BTCTurk Bitcoin Alım Satım Platformu - Haberler & Duyurular| BTCTurk

Oturumunuz zaman aşımına uğradı

Giriş yapıp zaman aşımı süresini değiştirmek için lütfen buraya tıklayınızBitcoin Fiyatı 69,244.00 TRY
24s. Değişim -146.00 TRY (%-0.21)
24s. En Yüksek Fiyat 70,250.00 TRY
24s. En Düşük Fiyat 68,000.00 TRY
24s. Ortalama Fiyat 68,927.57 TRY
24s. Hacim 632.84 BTC
 • Kamuoyuna Önemli Duyuru 11.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  BTCTurk Ailesi olarak dijital paralara ve sitemize olan ilginin, son dönemlerde tahmin edilemeyecek kadar artarak devam etmesinden duyduğumuz mutluluğu sizlerle paylaşmak isteriz. Platformumuzda birlikte çalışmaya başladığımız her yeni kullanıcımız ile dijital paraların geleceğinin temellerini atıyor olmak bizler için bir gurur kaynağıdır. Aynı zamanda bu kadar yoğun ilgi mevcut sistemlerimiz üzerinde büyük bir yoğunluk ve baskı oluşturmaktadır. Bu durum hizmet ve destek kalitemizde bazı aksaklıklara sebebiyet vermektedir. Bu aksaklıkların bizleri son derece üzdüğünü belirtmekle beraber, konuyu çok ciddiye aldığımızı bildirmek ve bu konularda attığımız bazı önemli adımları sizlerle paylaşmak istedik.

   

  Mevcut Teknik Altyapımıza büyük ölçekli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz

  Geçtiğimiz çeyrek yıldan itibaren platformumuzda kapasite ve servis durumu stabilizasyonunu arttırmak adına pek çok girişimi tamamladık ve daha da iyi duruma gelebilmek adına bu yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. Bitcoin ve Ethereum değerlerinin ani hareketlerinde anlık yoğunluktan dolayı bazı problemler yaşamıştık. Bu problemlerin sebeplerini ve çözüm yöntemlerini geliştirdiğimizi belirterek kısa bir zaman zarfında üstesinden geleceğimizi iletmek isteriz.

   

  Destek Ekibimizi ve Operasyonel Metotlarımızı Geliştiriyoruz

  Eylül ayı itibarı ile sistemimize kayıtlı olan aktif kullanıcı sayımızı Aralık ayının ilk haftasında %500 oranında arttırdık. Bu rakamlar bizleri memnun etse dahi öngörülmüş destek ve operasyonel kapasitemizin üzerine çok kısa bir zaman içerisinde ulaştığından özellikle Destek Ekibine iletişimde bulunmak isteyen veya yeni hesap açmak isteyen kullanıcılarımızın onaylarının işlem tamamlama süreçleri uzun aralıklara yayıldı. Bu konunun bizim için en önemli maddelerden olduğunu belirterek duyduğumuz üzüntüyü paylaşmak, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için mevcut destek ekibimizi 3 katına çıkardığımızı ve aynı hızla büyümeye devam edeceğimizi iletmek isteriz.

   

  Piyasayı Takip Etmekten Vazgeçmeyin

  Sizlere hatırlatmak istediğimiz bir diğer konu ise dijital paralar ile yapılan yatırımların bazı risklerinin bulunduğudur. Günümüzde dijital para birimlerinde çok ani yükseliş ve düşüşler yaşanabilmektedir. Bunun sebebi dijital paralara yönelik talebin hızla artması veya düşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu ani hareketlerden korunmak için yatırımlarınız hakkında kararlar almadan önce global gelişmeleri takip etmenizi ve platformumuzdaki stop emri gibi emir iletim yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

   

