Deterministic" teknolojilerini destekleyen yeni Bitcoin altyapımız ile üretilmiştir.

  Yeni altyapımız ile size hem daha yüksek performanslı hem de daha güvenli bir hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

  Önemli Not: "1" ile başlayan eski Bitcoin yatırma adresleriniz 30 Ekim 2015 gününe kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra eski adreslerinize yapılan transferler hesabınıza geçmeyecektir.

  Eğer eski adresleriniz herhangi bir yerde kayıtlı ise lütfen en kısa sürede "3" ile başlayan yeni adresiniz ile değiştiriniz.

 • Sitemiz bakım için 6 saat kapatılacaktır 19.10.2015

  Sitemizde 20.10.2015 Salı günü saat 17.00'da başlamak üzere bakım çalışması yapılacaktır. Çalışma süresince sitemiz kapalı kalacaktır.
                                   
  Çalışmanın yaklaşık 6 saat sürmesi planlanmaktadır.
                                   
  Çalışma süresince bize yardım merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
                                       
  Anlayışınız için teşekkür ederiz.
                               

 • Zaman aşımı ayarında değişiklik 09.09.2015

  Bildiğiniz gibi BTCTurk'e giriş yaptıktan bir süre sonra eğer bir işlem yapmaz ya da sayfa değiştirmez ya da yenilemez iseniz sistem size otomatik olarak çıkış yaptırmaktadır.

  Zaman aşımı süresi Güvenlik->Zaman Aşımı sayfasından ayarlanabilmektedir. Sizden gelen talepler sonrasında bu ayarda bir değişiklik gerçekleştirdik.

  Daha önce en fazla 60dk olarak ayarlanabilen zaman aşımı süresi artık en çok 360dk'ya kadar ayarlanabilmektedir.

  Kullanıcılarımızın bilgisine sunarız.

 • Android uygulamamız yenilendi. 28.08.2015

  Alış satış özelliklerine sahip yeni Android uygulamamız artık yayında!

  Yeni versiyonumuz eski uygulamamıza güncelleme olarak değil, yeni bir uygulama olarak yayınlanmıştır. Eğer telefonunuzda Android uygulamamızın eski versiyonu var ise lütfen silip yeni uygulamamızı indiriniz. Uygulamamızı indirmek için lütfen tıklayınız.

  Beklediğiniz için teşekkür ederiz.

 • Komisyon oranlarımızı yeniledik! 05.06.2015

  BTCTurk üzerindeki komisyon oranları artık Piyasa Yapıcı / Piyasa Alıcı fiyatlandırma ile hesaplanacaktır.

  08/06/2015 Pazartesi günü itibariyle geçerli olacak komisyon oranlarımız komisyonlar sayfamızda yayınlanmıştır.

 • iOS uygulamamız güncellendi 30.05.2015

  Artık iOS uygulamamız üzerinden Alış Satış işlemlerinizi gerçekleştirebilir, bakiyenizi ve hesap hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz.

  iOS uygulamamıza ulaşmak için: buraya tıklayınız.

 • TorrentLocker, CryptoLocker vb. virüsler hakkında duyuru 12.02.2015

  Eğer bilgisayarınızdaki dosyalar virüs tarafından şifrelendi ve sizden Bitcoin isteniyor ise lütfen sitemizde hesap oluşturmayınız ve hesaplarımıza para göndermeyiniz.

  Uyarılarımızı dikkate almayıp işlem yapmanız durumunda hesabınız kapatılacaktır ve gönderdiğiniz tutarlar size transfer masrafları çıkartılıp 5 iş günü içinde iade edilecektir.

  Ne yapmalıyım?

  1) Öncelikle lütfen ödeme yapmaya çalışmayınız. Ödeme yapsanız dahi dosyalarınızı geri alma ihtimaliniz düşüktür.

  2) İnternet üzerinde virüslerin bedava çözümleri ile ilgili kaynakları araştırınız ve kullanmayı deneyiniz. Güvenlik şirketi Kaspersky'nin hazırladığı bu sayfadaki programı indirerek ücretsiz bir şekilde dosyalarınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz. noransom.kaspersky.com

  3) Facebook sayfamız üzerinde başlattığımız bilgilendirme kampanyasına virüsler ile ilgili bilgilendirme yazımızı paylaşarak destek verebilirsiniz.

  4) Virüslerden tekrar mağdur olmamak için lütfen anti virüs programı kullanınız ve dosyalarınızı düzenli olarak yedekleyiniz.

  Bitcoin nedir? BTCTurk’ün bağlantısı nedir?

  Bitcoin tamamen dijital bir para birimi, ödeme sistemi ve merkezi olmayan bir mutabakat ağıdır.

  Bitcoin herkese açık bir teknolojidir. Temsilcilik, franchise vb. bir oluşum yoktur. Bitcoin bir şirket değildir. BTCTurk Bitcoin’in resmi temsilcisi değildir, Bitcoin’in resmi temsilcisi bulunmamaktadır.

  Bilgisayarınıza bulaşan virüslerin ve virüsleri yayan kişilerin BTCTurk ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. BTCTurk bu konuda ilgili makamlarla çalışmakta ve soruşturmalara gereken her desteği vermektedir.

 • API güncellemeleri 09.12.2014

  Var olan uygulamalar ile daha uyumlu olabilmek ve API kullanımını kolaylaştırmak için API Authentication yöntemimizde bir değişiklik yaptık. Değişiklik 10 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Yeni Authentication yöntemi üçüncü parti araçlar ile uyumluluk için Bitstamp API ile birebir aynı hale getirilmiştir.

  BTCTurk API ile ilgili detaylı bilgilerere altyapı sağlayıcımız BTCTrader'ın Github sayfasından ulaşabilirsiniz.

 • Android ve iOS uygulamalarımız yayında 17.11.2014

  BTCTurk mobil uygulamamızı App Store’da ve Google Play Store’da yayınladık. Artık Türkiye’deki kullanıcıların akıllı telefonlarından BTCTurk’e daha rahat erişim sağlayabilmeleri de mümkün.

  Alış satış ve diğer özellikleri içeren güncellemelerimiz yakında yayınlanacaktır.