  Sadece Resmi Yayınlarımızı Dikkate Alın

  Hatırlatmak isteriz ki BTCTurk, Türkiye Cumhuriyetinde Resmi olarak hizmet ve vergi veren, sorumlu, kurumsal bir şirkettir. Bizim hakkımızdaki tüm gelişmeleri web sitemizdeki duyurular bölümünden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmenizi, resmi kanallar haricinde kalan haberleri ve söylentileri dikkate almamanızı rica ederiz.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Ekibi

 • Bitcoin Gold Bakiyeleri ile İlgili Duyuru 07.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  24 Ekim 2017 tarihinde sitemiz üzerinden yaptığımız bir duyuru ile gerekli yazılım ve güvenlik altyapısı sağlandıktan sonra Kasım 2017’de Bitcoin Gold bakiyelerinizi görüntüleyebileceğinizi ve kendi cüzdanlarınıza çekebileceğinizi sizlerle paylaşmıştık.

  Söz konusu yazılım altyapısının geliştirilmesinde teknik ekibimiz tüm çalışma ve testlerini tamamlamış olup yazılımı entegrasyona hazır hale getirmiştir. Ancak mevcut Bitcoin cüzdanlarımız multi-sign güvenlik protokolleri kullanırken henüz hiçbir resmi BTG cüzdanı bu güvenlik protokolüne geçebilmiş değildir. Resmi olmayan cüzdanlar üzerinde yaşanan gelişmeler, kendileri ile çalışma konusunda bizlere henüz gereken güveni sağlayamamıştır.

  Yaşanan bu gelişmeler nedeniyle BTCTurk Ailesi olarak BTG çatallanma işleminden sonra hak ettiğiniz BTG Bakiyelerinizi titizlikle kayıt altına alıp, hesabınıza yansıtabilmek için gereken güvenlik şartlarının oluşmasını beklemekteyiz. Çok kısa bir zaman içerisinde hesaplarınız altında oluşturduğumuz ve gereken güvenlik protokolleri sağlandıktan sonra çekebileceğiniz BTG bakiyelerinizi görüntüleyebileceksiniz.

  Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu güvenlik protokollerinin geliştirilmesi BTCTurk’den bağımsız olup Bitcoin Gold geliştirici ekibinin kontrolündedir.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Destek Ekibi

 • ETH Gecikmeleri Hakkında 06.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk nedeni Ethereum gönderim ve alımlarında gecikmeler yaşanmaktadır. Bu gecikmelerin sebebi Ehtereum nodelarının karşılıklı eşleşmelerinde yaşanan uyumsuzluklardır. Anlık beklenmeyen bir trafik geldiğinde nodelar güvenlik protokollerini devreye alabilmektedirler. Bu konuda teknik ekibimizin yoğun çalışmalarının devam ettiğini bildirmek ve transfer etmeye çalıştığınız Ethereum’ların güven altında olduğunu iletmek isteriz. Gerçekleşen tüm işlem kayıtları tarafımızda mevcut olup ekiplerimiz tarafından tüm eşleşmeler tamamlanacaktır.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

 • Kullanıcılarımızın Dikkatine 05.12.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  Blockchain üzerinde yaşanan aşırı yoğunluk nedeni ile ETH transferlerinde gecikmeler yaşanmaktadır. Sorunun en kısa zamanda giderilmesi için teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürmektedir.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Destek Ekibi

 • 29 Kasım 2017 Bitcoin-Ethereum Transfer Gecikmeleri Hakkında 30.11.2017

  Değerli Kullanıcılarımız,

  29 Kasım 2017,  19:00 - 24:00 saatleri arasında yaşanan teknik bir arıza nedeniyle Bitcoin ve Ethereum transfer işlemlerinde bir aksaklık yaşanmış olup sorun teknik ekibimiz tarafından 30 Kasım 2017 saat 00:00 itibarı ile giderilmiştir.

  Bilgilerinize sunar, yaşanan kısa süreli aksaklık için özür dileriz.

  Saygılarımızla

  BTCTurk Destek Ekibi

   

 • Bitcoin - Ethereum Ani Fiyat Dalgalanmaları Hakkında 30.11.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Son dönemde Bitcoin ve Ethereum piyasa değerlerinin aşırı hareketli olması sebebiyle, siz değerli kullanıcılarımız için önemli bir konunun altını çizmek isteriz. Bitcoin ve Ethereum fiyatları zaman zaman hızlı bir şekilde artış ya da düşüş yaşayabilmektedir. Bu nedenle üyelerimizin, yatırım yapmadan önce ani değer yükselişleri ve düşüşlerini gözönünde bulundurmalarını, konuyla ilgili haberleri takip ederek karar vermelerini tavsiye ederiz. 

  Hatırlatmak isteriz ki Türkiye'nin ilk Bitcoin ve Ethereum borsası BTCTurk, sadece alıcı ve satıcıyı buluşturan bir platformdur. Hiçbir şekilde fiyatların belirlenmesinde rol almayıp, alım /satım tavsiye yetkisi de bulunmamaktadır. 

  Saygılarımızla,

  BTCTurk ekibi

 • BTCTurk Adını Kullanan Siteler Hakkında 26.11.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bazı kötü niyetli kişi veya kişilerin BTCTurk adını kullanarak kullanıcılarımızdan Bitcoin talep ettiği tespit edilmiştir.

  BTCTurk kullanıcılarına herhangi bir adres vermemekte ve  Bitcoin gönderilmesini talep etmemektedir. Lütfen bu tür bilgilendirmelere itibar etmeyiniz ve Bitcoin' lerinizi kendi oluşturduğunuz, güvenirliğinden emin olduğunuz cüzdanlarınız dışında başka adreslere transfer etmeyiniz.

  BTCTurk ailesi olarak adımızı ve bizlere olan güveni kullanarak kullanıcılarımızı yanlış yönlendirmelere ve mağduriyet yaratmaya çalışan diğer web sitelerinin farkında olduğumuzu ve yaşanan karışıklıktan dolayı duyduğumuz üzüntüyü sizlerle paylaşmak isteriz. 

  Hesap ve kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından işlemlerinizi yaparken BTCTurk servislerine giriş yaptığınız web sitesi adresinin https://www.btcturk.com/olduğundan emin olmanızı ve sizlere gelen e-posta uzantılarının sadece "@btcturk.com" alan adı ile bittiğinden emin olmadıkça itibar etmemenizi rica eder, sizleri yanıltmaya çalışan söz konusu kişi ve kurumlar hakkındaki yasal sürecin takibinde olacağımızı belirtiriz.

  BTCTurk' ün tüm bilgilendirme ve duyurularına yalnızca aşağıdaki Duyurular sayfamızdan ulaşabilirsiniz;

  https://www.btcturk.com/Home/News  


  BTCTurk Ekibi

 • Yaşanan Erişim Problemleri Hakkında 02.11.2017

  Kamuoyunun ve kullanıcılarımızın dikkatine,

  1 Kasım 2017 ve 2 Kasım 2017 tarihlerinde Bitcoin fiyatındaki ani yükselişler sebebi ile tüm dünya ve Türkiye borsalarında kısa süreli kesintiler yaşanmıştır. BTCTurk de hem Türkiye’deki hem de dünyadaki tüm diğer kripto para pazarları gibi bu ani yoğunluktan maalesef etkilenerek 1 Kasım 2017 tarihinde 20 dakika ve 2 Kasım 2017 tarihinde ise 30 dakikalık bir süre için kısmi olarak erişilemez olmuştur.

  Sorunun sebebi nedir?

  Tüm bitcoin pazarlarında iki gündür yaşanan erişim sorunlarının sebebi bitcoin fiyatındaki ani yükselişle beraber çok fazla sayıda kullanıcının aynı anda kullandıkları kripto para pazar sitelerine girmeleri ve sunucular üzerinde anlık aşırı yük oluşturmalarından kaynaklıdır.

  Yaşanan kesintilerin doğrudan BTCTurk kaynaklı olmadığını bilmenizi isteriz. Bu durumlar daha önce öngörülemediğinden kesintilerden önce bilgilendirme yapılabilmesi de mümkün olamamıştır.

  Ani yoğunluk ne gibi bir soruna yol açıyor?

  Teknik olarak web sitelerine gelen isteklerin ani olarak aşırı artışı sunucuların gelen isteklere yanıt verememesine yol açar. Benzer durumların dünyanın en büyük ve güvenilir web sitelerinde de defalarca yaşandığına şahit olunmuştur.

  İster cloud ister fiziki sunuculardan yayın yapıyor olalım tüm web sitelerinin sunucularının bir kapasitesi vardır. BTCTurk sistemi bulut sunucuları üzerinde çalışmakta ve otomatik olarak gücünü yükseltebilmektedir. Her ne kadar kullanmış olduğumuz bulut sucunuları dünyanın en güvenilir cloud sistemleri arasında yer alsa da sunucularımızda çok kısa bir zamanda oluşan aşırı yük kısa bir süre için karşılanamamıştır.

  Normal zamanlarda 3000-4000 session arasında seyreden anlık istek sayımız 100.000 seviyelerine ulaşmış ve teknik müdahale etmeden isteklere yanıt veremez duruma gelmiştir.

  Aynı teknik sorun tüm pazarlarda yaşandı mı?

  Bu durum yalnızca BTCTurk değil tüm dünya borsalarında yaşanmıştır.

  Sorunu anında fark eden teknik personelimiz kullanıcılarımızın mağduriyetlerini önlemek için anında konuya odaklanmış ve problemi Türkiye’deki rakiplerimizden çok daha kısa bir süre içinde çözmüşlerdir.

  BTCTurk teknik aksaklıktan kar ediyor mu?

  BTCTurk bildiğiniz gibi bir alım satım platformudur ve kendisi hiçbir şekilde pozisyon almamaktadır

  BTCTurk ün tek gelir kaynağı alım-satıma aracılık etmektir. Dolayısıyla sistem kesintisi en çok BTCTurk e zarar vermiştir.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk

 • Bitcoin Gold Bakiyeleri ve Site İşlemleri Hakkında 24.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  24 Ekim 2017 saat 04:17’de Bitcoin Gold (BTG) çatallanma işlemi gerçekleşmiştir.

  Çatallanma anında BTCTurk hesaplarınızda bulunan Bitcoin bakiyeniz kadar Bitcoin Gold (BTG) bakiyeniz oluşmuştur.

  Bitcoin Gold zincirinin teknik altyapısının tamamlanmasından sonra bakiyelerinizi  görüntüleyebilecek ve kendi cüzdanlarınıza çekebileceksiniz. Gerekli yazılım altyapısı, BTG referans uygulaması tamamlandıktan sonra takriben Kasım 2017 tarihinde sağlanabilecektir, bu işlem BTCTurk' den bağımsız olup Bitcoin Gold geliştirici ekibinin kontrolündedir.

  Bitcoin Gold (BTG) çatallanma sebebi ile kısa süreli olarak durdurulan Bitcoin Yatırma ve Çekme işlemlerimiz an itibari ile aktiftir.

  Saygılarımızla.

  BTCTurk Ekibi.

 • Bitcoin Gold Bölünmesi Hakkında 23.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Bitcoin Gold çatallanması 24 Ekim saat 3:00 civarı gerçekleşecektir. Beklenen süre takriben 25 Ekim 2017 iken daha erken bir zamana denk geldi ve bilgilendirmeyi de geç yapmamıza sebep oldu.

  BTCTurk olarak 24 Ekim saat 01:00 da bitcoin gold bakiyelerinin oluşabilmesi için bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini durdurup, 24 Ekim saat 11:00 de yeniden açmayı planlıyoruz. Bu süre zarfında bitcoin çekme işlemleri gerçekleşemeyecek, yatırma işlemleriniz ise hesaplarınıza yansıtılamayacaktır. Bitcoin çekme işlemleriniz bekleme aşamasında kalıp sistem yeniden aktif olur olmaz gönderilecektir.

  Bitcoin bakiyeleriniz ise her zaman olduğu gibi BTCTurk güvencesiyle koruma altına alınacaktır.

  Bitcoin Gold dağıtımımız ise Kasım ayı içerisinden BTG referans uygulaması yayınlandıktan sonra dağıtılmaya başlanacaktır.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi.

 • iOS İşletim Sistemi İçin Mobil Uygulama 21.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Ethereum dahil, tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz yeni versiyon mobil uygulamamız iOS işletim sistemi için kullanıma hazırdır.

  Android uygulamamızın ise son kontrolleri yapılmakta olup, en kısa sürede devreye alınacaktır.

  Uygulama güncellemesi otomatik yapılmadıysa, uygulamayı silip tekrar yükleyerek yeni versiyonu kullanabilirsiniz. 

  Bakiye görüntülenememe vb. hatalar ile karşılaşan kullanıcılarımızın, çıkış yapıp tekrar girmeleri gerekmektedir. 

  Uygulamamıza QR kod ya da E-posta - Şifre - SMS doğrulaması ile de giriş yapabilirsiniz. 

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • 25 Ekim 2017 Bitcoin Gold Bölünmesi Hakkında 20.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

   

  BTCTurk olarak, 25 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan ve Bitcoin Gold (BTG) olarak adlandırılan kripto-para birimi ile ilgili çalışmalarımız başlamıştır.

  Çatallanma sonrası oluşacak olan BTG bakiyelerinizi, Bitcoin Cash sürecinde olduğu gibi, kendi cüzdanlarınıza çekebilmeniz için uygun bir altyapı sağlanacaktır. 

  Bu süreçte, henüz belli olmamakla birlikte, 25 Ekim dolaylarında Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri kısa süreli olarak durdurulabilir. Bu konu ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır.

   

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi.

 • Mobil Uygulama 12.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Ethereum ve yeni sisteme geçiş sebebi ile 7 Ekim 2017 tarihinden itibaren mobil uygulamamız aktif değildir.

  Tüm işlemlerin yapılacağı ve bugüne kadar sizlerden gelen geri bildirimlerin dikkate alınarak hazırlanan yeni versiyon uygulamamız çok yakında hizmetinize sunulmuş olacaktır.

  Tüm hizmetlerimiz ile ilgili her zaman görüş ve önerilerinizi beklediğimizi bilmenizi isteriz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • İşlem Hacmi ve Komisyon Oranları Hakkında 12.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  7 Ekim 2017 tarihinde yeni sisteme geçiş ile beraber son otuz günlük dönem içerisinde gerçekleştirilen alım- satım hacimleri dikkate alınmadan komisyon ücretleri kullanıcılara yansıtılmıştır.

  Söz konusu uygulama neticesinde olması gerekenden fazla komisyon ödeyen kullanıcılarımızın zararlarını telafi edeceğiz.  

  Anlayışınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

 • Site Kesintileri Hakkında 08.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Öncelikle yeni site ve hizmetimiz için gösterdiğiniz ilgiye, yaptığınız tüm geri bildirimlere teşekkür ederiz. 

  Sizlerden gelen bildirimleri de dikkate alarak geliştirme ve iyileştirme çalışmalarımızın sürekli devam ettiğini bilmenizi isteriz. Bakım ve güncelleme çalışmalarımız nedeni ile gün içinde web sitede kesintiler yaşanabilecektir.

  Gecikmeler için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  BTCTurk Ekibi

   

 • Ethereum yatırma ve çekme hakkında 08.10.2017

  Sayın Kullanıcılarımız,

  Ethereum cüzdanımızda oluşan teknik bir arıza nedeni ile Ethereum yatırma ve çekme kısa süreliğine kapanmıştıır.

  Saygılarımızla.

  BTCTurk Ekibi